Koenzym Q10 w kapsułkach

( ilość produktów: 18 )

Szeroka oferta nowoczesnych suplementów diety, zawierających w składzie cenny dla zachowania zdrowia i młodości organizmu Koenzym Q10. Koenzym Q10 naturalnie występuje w komórkach organizmu i uczestniczy w wytwarzaniu energii we wszystkich procesach zachodzących w organizmie. Suplementacja diety w Koenzym Q10 ma znaczenie zwłaszcza u osób w zaawansowanym wieku, gdyż właśnie z wiekiem poziom Koenzymu Q10 znacznie zmniejsza się, a jego uzupełnienie wpływa na utrzymanie zdrowia układu krążenia, siłę i sprawność mięśni oraz na zachowanie ogólnej - lepszej wydolności organizmu i wysokiej odporności.

Czym jest Koenzym Q10?

Koenzym Q10, określany też jako ubichinon lub witamina Q10 w normalnych warunkach powinien występować we wszystkich komórkach naszego ciała, zapewniając ich odpowiednie funkcjonowanie. Jego podstawową funkcją jest wytwarzanie energii w komórkach. Ubichonon bierze udział w łańcuchu oddechowym każdej komórki, gdzie pełni funkcję przenośnika elektronów. Ilość wytwarzanej energii może się różnić w zależności od funkcji poszczególnych tkanek oraz narządów. Dlatego koenzym Q10 może występować w różnym stężeniu, dostosowanym do aktywności metabolicznej konkretnej komórki. Z koenzymem Q10 w wyraźnie wyższym stężeniu w porównaniu do reszty komórek występujących w ludzkim ciele mamy do czynienia w przypadku komórek takich narządów i tkanek jak: serce, mięśnie szkieletowe, mózg, nerki, wątroba oraz płuca.

Jakie właściwości ma koenzym Q10?

Działanie ubichinonu nie ogranicza się do wytwarzania energii w komórkach. Jego obecność wpływa też na dotlenienie komórek oraz chroni je przed działaniem wolnych rodników. Koenzym Q10 jest antyoksydantem, który ma właściwości nowotworowe. Przeciwdziała też powstawaniu złogów cholesterolu w naczyniach krwionośnych. Ze względu na swoje wysokie zdolności naprawcze przyspiesza procesy regeneracyjne naskórka. Właśnie dlatego kosmetyki z koenzymem Q10 są chętnie wybierane jako preparaty odmładzające.

Kiedy sięgać po preparaty zawierające koenzym Q10?

Niedobór ubichinonu w komórkach może prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych. Suplementy diety z koenzymem Q10 znajdują zastosowanie w uzupełnianiu tych niedoborów i leczeniu wielu poważnych schorzeń. Ich stosowanie może wspomagać leczenie takich chorób jak: paradontoza, nadciśnienie tętnicze, niewydolność krążenia, miażdżyca, choroba Parkinsona oraz choroba Alzheimera. Koenzym Q10 w kapsułkach zaleca się też pacjentom z cukrzycą typu II oraz osobom, u których mogły wystąpić niedobory spowodowane uprawianiem wyczerpujących treningów, paleniem papierosów czy intensywną pracą. Koenzym Q10 w kapsułkach może zawierać dodatek innych składników, na przykład lecytyny lub witaminy E.

    pixel