Leki na trzustkę i wątrobę oraz suplementy na regenerację trzustki i bolącą wątrobę

( ilość produktów: 142 )

Suplementy diety i leki, których działanie wpływa na sprawne funkcjonowanie wątroby i trzustki. Preparaty, zawierające cenne wyciągi ziołowe, roślinne oraz witaminy przyczyniające się do regeneracji uszkodzeń narządów wewnętrznych, wywołanych przez: zatrucia, toksyny i różnego rodzaju schorzenia. Suplementy diety poprawiające trawienie, łagodzące wzdęcia, regulujące wydzielanie żółci, łagodzące skurcze i kolki.

Ponadto wiele z surowców, które wpływają na zdrowie wątroby i trzustki, wpływa równie korzystnie na pracę całego układu pokarmowego oraz wykorzystywanych jest w profilaktyce miażdżycy.

Jakie tabletki na wątrobę warto kupić?

Właściwie funkcjonująca wątroba stanowi jeden z głównych narządów wyznaczających zdrowie organizmu. Dlatego prawidłowe dbanie o wątrobę jest tak ważne. Aby wspierać regenerację i prawidłowe funkcjonowanie narządu, warto stosować odpowiednio dobrane tabletki na wątrobę. Wspomagająco na układ pokarmowy oraz wątrobę działają również preparaty ziołowe, zwłaszcza te zawierające substancje antyoksydacyjne, witaminę E i z grupy B. W przypadku lekkich dolegliwości trawiennych powodowanych przez wątrobę pomocny okazuje się też dziurawiec.

Poza lekami na wątrobę, warto stosować także preparaty wspomagające właściwą pracę trzustki. Gdy narząd zaczyna chorować, może dojść do niedoborów enzymów trzustkowych. W takiej sytuacji pomocne są leki na trzustkę, których zadaniem jest zastąpienie działania enzymów i umożliwienie lepszego przyswajania składników odżywczych. Preparaty te zawierają pankreatynę o wysokiej aktywności enzymatycznej. Leki na trzustkę z pankreatyną wykazują też działanie wspomagające trawienie pokarmów przechodzących przez jelito cienkie.
Poza tabletkami w terapii leczenia trzustki pomocne są też odpowiednio dobrane rośliny. Zioła na trzustkę to przede wszystkim pokrzywa zwyczajna, glistnik jaskółcze ziele, wywar z czarnuszki siewnej lub bylica piołun.

Tabletki na wątrobę bez recepty - co wybrać?

Skuteczne tabletki na wątrobę dostępne bez recepty zawierają przede wszystkim naturalne składniki. Należą do nich m.in. wyciągi z korzenia cykorii, liści ostrokrzewu paragwajskiego albo ziela karczocha. Lek na wątrobę bez recepty zawiera również często wyciągi z ostryżu długiego lub zielonej herbaty. Nierzadko spotykanymi składnikami są też cholina, L-asparaginian L-ornityny bądź ostropest plamisty. Leki na wątrobę są zazwyczaj dostępne w formie tabletek, ale dużą skutecznością cechują się również kapsułki, preparaty w formie płynu albo proszku służącego do sporządzania roztworu doustnego. Do polecanych środków należą też herbatki ziołowe.

pixel