Kosmetyki i leki na blizny i przebarwienia

( ilość produktów: 44 )

Innowacyjne preparaty w formie: żelu, maści, kremu, spray, których zadaniem jest wspomaganie regeneracji uszkodzonego naskórka i pomoc w niwelowaniu nieestetycznych zmian w postaci blizn różnego pochodzenia - także rozstępów skórnych i blizn utrwalonych. Kosmetyki i preparaty dostępne w naszej ofercie, pomagają w walce z bliznami oraz w większości przypadków zawierają zaawansowaną formułę, która dodatkowo zapewnia działanie pielęgnacyjne, nawilżające, zmiękczające, wygładzające, uelastyczniające oraz rozjaśniające skórę.

Nieestetyczne zmiany na skórze, takie jak blizny, przebarwienia i rozstępy mogą pojawiać się w różnym wieku i mieć rozmaitą etiologię. Powstają po przebytych chorobach, zabiegach operacyjnych, cesarskim cięciu, intensywnym opalaniu się, urazach, oparzeniach, a także po trądziku, czy w wyniku szybkiej utraty masy ciała. W ich usuwaniu pomagają kosmetyki na przebarwienia i blizny, a także odpowiednie preparaty medyczne.

Blizny i przebarwienia - jak się ich pozbyć?

Sposób postępowania ze zmianami skórnymi należy uzależnić od rodzaju i intensywności zmiany, a także od jej wielkości. Zastosowanie właściwego preparatu pomaga w zniwelowaniu nieestetycznych zmian i wspomaga regenerację uszkodzonego naskórka. Preparat na blizny może mieć działanie nawilżające, wygładzające i zmiękczające. Krem wybielający blizny wyrównuje koloryt skóry, a żel na blizny może ją nawilżać i spłycać powstałe nierówności. Niektóre preparaty działają kompleksowo, łącząc nawilżanie ze zmiękczaniem naskórka i jego uelastycznianiem. Ich stosowanie może być pomocne zarówno w zwalczaniu świeżych zmian, jak i blizn utrwalonych.

Maść na przebarwienia - dlaczego warto po nią sięgnąć?

Zauważyłaś na swojej twarzy plamki lub większe obszary skóry, które zdecydowanie są ciemniejsze od Twojej karnacji i uparcie nie chcą zniknąć nawet pod grubą warstwą makijażu? Przebarwienia skóry mają niestety tendencję do trwałej albo nawracającej pigmentacji. W pewnym sensie są zjawiskiem naturalnym powstałym na skutek wieku, przebytych chorób, przyjmowania leków, używania perfum, zaburzonej gospodarki hormonalnej, trądziku lub stają się pamiątką po długim opalaniu. Nie jest to jednak ozdoba dodająca uroku naszej skórze. W wielu przypadkach wyglądają nieestetycznie oraz mogą oddziaływać na aspekt psychiczny naszej osobowości, odbierając nam poczucie piękna i pewności siebie. Stają się powodem do wstydu, a każde spojrzenie w lustro przypomina o tym, by jak najszybciej je ukryć. Rozwiązaniem problemu nie jest jednak dobry makijaż czy podkład, a odpowiednia maść na przebarwienia lub krem na blizny. Na co zatem zwrócić uwagę, wybierając preparat czy lek na przebarwienia skóry?

Kosmetyki na przebarwienia - rodzaje

Ponieważ przebarwienia skóry powstają na skutek zróżnicowanych czynników, nie ma jednego sposobu, by się ich pozbyć. Prócz specjalistycznych zabiegów w salonie kosmetycznym, do walki z plamami na twarzy, mogą pomóc nam kosmetyki na przebarwienia, które są łatwo dostępne na rynku. Jak działają i co oferują producenci? Wśród produktów znajdziemy kremy, serum, peelingi, a także maści i toniki, które są dostosowane do każdego rodzaju skóry.

Wiele z tych kosmetyków ma za zadanie rozjaśnienie blizn, szczególnie tych potrądzikowych, oraz złuszczenie płytkich przebarwień. Często zawierają kwas azelainowy, który ogranicza aktywność komórek odpowiedzialnych za produkcję melaniny, natomiast stosując kremy i inne produkty z witaminą C, możemy oczekiwać wyrównania kolorytu naszej twarzy oraz rozjaśnienia zmian barwnikowych.

By uzyskać najbardziej zadowalający efekt, warto stosować kilka kosmetyków jednocześnie, przestrzegając zaleceń zawartych w ulotce. Po peelingu możemy użyć kremu czy maści mającej działanie wybielające, ale nie powinny one zawierać kwasów, które mogłyby doprowadzić do podrażnień skóry, która została wcześniej poddana pielęgnacji peelingiem. Pamiętajmy przy tym o nałożeniu kremu chroniącego nas przed promieniowaniem UV, by zapobiec pojawieniu się kolejnych plam.

pixel