Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Leki na trzustkę i wątrobę oraz suplementy na regenerację trzustki i bolącą wątrobę

( ilość produktów: 178 )

Suplementy diety i leki, których działanie wpływa na sprawne funkcjonowanie wątroby i trzustki. Preparaty, zawierające cenne wyciągi ziołowe, roślinne oraz witaminy przyczyniające się do regeneracji uszkodzeń narządów wewnętrznych, wywołanych przez: zatrucia, toksyny i różnego rodzaju schorzenia. Suplementy diety poprawiające trawienie, łagodzące wzdęcia, regulujące wydzielanie żółci, łagodzące skurcze i kolki.

Wiele z surowców, które wpływają na zdrowie wątroby i trzustki, wpływa równie korzystnie na pracę całego układu pokarmowego oraz wykorzystywanych jest w profilaktyce miażdżycy.

Jakie tabletki na wątrobę warto kupić?

Właściwie funkcjonująca wątroba stanowi jeden z głównych narządów wyznaczających zdrowie organizmu. Dlatego prawidłowe dbanie o wątrobę jest tak ważne. Aby wspierać regenerację i prawidłowe funkcjonowanie narządu, warto stosować odpowiednio dobrane tabletki na wątrobę. Wspomagająco na układ pokarmowy oraz wątrobę działają również preparaty ziołowe, zwłaszcza te zawierające substancje antyoksydacyjne, witaminę E i z grupy B. W przypadku lekkich dolegliwości trawiennych powodowanych przez wątrobę pomocny okazuje się też dziurawiec.

Jakie leki na trzustkę?

Poza lekami na wątrobę, warto stosować także preparaty wspomagające właściwą pracę trzustki. Gdy narząd zaczyna chorować, może dojść do niedoborów enzymów trzustkowych. W takiej sytuacji pomocne są leki na trzustkę, których zadaniem jest zastąpienie działania enzymów i umożliwienie lepszego przyswajania składników odżywczych. Preparaty te zawierają pankreatynę o wysokiej aktywności enzymatycznej. Leki na trzustkę z pankreatyną wykazują też działanie wspomagające trawienie pokarmów przechodzących przez jelito cienkie.

Poza tabletkami w terapii leczenia trzustki pomocne są też odpowiednio dobrane rośliny. Zioła na trzustkę to przede wszystkim pokrzywa zwyczajna, glistnik jaskółcze ziele, wywar z czarnuszki siewnej lub bylica piołun.

Tabletki na wątrobę bez recepty - co wybrać?

Skuteczne tabletki na wątrobę dostępne bez recepty zawierają przede wszystkim naturalne składniki. Należą do nich m.in. wyciągi z korzenia cykorii, liści ostrokrzewu paragwajskiego albo ziela karczocha. Lek na wątrobę bez recepty zawiera również często wyciągi z ostryżu długiego lub zielonej herbaty. Nierzadko spotykanymi składnikami są też cholina, L-asparaginian L-ornityny bądź ostropest plamisty. Leki na wątrobę są zazwyczaj dostępne w formie tabletek, ale dużą skutecznością cechują się również kapsułki, preparaty w formie płynu albo proszku służącego do sporządzania roztworu doustnego. Do polecanych środków należą też herbatki ziołowe.

Objawy chorób wątroby

Nasza wątroba, gdy tylko zaczyna mieć problemy ze swoją kondycją nie czeka z poinformowaniem nas o pewnych nieprawidłowościach, dosłownie bijąc na alarm! Zmiany chorobowe wątroby dotykają niemal cały organizm, a skutki problemów widać nawet na naszej twarzy. Co zatem możemy zaliczyć do objawów chorób wątroby? Wszystko zależy od tego co dokładnie dolega naszej wątrobie: zapalenie wirusowe, marskość, stłuszczenie itp. Poniżej przedstawiamy ujednolicone objawy, które powinny zostać natychmiast skonsultowane z lekarzem.

