Witaminy dla kobiet w ciąży, kwas foliowy

( ilość produktów: 68 )

Ponieważ okres ciąży i macierzyństwa, jest niezwykle pięknym, ale i wymagającym momentem dla kobiety, istotną rolę w jej codziennej diecie zajmuje pełna suplementacja. Produkty, w których składzie znajduje się niezbędny kwas foliowy, nie tylko pomogą zadbać o zdrowie i kondycję płodu, ale również wzmocnią organizm matki. Kobiety, które dopiero planują zajście w ciąże również powinny zadbać o włączenie do codziennej diety suplementów zawierających kwas foliowy. Udowodniono bowiem, że dobrze “dowitaminizowany” organizm przyszłej matki ułatwia poczęcie dziecka i zmniejsza ryzyko poronienia w okresie I trymestru.

Prócz produktów dla kobiet, w tej kategorii znajdziemy ofertę dla mężczyzn, którzy planują założyć rodzinę. Preparaty typu FertilMan, zawierają specjalnie skomponowane witaminy, minerały, aminokwasy i przeciwutleniacze, wpływające na produkcję nasienia, jego jakość i płodność.

Jakie witaminy dla kobiet w ciąży?

”Stan błogosławiony” mimo ogólnej radości i wyczekiwania narodzin potomka, wiąże się z wieloma wyzwaniami, wyrzeczeniami, a także trudnościami. Do jednych z nich należy utrzymanie odpowiedniego poziomu witamin i minerałów, które odgrywają kluczową rolę w okresie całej ciąży. Nudności, wymioty oraz zgaga utrudniają spożywanie pokarmów, które dostarczyłyby nam niezbędnych związków i substancji. Na szczęście medycyna i nauka ułatwiły wyrównanie strat witaminowych. Opracowano witaminy dla ciężarnych, które dzięki odpowiednim zestawom chemicznym, zapewniają matce i dziecku to, co niezbędne do prawidłowego funkcjonowania i rozwoju. Co powinny zatem zawierać witaminy dla ciężarnych? Przede wszystkim kwas foliowy, który szczególnie oddziałuje na rozwój mózgu płodu i dodaje energii przyszłej matce. Ale to nie wszystko. Witaminy dla kobiet w ciąży to także kompleks minerałów i witamin z grupy B, witamina A, C, D i K. Każda z nich odpowiada za coś innego i przynosi szereg korzyści dla matki i jej nienarodzonego dziecka - m.in. wpływa na jakość kości, poprawia i podnosi naturalną odporność.

Kwas foliowy przed ciążą czy w ciąży - jak go suplementować?

Częstym błędnym stwierdzeniem jest opinia, że kwas foliowy należy przyjmować tylko w okresie ciąży. Owszem, całościowa suplementacja i witaminy w ciąży są niezbędne, podobnie jak i po porodzie lub w czasie karmienia piersią, ale często kluczową rolę odgrywa moment przypadający na planowanie ciąży. Okazuje się, że kwas foliowy przyjmowany na 4 tygodnie przed zapłodnieniem może uchronić płód przed wadami wrodzonymi: rozszczepem kręgosłupa, wodogłowiem czy wadami serca. Minimalizuje także ryzyko przedwczesnego zakończenia ciąży i przedwczesnego porodu, a także pomaga w procesie kształtowania się narządów (szczególnie mózgu i serca). Ponadto przyjmując jego odpowiednie dawki przed zajściem w ciąże, możemy uniknąć efektu przewlekłego zmęczenia, które często towarzyszy w I trymetrze. Warto zatem zadbać o suplementy diety z najwyższej półki, które będą w pełni bezpieczne i skuteczne, aby nasza ciąża od samego początku mogła prawidłowo się rozwijać.

pixel