Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Suplementy diety i preparaty na menopauzę

( ilość produktów: 60 )

Zaburzenia miesiączkowania, nadmierna suchość skóry, kołatanie serca, duszności, niska odporność na stres i bezsenność, to jedne z symptomów kobiecego przekwitania. Dla kobiet, które nie chcą lub nie mogą z różnych przyczyn zdecydować się na zastępczą terapię hormonalną, pomoc niosą innowacyjne suplementy diety różnej postaci oraz produkty homeopatyczne, które koniecznie należy wesprzeć odpowiednimi witaminami i minerałami.

Objawy menopauzy

Klimakterium, czyli menopauza potocznie określana też okresem pokwitania u kobiety występuje, gdy jajniki zaprzestają produkcji żeńskich hormonów i ustają krwawienia miesiączkowe. Okres ten przypada na wiek około 45-55 lat, czyli po zakończeniu wieku prokreacyjnego i może trwać od roku do 2 lat. Towarzyszą temu różne, niekiedy uciążliwe objawy. Wśród typowych objawów wymienia się między innymi nadmierną potliwość, wahania nastroju, uderzenia gorąca, zaburzenie libido. W ich zwalczaniu i powrocie do normalnego, codziennego funkcjonowania pomagają tabletki na menopauzę.

Na czym polega działanie środków na menopauzę?

Na rynku dostępne są różne suplementy na menopauzę. Ich działanie zależy od składu i powinno być dostosowane do występujących objawów. Na przykład preparaty z czerwoną koniczyną łagodzą nadmierną potliwość, uderzenia gorąca, zmiany nastroju, drażliwość. Natomiast te, które zawierają w składzie wyciąg z soi, pomagają na zaburzenia snu, wahania nastroju i uderzenia gorąca. Ciężko przechodzona menopauza w przypadku kobiet aktywnych może wymagać sięgnięcia po leki na menopauzę wydawane na receptę, które umożliwią wprowadzenie hormonalnej terapii zastępczej.

Tabletki na menopauzę bez recepty

Jeśli jednak objawy nie są tak bardzo uciążliwe, wystarczy sięgnąć po suplementy na menopauzę wydawane bez recepty. Obecnie jest ich na rynku bardzo dużo. Warto przyjmować też witaminy i minerały, które poprawiają samopoczucie i pomagają walczyć z objawami klimakterium.

Zadbaj o siebie w trakcie menopauzy

Zadaniem wspomnianych preparatów, jest kompleksowe wspomaganie dobrego samopoczucia i formy organizmu w okresie menopauzy, a środki dostępne w naszej ofercie, oparte zostały na składnikach bogatych w fitoestogeny, których najbogatszym źródłem są: soja i jej przetwory, nasiona roślin strączkowych, winogrona, liście zielonej herbaty, które działaniem nie ingerują w gospodarkę hormonalną i nie wywołują skutków ubocznych.

pixel