Ból brzucha - w tym wypadku nie odczujemy bólu samej wątroby, tylko narządu, który zacznie uciskać. Pacjenci z chorą wątrobą często mają uczucie pełnego i wzdętego brzucha lub dyskomfortu w dolnej jego partii.
Nudności i wymioty - jeśli nie są wynikiem przejedzenia lub zatrucia i utrzymują się dłuższy czas, może to oznaczać problemy niewydolnościowe wątroby.
Otyłość - otyłość brzuszna czy brzuszek w kształcie piłki może być objawem chorej wątroby. Do tego może dochodzić nieskuteczność diet i stałość nadwagi.
Nieprawidłowy kolor moczu - mocz jest dobrym kontrolerem naszego organizmu. Jeśli zauważymy, że stał się mętny, ciemny lub ewidentnie widać w nim obecność krwi, koniecznie należy sprawdzić poziom bilirubiny w organizmie.
Obrzęk i nabieranie wody - uczucie opuchnięcia, które nie jest chwilowym efektem nabrania wody (np. u kobiet przed miesiączką) i obejmuje kończyny, twarz i brzuch może oznaczać chorobę wątroby.
Świąd i kolor skóry - żółtawe zabarwienie skóry, wysypka czy swędzenie niekoniecznie muszą oznaczać żółtaczki. To informacja, że nasza wątroba potrzebuje wsparcia medycznego.
Gorączka - jeśli utrzymuje się przez kilka dni bez wyraźnej przyczyny i innych objawów przeziębieniowych, warto upewnić się, czy nasza wątroba działa prawidłowo.
Utrata wagi i brak apetytu - To szczególnie niepokojący objaw, który może świadczyć o chorobie nowotworowej wątroby.

Objawy chorób trzustki

Problemów z kondycją trzustki tak samo jak z kondycją wątroby nie należy ignorować. Te dwa narządy odpowiedzialne są za prawidłowe funkcjonowanie całego naszego organizmu, dostarczając mu niezbędnych substancji, neutralizując szkodliwe i przewodząc procesom metabolicznym. Co jednak powinno nas zaniepokoić, gdy nasza trzustka pada ofiarą choroby?

  • Ból - silny ból w nadbrzuszu lub “promieniujący do pleców” oraz nasilający się po posiłku.
  • Wzdęcia, napięcie i twardość brzucha.
  • Biegunka.
  • Nudności i wymioty.
  • Żółtaczka lub pokrzywka skórna.
  • Otyłość lub mocna utrata wagi i niechęć spożywania pokarmów.
  • Cukrzyca lub podwyższony poziom glukozy we krwi.
  • Gorączka i efekt stale czerwonej twarzy.
  • Ciągłe pragnienie.

Oczywiście objawy te mogą występować wybiórczo lub w pełnym pakiecie, a zależne jest to od rodzaju choroby trzustki.

Jak wspomagać prawidłową pracę wątroby i trzustki?

Nie ulega wątpliwości, że przy każdej dolegliwości trzustki lub wątroby warto skonsultować się z lekarzem, by wykluczyć najpoważniejsze choroby. Jeśli jednak przyczyna jest “lekka” i wystarczy odpowiednie wspomaganie czy dieta, lekarz przepisze nam leki na wątrobę lub leki na trzustkę, które poprawią ich funkcjonowanie. Możemy też zastosować leki na wątrobę bez recepty (np. Raphacholin C czy Essentiale Max lub Sylimarol), które złagodzą objawy i uciążliwe dolegliwości.

Wśród ofert aptek znajdziemy również zioła na trzustkę i zioła na wątrobę, które w naturalny sposób je oczyszczą i pobudzą ich prace. Warto jednak pamiętać, że nawet nieszkodliwe preparaty na wątrobę, trzustkę czy leki na wątrobę bez recepty należy skonsultować ze specjalistą lub farmaceutą, którzy wskażą odpowiednią dawkę zażywania, dostosowaną do naszych potrzeb czy masy ciała i wieku.

pixel