Preparaty, płyny i szampony na wszy

( ilość produktów: 37 )

Innowacyjne, bezpieczne preparaty, dzięki którym możliwe jest błyskawiczne pozbycie się problemu wszawicy skóry głowy - zarówno u dzieci, jak i u osób dorosłych. W ofercie znajdziemy także preparaty w postaci: pianki, szamponu, płynu, sprayu, lotionu oraz specjalistyczne zestawy, jak na przykład: preparaty PipiNitolic, które nie tylko niwelują już istniejące zakażenie pasożytami ale stanowią także skuteczną profilaktykę przeciw inwazji wszy. Preparaty te oparte są częstokroć na naturalnej, bezpiecznej formule - LiceStop, PipiNitolic, Sora Lotion.

Preparaty na wszawicę dla dzieci i dorosłych

Wszawica przestała być wstydliwym problemem i błędem jest myślenie, że problem nigdy nie będzie dotyczył właśnie Ciebie. Wszy grasują w przedszkolach, żłobkach, w szkole i w pracy - czyli wszędzie tam gdzie Ty lub Twoje dziecko macie styczność z większą grupą ludzi. Należy także pamiętać, że w przypadku zakażenia leczeniem wszawicy musi być objęta cała rodzina!

Wszawica to zakaźna i uciążliwa choroba pasożytnicza. Występuje na całym świecie i łatwo przenosi się z człowieka na człowieka. Z uwagi na jej szybkie rozprzestrzenianie się może dotyczyć każdego. Najłatwiej można się nią zakazić mi.n. w dużych skupiskach ludzkich.

Objawy i przyczyny wszawicy

Wszawicę wywołuje pasożytujący na ciele człowieka niewielki owad. Wesz ma zaledwie kilka milimetrów długości i żyje wyłącznie na owłosionej skórze. Żywi się krwią człowieka. Objawami wszawicy jest między innymi swędzenie i pieczenie skóry, które powstaje na skutek ukąszeń owada. Wesz wydziela klejącą substancję, dzięki której mocno przykleja się do włosa lub skóry żywiciela. Na jego głowie wesz składa jaja nazywane gnidami. Może złożyć ich 10 dziennie, co w cyklu rozwojowym jednej samicy daje od 100 do 200 gnid. Gnidy również przytwierdzone są do włosów specjalną wydzieliną, która utrudnia ich usuwanie.

Czynnikami, które sprzyjają rozwojowi wszawicy, jest kontakt z osobą zakażoną, brak odpowiedniej higieny, wysoka temperatura oraz wilgotność. Współcześnie walka z chorobą jest skuteczniejsza niż w przeszłości, ponieważ na rynku są dostępne specjalistyczne preparaty na wszy. Ich szeroki wybór prezentujemy w naszej aptece.

Jak zapobiegać wszawicy?

Najbardziej narażone na zakażenie wszawicą są dzieci. Ponieważ trudno utrzymać im dystans od rówieśników, do zakażenia często dochodzi w żłobkach, przedszkolach i szkołach. Od problemu nie są jednak wolne również osoby dorosłe. Jeśli dojdzie do zarażenia, warto sięgnąć po skuteczny środek na wszy, który pomoże pozbyć się pasożytów. Zalecane jest również unikanie dużych skupisk ludzkich, które mogą sprzyjać rozprzestrzenianiu się choroby. Można stosować preparat na wszy zapobiegawczo. Dostępne na rynku kosmetyki przybierają różne formy – od szamponów i pianek po płyny i spraye. Profilaktycznie u małych dzieci można stosować również gumki do włosów przeciw wszawicy. Różnorodność specjalistycznych preparatów na wszy pozwala je skutecznie zwalczać i zapobiegać chorobie.

pixel