Żele na afty i owrzodzenia

( ilość produktów: 26 )

Preparaty antybakteryjne i przeciwbólowe w postaci past, żeli, płynów, niosących pomoc w stanach zapalnych w obrębie jamy ustnej - afty i owrzodzenia. Większość z produktów, to innowacyjne preparaty, które przylegają do błony śluzowej jamy ustnej i jednocześnie zabezpieczają ją przed podrażnieniami i przyspieszają gojenie się ran.

Afta to nieprzyjemna i uciążliwa dolegliwość, z którą boryka się wiele osób. Pojawiająca się okresowo zmiana jest stosunkowo nieduża, ale może bardzo uprzykrzyć życie. Występuje w jamie ustnej, najczęściej na śluzówce policzków i warg albo na języku. Wygląda jak niewielkie owrzodzenie. Wywołuje ból, który może nasilać się przy jedzeniu, a niekiedy także podczas mówienia. Do jej powstania może przyczyniać się nieodpowiednia higiena jamy ustnej, predyspozycje genetyczne, próchnica, zła dieta, stosowanie niektórych leków, czy stres. Owrzodzenia jamy ustnej pomagają zwalczać specjalistyczne preparaty medyczne.

Jak zapobiegać aftom?

Zapobieganie aftom nie jest trudne, ale wymaga regularnych i konsekwentnych działań. Istotna w tym zakresie jest higiena jamy ustnej. Wizyta kontrolna u dentysty i regularne usuwanie kamienia nazębnego zdecydowanie zmniejszy ryzyko wystąpienia aft. Ponadto afty tworzą się także w wyniku złej diety. Warto zatem zadbać o suplementacje witamin z grupy A i B, które zapobiegają pojawieniu się nieprzyjemnej dolegliwości. Nie należy przy tym zapominać o dokładnym myciu warzyw i owoców, a także o dobraniu odpowiedniej pasty do zębów. Ostatnim elementem, który uchroni nas przed pojawieniem się aft, jest regularny odpoczynek i unikanie stresowych sytuacji, które mogą pobudzać stany zapalne w obrębie jamy ustnej.

Co robić, aby uniknąć owrzodzenia jamy ustnej?

W odróżnieniu od aft, owrzodzenie jamy ustnej może być bardziej dokuczliwe i długotrwałe, a to z powodu liczniejszych zmian i głębszego uszkodzenia tkanki w wyniku działań mechanicznych. Zapobieganie owrzodzeniom jamy ustnej wiąże się z delikatnym szczotkowaniem zębów i dziąseł, a także używaniem wosku ortodontycznego, jeśli nasz zgryz jest korygowany przez aparat ortodontyczny. Istotne są również nasze nawyki. Unikaj przygryzania policzków oraz jedzenia produktów o ostrych krawędziach np. orzechów.

Ponieważ owrzodzenie może również nastąpić w efekcie przebytej choroby, infekcji grzybiczej lub osłabienia układu immunologicznego, należy regularnie wzmacniać organizm i jego układ odpornościowy. Warto też profilaktycznie stosować płyny do płukania jamy ustnej, które zapobiegają namnażaniu się grzybów i bakterii.

Afty i owrzodzenia - jakie preparaty stosować?

Wśród dostępnych w naszej aptece produktów medycznych znajduje się stomatologiczny żel na afty oraz spray na afty. Oba środki pomagają w leczeniu zmian w jamie ustnej. Mają działanie przeciwbólowe i antybakteryjne, dzięki czemu przynoszą wyraźną ulgę i wspomagają gojenie się ran. Działają regenerująco i łagodzą powstałe zmiany. Po zastosowaniu przylegają do błony śluzowej jamy ustnej, dzięki czemu chronią przed podrażnieniami. W sprzedaży dostępne są bez recepty.

    pixel