Azelastin POS aerozol do nosa 1mg/ml 10ml

  • Aerozol do nosa Azelastin POS 1mg/ml to produkt leczniczy zawierający jako substancję czynną azelastynę, czyli substancję o działaniu przeciwhistaminowym. Wskazaniem do stosowania leku jest alergiczne zapalenie śluzówki nosa.
  • Azelastin POS aerozol do nosa 1mg/ml 10ml
Producent: Unipharm
Kod produktu: 33962
Przechowywanie: temperatura pokojowa
38,66 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
Substancja czynna leku – jest azelastyny chlorowodorek. Jedna dawka (jedno naciśnięcie pompki dozującej) dostarcza 0,14 ml roztworu, który zawiera 0,14mg azelastyny chlorowodorku oraz pozostałe składniki to: disodu edetynian, hypromeloza, disodu fosforan dwunastowodny, kwas cytrynowy bezwodny, sodu chlorek, woda oczyszczona.

Działanie:
Substancja czynna produktu leczniczego Azelastin POS 1mg/ml – azelastyna – to lek przeciwhistaminowy. Mechanizm jego działania polega na hamowaniu aktywności histaminy, która wytwarzana jest w organizmie podczas reakcji alergicznej. Lek Azelastin POS 1mg/ml wskazany jest do stosowania u osób dorosłych oraz dzieci powyżej 6. roku życia w objawowym leczeniu sezonowego zapalenia śluzówki nosa.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Azelastin POS aerozol do nosa 1mg/ml wskazany do stosowania w leczeniu objawowym sezonowego, alergicznego zapalenia śluzówki nosa. Do stosowania u dorosłych oraz u dzieci powyżej 6. roku życia.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Lek nie nadaje się do stosowania w leczeniu grypy lub przeziębienia. Pojawiający sie gorzki posmak w ustach można zneutralizować, wypijając sok lub mleko. Jeśli po zastosowaniu leku występują objawy zmęczenia lub osłabienia, nie należy prowadzić pojazdów mechanicznych lub obsługiwać maszyn. Nie należy przechowywać w lodówce, nie zamrażać. Należy zużyć w ciągu 6 miesięcy od otwarcia.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować u dzieci poniżej 6. roku życia. Nie zaleca się stosować w pierwszym trymestrze ciąży (z lekarzem należy skonsultować możliwość stosowania leku w późniejszym okresie ciąży) oraz u kobiet w okresie karmienia piersią.

Działania niepożądane:
W trakcie stosowania leku mogą wystąpić działania niepożądane. Zaburzenia układu immunologicznego: bardzo rzadko – reakcje nadwrażliwości. Zaburzenia układu nerwowego: często – po zastosowaniu może pojawić się nieprzyjemny smak w ustach (głównie w związku z niepoprawną techniką rozpylania, mianowicie odchylaniem głowy w tył podczas aplikacji aerozolu), co w rzadkich wypadkach może prowadzić do nudności; bardzo rzadko – zawroty głowy. Zaburzenia układu oddechowego: niezbyt często – uczucie dyskomfortu w obszarze nosa w związku ze stanem zapalnym śluzówki nosa (pieczenie, świąd), kichanie, krwawienie z nosa. Zaburzenia żołądka i jelit: rzadko – nudności. Zaburzenia ogólne: bardzo rzadko – uczucie zmęczenia (znużenia, wyczerpania), zawroty głowy lub osłabienie (mogą także występować w związku ze stanem pacjenta). Zaburzenia skóry: bardzo rzadko – wysypka, świąd, pokrzywka. Po zaobserwowaniu jakichkolwiek działań niepożądanych należy zaprzestać stosowania leku i skontaktować się z lekarzem. Jeśli wystąpią jakiekolwiek działania niepożądane, należy przerwać stosowanie Azelastin POS i niezwłocznie skontaktować się z lekarzem. Wymienione powyżej objawy niepożądane mają z reguły charakter przejściowy.

Dawkowanie:
Lek należy stosować według zaleceń lekarza lub zgodnie z zaleceniami na ulotce. Do użytku donosowego. Jednorazowo rozpylać jedną dozę preparatu do każdego otworu nosowego. Zaleca się stosować dwa razy na dobę – rano i wieczorem. Przed pierwszym użyciem: należy przygotować aerozol do użycia, czyli nacisnąć pompkę 1-2 razy, aż do momentu, gdy preparat zostanie rozpylony. Aplikacja: wydmuchać nos, trzymając głowę prosto, wprowadzić końcówkę aplikatora do otworu nosowego i nacisnąć. Podczas aplikacji należy wykonać lekki wdech. Po każdym użyciu przetrzeć końcówkę aplikatora i założyć osłonkę. Jedno opakowanie powinno być użytkowane przez jedną osobę. Maksymalny czas nieprzerywanego stosowania leku to 6 miesięcy.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel