Lubrykanty - intymne żele nawilżające i do masażu

( ilość produktów: 19 )

Kontakty seksualne mogą być bardziej satysfakcjonujące i przyjemne dla obojga partnerów, jeśli podczas zbliżenia zastosują lubrykanty. Kremy i żele intymne przeznaczone do nawilżania okolic intymnych partnerki wpływają korzystnie nie tylko na doznania seksualne, ale łagodzą też suchość pochwy i zapobiegają podrażnieniom.

Lubrykanty i żele intymne - jak wybrać?

Suchość pochwy to dolegliwość, z którą zmaga się wiele kobiet. U jej podstaw może leżeć stres, wiek, zaburzenia hormonalne, zmęczenie, przyjmowanie leków antydepresyjnych albo doustnych środków antykoncepcyjnych. Przyczyną może być również noszenie nieodpowiedniej bielizny albo niewłaściwa higiena miejsc intymnych.
 

Lubrykant nazywany też żelem intymnym lub nawilżaczem występuje najczęściej właśnie w postaci żelu. Jego stosowanie zmniejsza dyskomfort podczas stosunku u kobiet, które cierpią na suchość pochwy. Lubrykant może też działać przeciwzapalnie i stymulująco.
 

Jakie żele intymne możesz kupić na i-Apteka.pl?

Żele intymne mogą sprawić, że doznania seksualne będą bardziej intensywne. Na tym jednak nie kończą się ich właściwości. W zależności od Twoich potrzeb na i-Apteka.pl możesz kupić żele intymne, które:
 

  • Wspomagają zapłodnienie (np. Conceive Plus). Zawarte w nim składniki mają pozytywny wpływ na żywotność i ruchliwość plemników, dzięki czemu zwiększają szanse na zajście w ciążę. Ponadto formuła żelu została zaprojektowana tak, aby pomógł on w rozwiązaniu problemu z suchością pochwy.
  • Mają w składzie prebiotyki (np. DUREX Intima Balance) wspierające utrzymanie prawidłowego pH pochwy.
  • Silnie nawilżają miejsca intymne, co pomaga pozbyć się uczucia dyskomfortu podczas stosunku. Przykładem nawilżającego żelu intymnego, który możesz kupić na i-Apteka.pl jest Maxigra Femina z kwasem hialuronowym.
  • Potęgują doznania seksualne (np. DUREX Play żel potęgujący doznania), który ma w składzie substancję rozgrzewającą.
     

Lubrykanty silikonowe

Na i-Apteka.pl dostępne są także lubrykanty silikonowe, które wyróżniają się dużą trwałością. Nie ulegają szybkiemu wchłanianiu, dzięki czemu wystarczy niewielka ilość, aby osiągnąć pożądany efekt.
 

Przykładem lubrykantu silikonowego jest Durex Originals Silicone o jedwabistej konsystencji, która przedłuża przyjemność stosunku oraz niweluje uczucie suchości w pochwie.
 

Żele intymne na bazie wody

Drugą grupą produktów są lubrykanty na bazie wody. Są łagodne, nie podrażniają miejsc intymnych i dają uczucie przyjemnego nawilżenia, dlatego są szczególnie polecane w przypadku skóry wrażliwej.
 

W zależności od składu mogą pomóc również w przypadku częstych infekcji intymnych. Te, które zawierają prebiotyki, przywracają prawidłowe pH pochwy, a tym samym zmniejszają ryzyko zakażenia.
 

Żele na bazie wody nie tylko nawilżają i pomagają zadbać o równowagę pH. Ich zadaniem jest również zwiększanie doznań seksualnych czego przykładem jest Durex Natural.

    pixel