Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Leki na żylaki - tabletki, maści, krem i rajstopy przeciwżylakowe

( ilość produktów: 152 )

Żylaki powstają jako efekt niewydolności żylnej. Stanowią nie tylko problem natury estetycznej, ale przede wszystkim zdrowotnej. Najczęstsze są żylaki na nogach, jednak zmiany mogą występować również w obrębie kończyn górnych. Zaawansowane stadium choroby może utrudniać codzienne funkcjonowanie i stanowić poważne zagrożenie dla chorego. Dlatego warto stosować skuteczne leki na żylaki.

Przyczyny powstawania żylaków

Obrzęki i żylaki nóg stanowią w społeczeństwie powszechnie spotykaną dolegliwość. Żylaki pierwotne powstają w wyniku uwarunkowań genetycznych przy współistnieniu czynników ryzyka, które prowadzą do ujawnienia się tej cechy. Czynnikami zwiększającymi ryzyko wystąpienia zmiany chorobowej jest między innymi nieodpowiedni styl życia, otyłość, brak ruchu, powodująca nadmierne obciążenie kończyn górnych i kończyn dolnych praca, a u kobiet ciąże. Za przyczyny żylaków wtórnych podaje się niedrożność oraz zastój krwi w żyłach spowodowany przebytymi lub istniejącymi chorobami, takimi jak zakrzepica. Żylaki mogą występować zarówno w kończynach dolnych, jak i w kończynach górnych, jednak częściej dotyczą kończyn dolnych.
 

Objawy żylaków nóg

Żylaki poza pogorszeniem estetyki kończyn mogą dawać inne, uciążliwe dolegliwości. Najczęstsze objawy to uczucie zmęczenia i ciężkości nóg, ból, skurcze mięśni. Dostępne w i-aptece leki na żylaki pomagają w walce z tymi objawami i ułatwiają codzienne funkcjonowanie pacjenta.
 

Leki na żylaki - co wybrać?

W naszej aptece dostępne są zarówno tabletki na żylaki (takie jak np. Diohespan), które wpływają korzystnie na napięcie ścian naczyń krwionośnych, jak i maść na żylaki pozwalająca zapobiegać opuchliźnie i skurczom, a także redukować uczucie ciężkości nóg. Leki na żylaki zawierają w swoim składzie przede wszystkim diosminę oraz substancje pomocnicze. Suplementy na żylaki mogą być stosowane w celu uzupełnienia codziennej diety. Zawierają między innymi minerały i witaminy, w tym witaminę C, która wspiera produkcję kolagenu. Żylaki na nogach można skutecznie leczyć, a także zapobiegać ich powstawaniu. Poza przyjmowaniem leków i suplementów, bardzo ważna jest też właściwa profilaktyka, w tym odpowiednia dawka ruchu.
 

Leki na żylaki - rodzaje preparatów

Ponieważ problem żylaków może spotkać każdego – z powodu siedzącego trybu życia, złej diety i problemów układu krążenia – warto pamiętać, jak szybko znaleźć ulgę i skutecznie pozbyć się uciążliwej przypadłości. Leki na żylaki w postaci kapsułek i tabletek oparte są na diosminie, która zwiększa przepuszczalność żył. Bardzo często żylaki mogą być objawem zakrzepicy i degradacji naczyń krwionośnych, dlatego w kuracji stosuje się również leki przeciwzakrzepowe. Oczywiście zażywanie tego typu środków powinno być skonsultowane z lekarzem. Prócz tego mamy do dyspozycji żele, maści i kremy, które łagodzą obrzęki i dają poczucie “odciążonych” nóg.

 

Tabletki na żylaki

Jednymi z najczęściej wybieranych leków na żylaki są tabletki. W przypadku przewlekłych dolegliwości warto więc sięgnąć po tabletki na żylaki lub kapsułki takie jak m.in. Cyclo 3 Fort, gdyż wpływają pozytywnie na mikrokrążenie, zmniejszając tym samym stany zapalne i zwiększając przepuszczalność naczyń krwionośnych.

 

Żele na żylaki

Żele na żylaki (np Lioton 1000) to preparaty do aplikacji bezpośrednio na skórę. Ich skład – szczególnie częsta obecność heparyny i wyciągu z kasztanowca – sprzyja działaniu przeciwobrzękowemu, przeciwzapalnemu i przeciwzakrzepowemu w obrębie nóg. Przynosi szybką ulgę i niweluje dolegliwości bólowe. Niektóre żele na żylaki mogą chłodzić miejscowo skórę, co przyczyni się do większego poczucia komfortu.

 

Pończochy i rajstopy przeciwżylakowe

Pończochy i rajstopy przeciwżylakowe mają za zadanie poprawić krążenie, delikatnie ściskając nogi i kostki. Należy jednak pamiętać, by wybrać odpowiedni rozmiar i stopień ucisku. Jeśli będzie za słaby, nie przyniesie oczekiwanych rezultatów, a jeśli zbyt mocny, może pogorszyć stan nóg. W doborze odpowiedniego produktu może pomóc lekarz lub farmaceuta, a mnogość produktów na rynku sprawi, że na pewno znajdziemy idealny produkt.

pixel