Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Leki na osteoporozę bez recepty i suplementy na kości

( ilość produktów: 50 )

Osteoporoza to wyjątkowo podstępne i groźne dla układu kostnego schorzenie, które powoduje ubytki w strukturze kości osłabiając je i czyniąc podatnymi na urazy i złamania. Schorzenie to dotyka zarówno kobiety, jak i mężczyzn - przy czym zdecydowanie większym ryzykiem objęte są kobiety w okresie po menopauzalnym, poprzez zaburzenia gospodarki hormonalnej i ogólne osłabienie organizmu w tym czasie. Profilaktyka w zakresie osteoporozy obejmuje głównie suplementowanie organizmu: solami wapnia, fosforu, magnezu, witaminą D3 i innymi związkami, które wpływają korzystnie na wzmocnienie układu kostnego. W naszej ofercie znajdują się innowacyjne suplementy diety, zawierające optymalne połączenia składników cennych dla zdrowia kości w dawkach pozwalających na nasycenie organizmu i jego ochronę przed osteoporozą i innymi schorzeniami układu ruchowego.

Leki i suplementy na wzmocnienie kości

Nieodpowiednia dieta i brak aktywności fizycznej mogą znacząco osłabiać kości i zmniejszać ich wytrzymałość. Niedobory witamin, ważnych dla budowy i funkcjonowania kości oraz stawów mikroelementów, a także niewystarczająca ilość białka mogą prowadzić do osteoporozy i ubytku masy kości. Stąd bierze się większa podatność na złamania. Zmiany takie ujawniają się u osób w starszym wieku, jednak wpływ na nie ma sposób odżywiania i tryb życia prowadzony na jego wcześniejszym etapie. Zapobiegać osteoporozie można poprzez przyjmowanie preparatów, które pomagają w uzupełnieniu niedoborów. Odpowiednie suplementy diety na osteoporozę oraz leki, które umożliwiaj jej leczenie znajdą Państwo w naszej aptece.
 

Tabletki na osteoporozę

Wśród dostępnych w i-aptece preparatów znajdują się leki na osteoporozę w formie tabletek, saszetek oraz kapsułek. Wiele z nich zawiera witaminy oraz minerały, które wspierają utrzymanie w dobrej kondycji stawów, więzadeł oraz kości, a także wywierają korzystny wpływ na mineralizację kości. Dodatkowo wspierają układ mięśniowy, przez co oddziałują korzystnie na cały aparat ruchu.
 

Kiedy sięgnąć po leki lub suplementy diety na osteoporozę?

Osteoporoza to choroba, która atakuje kości. Zmniejsza ich gęstość, a tym samym zwiększa podatność na złamania (nawet przy niewielkich obciążeniach). Najczęściej rozwija się u kobiet w wieku postmenopauzalnym, dlatego to właśnie one powinny zwrócić uwagę na leki na osteoporozę bez recepty.
 

Nie jest jednak powiedziane, że problem ten nie dotyczy mężczyzn. Ze względu na to, że nie pojawia się u nich menopauza i towarzyszące jej zmiany hormonalne są oni mniej narażeni na rozwój choroby. Mimo wszystko fakt, że gęstość kości zmniejsza się wraz z wiekiem, sprawia, że również mężczyźni powinni poszukać tabletek na wzmocnienie kości.
 

Nie tylko wiek wpływa negatywnie na stan kości. Wśród innych czynników wymienia się źle zbilansowaną dietę, która zawiera niedostateczną ilość wapnia. Dlatego suplementy diety na osteoporozę są polecane również osobom, które są bardziej narażone na jego niedobór (np. w wyniku wyeliminowania nabiału z diety).
 

Inne czynniki predysponujące do rozwoju choroby to palenie papierosów, nadmierne spożywanie alkoholu oraz siedzący tryb życia. W związku z tym przy narażeniu na nie warto rozważyć wdrożenie leków na osteoporozę bez recepty.
 

Co powinny zawierać skuteczne i bezpieczne leki na osteoporozę?

Jeśli okaże się, że konieczne jest przyjmowanie tabletek na osteoporozę, kolejne pytanie brzmi – co powinno znaleźć się w ich składzie? W profilaktyce i leczeniu choroby ważną rolę odgrywają składniki, takie jak: wapń, witamina D, witamina K, antyoksydanty, kwasy omega-3, cynk, potas, magnez, witaminy z grupy B. W sytuacji, gdy dostarczenie ich wraz z urozmaiconą dietą jest niemożliwe, można wspomóc się suplementami, które je zawierają.
 

Oprócz tego, do składników, których warto szukać w suplementach i lekach, należy glukozamina i chondroityna. Są to najistotniejsze związki budulcowe chrząstki stawowej.
 

Kolejnym cennym składnikiem wzmacniającym kości jest kolagen, czyli podstawowy składnik budulcowy tkanki łącznej. Wraz z wiekiem jego produkcja wewnątrz organizmu staje się coraz mniej efektywna, dlatego warto dostarczać go z zewnątrz.

pixel