Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Preparaty na pocenie pod pachami, stóp - antyperspiranty, dezodoranty, spraye i kremy

( ilość produktów: 61 )

Nadmierne pocenie się to częsta przypadłość, z którą można skutecznie walczyć. Oferta przygotowana przez naszą aptekę internetową, obejmuje różnorodne preparaty na pocenie – antyperspiranty, dezodoranty, spraye i kremy. Wśród wielu tego typu produktów, znaleźć można specjalistyczne leki na nadmierną potliwość twarzy, a także bardziej uniwersalne leki na potliwość, które minimalizują ilość potu wydzielanego przez gruczoły potowe całego ciała. Przykładowy lek na potliwość zawierał będzie chlorek glinu, który hamuje wydzielanie potu i zapobiega przykremu zapachowi.

Nadmierna potliwość - objawy

Nadmierna potliwość jest uciążliwą dolegliwością, która może przysparzać wiele problemów i prowadzić do kłopotliwych sytuacji w życiu codziennym. Dyskomfort, nieprzyjemny zapach, spływający od potu makijaż, nadmiernie przetłuszczające się włosy, czy nieestetyczne plamy na odzieży to tylko kilka z towarzyszących objawów. Taka dolegliwość może wystąpić na skutek stresu, mieć podłoże genetyczne albo być wynikiem choroby (np. hipoglikemia, choroba Parkinsona). Przeciw poceniu można stosować rozmaite, dostępne na rynku preparaty, które pomagają radzić sobie z problemem i ułatwiają codzienne funkcjonowanie.

 

Kosmetyki hamujące wydzielanie potu

Antyperspirant to jeden z najczęściej stosowanych kosmetyków przeciw poceniu. Przykładem jest Medispirant Bloker w sprayu, który cechuje się długotrwałym działaniem. Inny skuteczny kosmetyk hamujący wydzielanie potu to Perspiblock Deo doskonale sprawdzający się u osób z nadmierną potliwością, w których inne dezodoranty na pocenie okazały się nieskuteczne. W naszej aptece dostępnych jest też wiele innych produktów hamujących pocenie jak pasta, żel i zasypka do stóp, chusteczki Medispirant, tabletki itp.

 

Ochrona różnych partii ciała przed poceniem

Na łamach naszej apteki znajdziesz produkty dedykowane ochronie wybranych partii ludzkiego ciała, m.in. preparaty zapobiegające poceniu się stóp, przeciw poceniu się pod pachami, na pocenie twarzy i wiele innych. Leki mają najczęściej formę łatwych w aplikacji dezodorantów lub antyperspirantów w sztyfcie lub w kulce. Po leki przeciw poceniu się, sięgać mogą osoby uprawiające sport, a zatem w naturalny sposób intensywniej się pocące, a także osoby, które mają wrodzoną tendencję do nadmiernego pocenia się w każdej sytuacji.

 

Antyperspiranty w sprayu

Preparaty na pocenie obejmują m.in. antyperspiranty w sprayu i stanowią element codziennej pielęgnacji i higieny kobiet oraz mężczyzn. Mają zróżnicowany skład i długość działania, ale w głównej mierze ich zadaniem jest hamowanie wydzielania potu pod pachami, dzięki czemu użytkownik może czuć się komfortowo i świeżo. Nie pozostawiają białych śladów pod pachami, dzięki czemu nie ma ryzyka zabrudzenia ubrań. Ponieważ częstym składnikiem dezodorantów w sprayu jest alkohol, należy unikać aplikacji bezpośrednio po zabiegach depilacyjnych i laserowych (usuwanie włosów), gdyż może to podrażnić delikatną skórę.

 

Antyperspiranty w kulce

Antyperspirant w kulce stanowi alternatywę dla wersji w sprayu i jest preferowany szczególnie przez osoby o delikatnej skórze. Często zawiera kojący balsam, który nie przesusza okolicy pod pachami, a jednocześnie ochroni ją przed poceniem. Stosując go, należy jednak poczekać, aż antyperspirant wyschnie lub częściowo się wchłonie, by nie pozostawił śladów na ubraniu.

 

Zasypki na pocenie

Inną pomocą w walce z nadpotliwością są zasypki na pocenie. Można ich używać np. na stopach, pod pachami i pod biustem. Nie podrażniają skóry i są bezpieczne dla użytkowników. Wiele z nich można stosować do pielęgnacji ciała dziecka. Zawierają najczęściej talk, tlenek cynku, alantoinę i skrobię.

 

Dezodoranty w sztyfcie

Dezodoranty w sztyfcie są wygodne i łatwe w użyciu, można ich używać po depilacji i zabiegach laserowych, ale mają niekiedy tendencję do brudzenia ubrań, nawet jeśli produkt wyschnie lub zostanie częściowo wchłonięty.

 

Preparaty na pocenie w tabletkach

Blokery potu to najczęściej preparaty na pocenie się w tabletkach. Stanowią suplement diety, który blokuje nadpotliwość na całej powierzchni skóry, wykorzystując do tego naturalne składniki m.in. wyciąg z szałwii i pokrzywy, które normalizują cały proces pocenia się. Nie należy jednak ich używać zbyt długo, a w razie konieczności skonsultować się z lekarzem. Nie zaleca się ich stosowania u kobiet w ciąży i karmiących piersią.

pixel