Leki na katar - krople, aerozole, tabletki

( ilość produktów: 152 )

Klienci często zadają nam pytanie o skuteczny lek na katar. Możliwości jest wiele, a wszystko zależy od tego, czy przyczyną niedrożności dróg oddechowych jest katar bakteryjny, czy może alergiczny. W naszej ofercie znajdziecie Państwo lek na katar w bardzo wielu wariantach. Dobrym wyborem mogą być zarówno tabletki na katar, spray do nosa lub ziołowe krople na katar.

Jak skutecznie leczyć katar?

Bez względu na przyczynę, nieżyt nosa zawsze wiąże się z zaburzonym codziennym funkcjonowaniem. Bóle głowy, niedospanie i pogorszone samopoczucie sprawiają, że tylko jedna myśl nieprzerwanie pojawia się w naszej głowie: jak się go pozbyć? Skuteczne leczenie kataru wiąże się z prawidłowym jego oczyszczaniem i higieną. Należy używać chusteczek jednorazowych, dzięki czemu unikniemy ponownego kontaktu z drobnoustrojami, które pozostają przy korzystaniu z chusteczki bawełnianej. Nie czyścić obu dziurek jednocześnie i zbyt intensywnie poprzez mocne dmuchanie. Stosuj regularnie preparaty na katar oraz nawilżaj śluzówkę nosa. Pamiętaj też o regeneracji, czyli o odpoczynku.

Jakie są rodzaje kataru?

Leczenie kataru musi być dostosowane do jego rodzaju oraz czynnika wywoławczego. Wyróżniamy następująco:

  • katar infekcyjny,
  • katar alergiczny zwany także katarem siennym,
  • katar zatokowy,
  • katar naczynio - ruchowy.

Każdy z powyższych rodzajów kataru może przyjmować trzy formy intensywności i nasilenia - ostry, podostry bądź przewlekły.

Krople i tabletki na katar do oczyszczania górnych dróg oddechowych

Przykładowo lek na katar w postaci sprayu to dobry pomysł na oczyszczenie zatkanych dróg oddechowych, natomiast tabletki na katar dobrze stosować, jako suplement diety podczas leczenia przeziębienia. Należy jednak pamiętać, że dobre krople do nosa lub tabletki na katar, to takie, które są odpowiednio dopasowane do rodzaju przypadłości. To właśnie dlatego warto dokładnie zapoznać się ze sposobem działania i dawkowania leku lub skonsultować decyzję z lekarzem specjalistą. Jesteśmy przekonani, że w asortymencie apteki internetowej i-apteka.pl uda się Państwu znaleźć skuteczny lek na katar, który pozwoli w szybkim czasie oczyścić górne drogi oddechowe.

pixel