Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Kremy i emulsje do opalania dla dzieci i niemowląt

( ilość produktów: 20 )

Wrażliwa i podatna na podrażnienia skóra niemowląt i dzieci, wymaga całorocznej ochrony przed negatywnym wpływem czynników środowiskowych, a zwłaszcza przed groźnymi skutkami promieniowania UVA/UVB. W szczególności wiosną i latem - kiedy wzrasta ryzyko poparzeń słonecznych, konieczne jest aplikowanie na skórę dzieci kosmetyków dających bardzo wysoką ochronę przeciwsłoneczną - najlepiej oznaczonych współczynnikiem SPF50+. Wśród wielu produktów, wyróżnić należy te, które dostosowane są do potrzeb skóry maluchów i tworzone są specjalnie dla nich, jak na przykład: Mustela, Vichy, Dermedic i wiele innych.

Kremy z filtrem dla dzieci i niemowląt

Długotrwałe przebywanie w miejscu występowania intensywnego promieniowania słonecznego może prowadzić do podrażnień skóry, poparzeń, a nawet poważnych i nieodwracalnych uszkodzeń skóry właściwej. Odpowiedzialne są za to promienie UVA i UVB, które przenikają w głąb skóry. Dlatego niezwykle istotna jest właściwa ochrona przed promieniowaniem słonecznym, którą może zapewni stosowanie skutecznych preparatów.

Najbardziej podatna na podrażnienia i oparzenia słoneczne jest wrażliwa skóra małych dzieci. Dlatego, zwłaszcza w okresie letnim, wymagają one szczególnej ochrony. Mogą ją zapewnić takie kosmetyki do opalania jak emulsja do opalania dla dzieci z wysokim filtrem lub krem z filtrem dla niemowlaka. W przypadku najmłodszych warto stosować filtry 50+, które zapewnią skuteczną i długotrwałą ochronę. Emulsja do opalania dla dzieci może zawierać dodatki innych składników, np. pantenolu, który łagodzi podrażnienia i nawilża skórę. Alternatywą dla emulsji jest krem ochronny z filtrem dla dzieci, mleczko albo olejek.

    pixel