Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Pasty do zębów dla dzieci i dorosłych

( ilość produktów: 66 )

Cała gama past do zębów, wśród których znajdują się produkty dla maluszków, starszaków i dla osób dorosłych. Pasty familijne, pasty dla palaczy, dla osób z nadwrażliwością i paradontozą oraz dla chcących wybielić  szkliwo zębów. W ofercie znajdują się także pasty z fluorem i bez jego dodatków oraz pasty organiczne.

Rodzaje past do zębów

Wybór past do zębów jest ogromny, dlatego często pojawia się pytanie, która z nich będzie najlepsza? Zanim poznasz odpowiedź, warto przyjrzeć się temu, jakie rodzaje past znajdują się obecnie najczęściej w sprzedaży. Są to m.in.:
 

  • pasty do zębów uniwersalne,
  • pasty do zębów nadwrażliwych,
  • pasty wybielające,
  • pasty chroniące przed paradontozą.
     

Oprócz wyżej wymienionych produktów dostępne są także pasty do zębów dla dzieci. Ich składniki dobierane są z myślą o codziennym czyszczeniu i pielęgnowaniu zębów mlecznych.
 

Jak prawidłowo dobierać pasty do zębów?

Czym kierować się przy wyborze pasty do zębów? Po pierwsze należy wziąć pod uwagę, że pasty do zębów dla dorosłych różnią się składem od tych dedykowanych dzieciom.
 

Do codziennego stosowania oraz w przypadku problemów z próchnicą polecane są pasty z fluorem, które remineralizują zęby. Innym składnikiem, na który warto zwrócić uwagę w pastach zapobiegających i wspomagających leczenie próchnicy jest nanohydroksyapatyt wapnia.
 

Przy zakupie pasty zwróć uwagę również na to, czy Twoje zęby są nadwrażliwe lub pojawiły się na nich przebarwienia. Jeśli zmagasz się z tego typu problemami, dobrym wyborem może okazać się pasta wybielająca (którą lepiej stosować raz na jakiś czas) lub ta przeznaczona do zębów wrażliwych.

pixel