Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Wody mineralne i lecznicze - gazowane i niegazowane

( ilość produktów: 7 )

Wody lecznicze cechują się bogactwem składników mineralnych o korzystnym działaniu dla ludzkiego organizmu. Mogą być stosowane wspomagająco w procesie leczenia rozmaitych schorzeń. O ich pozytywnym oddziaływaniu możemy mówić między innymi w stosunku do układu pokarmowego oraz wydalniczego.

Woda lecznicza - czy jej stosowanie pomaga?

Wody lecznicze mogą silnie oddziaływać na ludzki organizm i dzięki wysokiej zawartości ważnych dla człowieka minerałów stanowić cenne źródło suplementacji. W ten sposób lecznicze wody mineralne wzmacniają organizm i pomagają w przywróceniu zdrowia oraz dobrego samopoczucie. W asortymencie dostępne są wody lecznicze różnych marek, w tym woda: Jan, Słotwinka oraz Kryniczanka. Ich stosowanie warto uzależnić od rodzaju schorzenia, z jakim boryka się pacjent. W zależności od składu wody leczniczej, jej stosowanie może być zalecane przy takich schorzeniach jak: dna moczanowa, kamica nerkowa, cukrzyca, schorzenia układu pokarmowego, stres, nadmierna pobudliwość, choroby neurologiczne i inne.
 

Wody lecznicze – rodzaje

Wody lecznicze są bogactwem cennych składników, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu i wspomagają leczenie różnych dolegliwości. Ze względu na to, którego z nich mają najwięcej, dzieli się je na:
 

 • szczawy, które zawierają szczególnie dużo wodorowęglanów i dwutlenku węgla;
 • siarczkowe, które mają w składzie siarkowodór;
 • solanki, które dostarczają głównie chlorku sodu;
 • gorzkie będące źródłem siarczanu magnezowego;
 • żelaziste, których głównym składnikiem jest wodorowęglan żelazawy;
 • termy pochodzące z ujęć, przy których woda ma wyższą temperaturę.
   

Skład wody powinien być dobrany do indywidualnych potrzeb (najlepiej po konsultacji z lekarzem).
 

Co zawierają wody lecznicze?

Na stronie i-Apteka.pl zamówisz wody lecznicze dostarczające różnych składników. Jeśli zmagasz się ze schorzeniem dróg moczowych, dobrym wyborem może okazać się woda lecznicza Jan, która zawiera m.in. kationy wapnia, magnezu, żelaza i potasu.
 

Z kolei w przypadku objawów ze strony układu pokarmowego czy alergii polecana jest np. woda Słotwinka. W jej składzie występują m.in. kationy sodowe, magnezowe oraz aniony chlorkowy i wodorowęglanowy.

   pixel