Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Preparaty na wszy i gnidy - szampony, płyny

( ilość produktów: 28 )

Innowacyjne, bezpieczne preparaty na wszy, dzięki którym możliwe jest błyskawiczne pozbycie się problemu wszawicy skóry głowy - zarówno u dzieci, jak i u osób dorosłych. W ofercie znajdziemy także preparaty w postaci: pianki, szamponu, płynu, sprayu, lotionu oraz specjalistyczne zestawy, jak na przykład: preparaty PipiNitolic, które nie tylko niwelują już istniejące zakażenie pasożytami ale stanowią także skuteczną profilaktykę przeciw inwazji wszy. Te preparaty na wszy oparte są częstokroć na naturalnej, bezpiecznej formule - LiceStop, PipiNitolic, Sora Lotion.

Jak rozpoznać gnidy?

Rozpoznanie gnidy nie zawsze jest proste, zwłaszcza jeśli nie wiemy dokładnie, czego szukać. Z drugiej strony jest niezwykle istotne, jeśli chcemy rozpocząć skuteczną walkę z wszawicą. Gnidy można rozpoznać między innymi po tym, że każda z nich za pomocą wytwarzanej wydzieliny jest mocno przytwierdzona do jednego włosa. Charakteryzuje ją nieduży, owalny kształt, przypominający ziarenko piasku. Sporym utrudnieniem w jej rozpoznaniu może być to, że gnidy mają różne kolory, które zależą między innymi od ich dojrzałości.
 

Objawy i przyczyny wszawicy

Wszawicę wywołuje pasożytujący na ciele człowieka niewielki owad. Wesz ma zaledwie kilka milimetrów długości i żyje wyłącznie na owłosionej skórze. Żywi się krwią człowieka. Objawami wszawicy jest między innymi swędzenie i pieczenie skóry, które powstaje na skutek ukąszeń owada. Wesz wydziela klejącą substancję, dzięki której mocno przykleja się do włosa lub skóry żywiciela. Na jego głowie wesz składa jaja nazywane gnidami. Może złożyć ich 10 dziennie, co w cyklu rozwojowym jednej samicy daje od 100 do 200 gnid. Gnidy również przytwierdzone są do włosów specjalną wydzieliną, która utrudnia ich usuwanie.
 

Czynnikami, które sprzyjają rozwojowi wszawicy, jest kontakt z osobą zakażoną, brak odpowiedniej higieny, wysoka temperatura oraz wilgotność. Współcześnie walka z chorobą jest skuteczniejsza niż w przeszłości, ponieważ na rynku są dostępne specjalistyczne preparaty na wszy. Ich szeroki wybór prezentujemy w naszej aptece.
 

Jak zapobiegać wszawicy?

Najbardziej narażone na zakażenie wszawicą są dzieci. Ponieważ trudno utrzymać im dystans od rówieśników, do zakażenia często dochodzi w żłobkach, przedszkolach i szkołach. Od problemu nie są jednak wolne również osoby dorosłe. Jeśli dojdzie do zarażenia, warto sięgnąć po skuteczny środek na wszy, który pomoże pozbyć się pasożytów. Zalecane jest również unikanie dużych skupisk ludzkich, które mogą sprzyjać rozprzestrzenianiu się choroby. Można stosować preparat na wszy zapobiegawczo. Dostępne na rynku kosmetyki przybierają różne formy – od szamponów i pianek po płyny i spraye. Profilaktycznie u małych dzieci można stosować również gumki do włosów przeciw wszawicy. Różnorodność specjalistycznych preparatów na wszy pozwala je skutecznie zwalczać i zapobiegać chorobie.
 

Skuteczne preparaty na wszy - szampony i płyny

Objawy wszawicy można zwalczać, stosując dostępne w i-aptece preparaty na wszy. Skuteczność leczenia może zapewnić między innymi szampon na wszy Paranit albo płyn na wszy Delacet lub Artemisol. Można stosować również inne preparaty na wszy takie jak ochronne odżywki, żele albo aerozole. W niektórych przypadkach konieczne jest stosowanie kilku preparatów o uzupełniającym działaniu. Przykładem jest szampon Nivelazione Skin Therapy, który zalecany jest jako uzupełnienie kuracji płynem Nivelazione Skin Therapy.
 

Preparaty na wszy dla dzieci i dorosłych

Wszawica przestała być wstydliwym problemem i błędem jest myślenie, że problem nigdy nie będzie dotyczył właśnie Ciebie. Wszy grasują w przedszkolach, żłobkach, w szkole i w pracy - czyli wszędzie tam gdzie Ty lub Twoje dziecko macie styczność z większą grupą ludzi. Należy także pamiętać, że w przypadku zakażenia leczeniem wszawicy musi być objęta cała rodzina!
 

Wszawica to zakaźna i uciążliwa choroba pasożytnicza. Występuje na całym świecie i łatwo przenosi się z człowieka na człowieka. Z uwagi na jej szybkie rozprzestrzenianie się może dotyczyć każdego. Najłatwiej można się nią zakazić mi.n. w dużych skupiskach ludzkich.
 

Popularne preparaty na wszy i gnidy - jak je stosować?

Preparaty na wszy, mimo że mają wspólne zastosowanie – pozbycie się pasożytów – mogą różnić się sposobem i długością stosowania, dlatego przed ich użyciem najlepiej dokładnie przeanalizować wskazówki producenta. Preparaty na gnidy i preparaty na wszy mogą mieć postać szamponu, płynów, sprayów, gumek do włosów, pianek i kompresów. Warto podkreślić, że skuteczne preparaty na wszy zabijają jednocześnie gnidy, czyli jaja pasożytów oraz nie zawierają dichlorodifenylotrichloroetanu, na który wszy stały się odporne.
 

Preparaty na wszy przeznaczone są do użytku zewnętrznego i aplikuje się je na skórę głowy i włosy. Dokładny sposób użycia i czas trwania kuracji określa producent w ulotce.
 

Preparaty na wszy bez wyczesywania

Preparaty na wszy bez wyczesywania są bezpieczne dla dzieci i kobiet w ciąży. Ich działanie oparte jest na „uduszeniu” pasożytów oraz wysuszeniu ich jaj, dzięki czemu pozbycie się pozostałości wszy jest zdecydowanie ułatwione. Po zastosowaniu nie trzeba przystępować do żmudnego wyczesywania włosów, a (najczęściej) wystarczy umyć głowę zwykłym szamponem.

    pixel