Żele na afty i owrzodzenia

( ilość produktów: 24 )

Preparaty antybakteryjne i przeciwbólowe w postaci past, żeli, płynów, niosących pomoc w stanach zapalnych w obrębie jamy ustnej - afty i owrzodzenia. Większość z produktów, to innowacyjne preparaty, które przylegają do błony śluzowej jamy ustnej i jednocześnie zabezpieczają ją przed podrażnieniami i przyspieszają gojenie się ran.

Afta to nieprzyjemna i uciążliwa dolegliwość, z którą boryka się wiele osób. Pojawiająca się okresowo zmiana jest stosunkowo nieduża, ale może bardzo uprzykrzyć życie. Występuje w jamie ustnej, najczęściej na śluzówce policzków i warg albo na języku. Wygląda jak niewielkie owrzodzenie. Wywołuje ból, który może nasilać się przy jedzeniu, a niekiedy także podczas mówienia. Do jej powstania może przyczyniać się nieodpowiednia higiena jamy ustnej, predyspozycje genetyczne, próchnica, zła dieta, stosowanie niektórych leków, czy stres. Owrzodzenia jamy ustnej pomagają zwalczać specjalistyczne preparaty medyczne.

Afty i owrzodzenia - jakie preparaty stosować?

Wśród dostępnych w naszej aptece produktów medycznych znajduje się stomatologiczny żel na afty oraz spray na afty. Oba środki pomagają w leczeniu zmian w jamie ustnej. Mają działanie przeciwbólowe i antybakteryjne, dzięki czemu przynoszą wyraźną ulgę i wspomagają gojenie się ran. Działają regenerująco i łagodzą powstałe zmiany. Po zastosowaniu przylegają do błony śluzowej jamy ustnej, dzięki czemu chronią przed podrażnieniami. W sprzedaży dostępne są bez recepty.

    pixel