Spalanie tłuszczu - chrom w tabletkach

( ilość produktów: 8 )

Suplementy diety zawierające w składzie Chrom - pierwiastek śladowy niezwykle ważny dla naszego organizmu i odgrywający wiele ról w jego sprawnym funkcjonowaniu. Chrom nie tylko wspomaga proces odchudzania ale także pośrednio ma znaczenie w profilaktyce miażdżycy naczyń, cukrzycy oraz wpływa na zdrowie układu nerwowego. Niedobór Chromu w organizmie mogą sygnalizować: częste bóle głowy, nudności, wzmożona pobudliwość nerwowa oraz zwiększona chęć sięgania po słodycze i alkohol. W ofercie znajdziemy preparaty wyłącznie z Chromem lub wzbogacone o dodatek zielonej herbaty, witaminy B6, cynku i jodu.

Niedobory chromu – objawy

Chrom to ważny dla ludzkiego organizmu pierwiastek śladowy, który bierze udział w wielu biochemicznych procesach. Odgrywa istotną rolę w przemianie białek, węglowodanów oraz tłuszczów. Wchodzi w skład enzymów i stanowi biokatalizator przyspieszający zachodzenie niektórych reakcji. Wpływa na metabolizm glukozy i reguluje jej poziom we krwi. Bierze też udział w procesach antyoksydacyjnych i istotnie oddziałuje na układ immunologiczny. Wpływa na utrzymanie prawidłowej masy ciała poprzez regulację pracy ośrodka sytości i głodu. Niedobory chromu mogą mieć poważne konsekwencje dla zdrowia człowieka. Pośród jego objawów wymienia się między innymi: rozdrażnienie, zmęczenie, ból głowy oraz ogólne zniechęcenie.

Inne oznaki, które mogą wskazywać na niedostateczną ilość tego pierwiastka w organizmie to: występowanie glukozy w moczu (niedobór chromu powoduje zaburzenia metabolizmu insuliny oraz zmniejszenie tolerancji glukozy); insulinoporność; zaburzenia metabolizmu lipidów (stąd większe ryzyko rozwoju miażdżycy i chorób sercowo-naczyniowych); zaburzenia wzrostu i neuropatię lub encefalopatię.

Chrom w tabletkach może skutecznie zwalczać niedobór i przywrócić prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Podczas przyjmowania preparatów z tym pierwiastkiem należy pamiętać, że szkodliwe skutki ma zarówno zbyt niski poziom chromu, jak i jego nadmiar.

Skuteczne preparaty z chromem

Na rynku dostępnych jest wiele suplementów diety umożliwiających skuteczną walkę z niedoborem chromu. W i-aptece oferujemy chrom tabletki lub kapsułki. Niektóre z dostępnych u nas preparatów wzbogacone zostały o inne składniki, takie jak np. niacyna. Stosując tabletki z chromem, należy bezwzględnie przestrzegać wskazówek producenta i zapoznać się z informacją zamieszczoną przez niego na opakowaniu oraz ulotce. Konieczne jest przestrzeganie zalecanej dziennej dawki, by nie dopuścić do nadmiernej suplementacji. W przypadku wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem. Chrom w tabletkach spożywany w zbyt dużych dawkach również może prowadzić do wystąpienia niepokojących objawów.

    pixel