Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Leki na rzucenie palenia - tabletki, plastry, gumy, aerozole

( ilość produktów: 24 )

Leki na rzucenie palenia - preparaty w postaci: tabletek, gum do żucia - o smaku mięty lub owocowym, plastrów, tabletek do ssania, listków oraz spray w dawkach odpowiadających stopniowi nałogu. Produkty sprawdzonych, renomowanych marek: Nicorette, Niquitin, Tabex, Desmoxan dedykowane osobom pragnącym uwolnić się od nałogu tytoniowego, dzięki którym możliwe jest uzyskanie stopniowego uwolnienia organizmu od nikotyny i porzucenie palenia bez głodu nikotynowego i innych skutków ubocznych abstynencji.

Jak działają leki na rzucenie palenia?

Jedną z najpopularniejszych substancji czynnych, którą zawierają leki na rzucenie palenia, jest cytyzyna. Związek ten wykazuje działanie podobne do nikotyny. W związku z tym można powiedzieć, że pomaga oszukać organizm.
 

Po przyjęciu leku z cytyzyną dochodzi do pobudzenia autonomicznego układu nerwowego oraz wydzielania dopaminy i noradrenaliny. Dodatkowo cytyzyna stymuluje ośrodek naczynioruchowy i oddechowy, a także zwiększa ciśnienie tętnicze krwi. Przy czym w przeciwieństwie do nikotyny, cytyzyna wywiera taki efekt, ale nie uzależnia i jest bezpieczna dla zdrowia.
 

Kiedy leki na rzucenie palenia zaczynają działać?

Osoby, które chcą zerwać z nałogiem, często zastanawiają się nad tym, kiedy odczują pierwsze efekty przyjmowania leków na rzucenie palenia? Zależy to od różnych czynników.
 

Przykładowo kuracja lekiem, który zawiera 1,5 mg cytyzyny, trwa około 4-5 tygodni. Należy jednak pamiętać, żeby odstawić papierosy jak najszybciej od momentu rozpoczęcia kuracji.

    pixel