Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Wkładki laktacyjne i osłonki na piersi

( ilość produktów: 14 )

Produkty niezbędne dla Mam karmiących, dające komfort i poczucie bezpieczeństwa podczas okresu laktacji. Wkładki laktacyjne, tworzone w trosce o wrażliwość kobiecych piersi, wykonane są z przyjaznych skórze i chłonnych materiałów, chroniących bieliznę i ubrania przed wilgocią. Wśród produktów pierwszej pomocy dla Matek karmiących, znajdują się także bezsmakowe, przezroczyste osłonki silikonowe na brodawki piersiowe, które zabezpieczają wrażliwą i często podrażnioną podczas karmienia skórę przed kolejnymi uszkodzeniami nie sprawiając dyskomfortu dla spożywającego pokarm dziecka.

Czym są wkładki laktacyjne?

Wkładki laktacyjne to artykuły higieniczne stworzone z myślą o poprawie komfortu kobiet w zaawansowanej ciąży i karmiących piersią. Są to niewielkie krążki (wykonane z różnych materiałów, np. bawełny), które umieszcza się wewnątrz kieszonki biustonosza do karmienia lub przykleja do bielizny.
 

Wkładki laktacyjne zbudowane są z dwóch warstw: chłonącej (wewnętrznej) oraz oddychającej (zewnętrznej). Ich zadaniem jest wchłanianie mleka kobiecego wypływającego z piersi, a tym samym ochrona bielizny i ubrań przed przemoknięciem.
 

Kiedy warto stosować wkładki laktacyjne?

Znajdują one zastosowanie przede wszystkim w przypadku kobiet, u których laktacja nie jest jeszcze ustabilizowana (czyli w zaawansowanej ciąży i pierwszych tygodniach po porodzie).
 

Mogą być także szczególnie pomocne w czasie tzw. nawału mlecznego, czyli mniej więcej między 2. a 6. dobą po porodzie. Dochodzi wtedy do gwałtownego zwiększenia ilości produkowanego pokarmu, co powoduje przemakanie bielizny.

    pixel