DiosMax 1000mg x 60 tabletek

  • Jako substancję czynną w produkcie leczniczym DiosMax 1000mg zawarto diosminę zmikronizowaną. Wskazaniem do stosowania leku są objawy przewlekłej niewydolności krążenia żylnego w obrębie kończyn dolnych oraz objawy żylaków kończyn dolnych.
  • DiosMax 1000mg x 60 tabletek
Kod produktu: 41689
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
69,00 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład DiosMax 1000mg:

Substancja czynna: diosmina (Diosminum). Każda tabletka zawiera 1000mg diosminy w postaci zmikronizowanej oraz substancje pomocnicze: rdzeń tabletki – celuloza mikrokrystaliczna, kroskarmeloza sodowa, alkohol poliwinylowy, magnezu stearynian, krzemionka koloidalna bezwodna; otoczka Opadry II Clear – alkohol poliwinylowy, makrogol 3350, talk.

Działanie DiosMax 1000mg:

W składzie produktu leczniczego DiosMax 1000mg zawarto zmikronizowaną diosminę. Diosmina jest cennym bioflawonoidem o unikalnych właściwościach. Zwiększa napięcie i elastyczność naczyń żylnych, zapewnia działanie osłaniające na naczynia. Dodatkowo zmniejsza przepuszczalność ścian naczyń krwionośnych, wpływając tym samym na poprawę krążenia żylnego. Stosowanie diosminy przyczynia się do zwiększenia drenażu limfatycznego i nasilenia perystaltyki naczyń chłonnych oraz przepływu limfy. Poprawia ponadto powrót krwi z układu żylnego oraz zmniejsza zastój żylny i nadciśnienie w kończynach dolnych. Diosmina zmniejsza również przepuszczalność małych naczyń krwionośnych, umożliwiając ograniczenie stanów zapalnych – przede wszystkim w przypadkach zapalenia okołożylnego. Dzięki temu, że lek przywraca naczyniom włosowatym prawidłową przepuszczalność, zmniejsza podatność małych naczyń krwionośnych na pękanie.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy DiosMax 1000mg wskazany do stosowania w leczeniu objawów pojawiających się w przebiegu przewlekłej niewydolności krążenia żylnego w obrębie kończyn dolnych – są to obrzęki, uczucie zmęczenia, ból i ciężkość nóg, pieczenie, nocne kurcze oraz poszerzanie bardzo drobnych naczyń żylnych, czyli pajączki; w objawowym leczeniu żylaków kończyn dolnych; w zaostrzeniach dolegliwości związanych z żylakami odbytu, czyli hemoroidów.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Przed rozpoczęciem stosowania leku należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą. Stosowanie w zaostrzeniach dolegliwości związanych z hemoroidami – lek można stosować wyłącznie objawowo i krótkotrwale. Jeśli objawy się utrzymują lub nasilają, należy się skonsultować z lekarzem. Stosowanie w przewlekłej niewydolności krążenia żylnego – jeśli podczas leczenia stan się pogarsza, obserwuje się stan zapalny skóry, stan zapalny żył, stwardnienie tkanki podskórnej, silny ból, owrzodzenie skóry lub gdy występują nietypowe objawy, takie jak np. gwałtowny obrzęk jednej lub obu nóg, należy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem. Dla zwiększenia skuteczności terapii wraz ze stosowaniem leku należy unikać długotrwałej ekspozycji słonecznej, unikać przebywania w pozycji stojącej przez dłuższy czas, zredukować nadwagę, kontrolować prawidłową masę ciała, nosić specjalne pończochy uciskowe, dbać o aktywność fizyczną. Lek nie jest przeznaczony do leczenia obrzęków kończyn dolnych, które są spowodowane chorobami serca, wątroby lub nerek. Stosowanie u dzieci i młodzieży: nie jest zaleca stosowanie u dzieci i młodzieży. Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: przed zastosowaniem należy się skonsultować z lekarzem, jednakże nie jest zalecane stosowanie tego leku w okresie ciąży i karmienia piersią. Stosowanie z innymi lekami: należy to skonsultować z lekarzem, szczególnie gdy przyjmowane są następujące leki: metronidazol, diklofenak, feksofenadyna, karbamazepina. Równoczesne stosowanie ich z diosminą może powodować nasilanie ich działania.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku.

Działanie niepożądane:
U niektórych osób podczas stosowania leku może dojść do wystąpienia działań niepożądanych. Warto jednak wiedzieć, że diosmina jest zwykle dobrze tolerowana, a wystąpienie któregokolwiek z wymienionych działań niepożądanych nie wymaga przerywania stosowania leku. Rzadko: dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego (ból brzucha, biegunka, niestrawność, nudności, wymioty, zaparcia), bóle i zawroty głowy. W pojedynczych przypadkach na początku leczenia (przez pierwsze 4 dni) może wystąpić świąd lub pokrzywka.

Dawkowanie tabletek DiosMax 1000mg:

Należy przyjmować ten lek zgodnie z zaleceniami na ulotce lub według wskazań lekarza. Tabletkę stosować podczas posiłku, połykać w całości i popijać odpowiednią ilością płynu. Zalecana dawka przy przewlekłej niewydolności krążenia żylnego kończyn dolnych: stosować jedną tabletkę raz na dobę. Czas leczenia: zaleca się stosować przynajmniej przez 4-5 tygodni w celu uzyskania poprawy. Zalecana dawka przy zaostrzeniu dolegliwości związanych z żylakami odbytu: stosować po jednej tabletce 3 razy na dobę przez pierwsze 4 dni leczenia, a następnie po jednej tabletce 2 razy na dobę (rano i wieczorem) przez kolejne 3 dni. Należy się skonsultować z lekarzem, jeśli po 7 dniach stosowania objawy się nasilają lub nie ustępują.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

Porady związane z DiosMax 1000mg x 60 tabletek

2022-11-29

Uczucie ciężkich nóg - jak przynieść sobie ulgę?

Uczucie ciężkich nóg - jak przynieść sobie ulgę?
Męczy Cię uczucie ciężkich nóg? Ulgę przyniesie odpoczynek z nogami opartymi np. o ścianę lub chłodny prysznic. Ponadto warto zadbać o codzienną aktywność.
pixel