Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Nicorette Cool Berry aerozol x 150 dawek

  • Produkt leczniczy Nicorette Cool Berry w aerozolu rekomendowany jest do stosowania w leczeniu uzależnienia od nikotyny w ramach tzw. nikotynowej terapii zastępczej. Jedna dawka (jedno rozpylenie) zawiera 1mg nikotyny.
  • Nicorette Cool Berry aerozol x 150 dawek
Kod produktu: 34516
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
64,90 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Polecane produkty

Skład Nicorette Cool Berry aerozol:

Jedna dawka leku zawiera 1mg nikotyny oraz substancje pomocnicze: glikol propylenowy, etanol bezwodny, trometanol, poloksamer 407, glicerol, sodu wodorowęglan, lewomentol, aromat czerwonych owoców, aromat chłodzący, sukraloza, acesulfam potasowy, kwas solny (do ustalenia pH) i woda oczyszczona.

Działanie Nicorette Cool Berry aerozol:

Preparat polecany dla osób, które chcą rzucić palenie papierosów. Produkt leczniczy Nicorette Cool Berry dostarcza 1mg nikotyny w postaci mgiełki bezpośrednio do jamy ustnej. Lek pozwala ograniczyć występowanie głodu nikotynowego oraz innych nieprzyjemnych objawów odstawiennych, które pojawiają się po zaprzestaniu palenia papierosów. W odróżnieniu od papierosa Nicorette Cool Berry nie zawiera różnego rodzaju toksyn, tlenku węgla oraz substancji smolistych. Dla zwiększenia efektywności kuracji zaleca się równolegle korzystać z niefarmakologicznych metod rzucania palenia.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Nicorette Cool Berry aerozol wskazany do stosowania w leczeniu uzależnienia od nikotyny. Preparat dla osób dorosłych.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zawiera etanol (mniej niż 100mg w jednej dawce) i glikol propylenowy (składnik, który może przyczyniać się do podrażniania skóry).

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować u dzieci i młodzieży poniżej 18. roku życia. Nie stosować u osób niepalących. Nie zaleca się stosować u kobiet w okresie ciąży i laktacji.

Działania niepożądane:
Podczas stosowania leku mogą wystąpić objawy niepożądane, niektóre z nich to objawy odstawienne: drażliwość, agresja, zniecierpliwienie, frustracja; uczucie niepokoju, trudności w koncentracji, niepokój ruchowy; budzenie się w nocy, zaburzenia snu; zwiększony apetyt, zwiększenie masy ciała; złe samopoczucie; głód nikotynowy; obniżona częstość rytmu serca; krwawienie dziąseł, owrzodzenie jamy ustnej; zawroty głowy, uczucie pustki w głowie; kaszel, ból gardła, zatkany nos, wyciek z nosa, zaparcia. W przypadku wystąpienia takich objawów jak: spuchnięta twarz, język, gardło, trudności w przełykaniu, trudności w oddychaniu, pokrzywka, należy natychmiast przerwać stosowanie leku i skonsultować się z lekarzem. Inne działania niepożądane: bardzo często – czkawka, ból gardła, nudności, podrażnienie gardła; często – miejscowe reakcje (uczucie pieczenia, zapalenie jamy ustnej, zmiany odczuwania smaku), suchość w jamie ustnej, zwiększone wydzielanie śliny, ból i dyskomfort w jamie brzusznej, wymioty, wzdęcia, biegunka, uczucie zmęczenia, nadwrażliwość, mrowienie; niezbyt często – dolegliwości w obrębie nosa (niedrożność, kichanie), wyciek z nosa, świszczący oddech, uczucie większego wysiłku podczas oddychania, ucisk w gardle, zaczerwienienie skóry, zwiększone pocenie, reakcje w obrębie jamy ustnej (mrowienie jamy ustnej zapalenie języka, owrzodzenia jamy ustnej, uszkodzenie śluzówki jamy ustnej, zmiana brzmienia głosu, ból jamy ustnej i gardła, odbijanie, krwawienie dziąseł), kołatanie serca, przyspieszenie rytmu serca, nadciśnienie tętnicze, wysypka, swędzenie skóry, niezwykłe sny, dyskomfort i ból w klatce piersiowej, osłabienie, złe samopoczucie; rzadko – trudności w przełykaniu, zmniejszone czucie w jamie ustnej, odruch wymioty; częstość nieznana – niewyraźne widzenie, zwiększone wytwarzanie łez, suchość w gardle, dyskomfort w obrębie żołądka, ból warg, zaburzenia rytmu serca, zaczerwienienie skóry, reakcje alergiczne (obrzęk naczynioruchowy, anafilaksja).

Dawkowanie aerozolu Nicorette Cool Berry:

Należy stosować zgodnie z zaleceniami na ulotce lub wskazówkami lekarza. W trakcie stosowania leku Nicorette Cool Berry należy całkowicie zaprzestać palenia papierosów. Przez pierwsze 6 tygodni zaleca się stosować 1-2 dawki w przypadku pojawienia się głodu nikotynowego, z reguły oznacza to stosowania 1-2 dawek co 30-60 minut. Nie należy aplikować jednorazowo więcej niż 2 dawki lub stosować 4 dawek na godzinę przez 16 godzin. Maksymalna dobowa dawka wynosi 64 rozpyleń w ciągu 16 godzin. W drugim etapie leczenia, czyli od 7 do 9 tygodnia zaleca się zmniejszać liczbę rozpyleń w ciągu doby. Pod koniec 9 tygodnia dobowa dawka powinna być zmniejszona przynajmniej o połowę. Od 10 do 12 tygodnia nadal należy zmniejszać liczbę aplikacji stosowanych na dobę. W 12 tygodniu nie należy stosować więcej niż 4 dawki w ciągu doby. W momencie, gdy dobowa liczba rozpyleń wynosi 2-4 dawki należy całkowicie zaprzestać stosowania leku. Po zakończeniu kuracji mogą pojawiać się co jakiś czas napady głodu nikotynowego, wówczas zaleca się aplikować 1-2 dawki leku. Leczenie trwa zwykle 3-6 miesięcy. W przypadku konieczność przedłużenia kuracji należy skonsultować się z lekarzem. Lek należy aplikować bezpośrednio do jamy ustnej, trzymając pojemniczek możliwie jak najbliżej ust. Podczas rozpylania nie należy wdychać powietrza, aby uniknąć dostania się preparatu do gardła. Zaraz po aplikacji należy wstrzymać się kilka sekund z przełykaniem. Po zastosowaniu leku nie należy jeść ani pić.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

Porady związane z Nicorette Cool Berry aerozol x 150 dawek

2022-06-13

7 korzyści z rzucenia palenia papierosów. Uwolnij się od nałogu!

7 korzyści z rzucenia palenia papierosów. Uwolnij się od nałogu!
Palenie od dawna nie jest w modzie! Coraz więcej osób zaczyna dostrzegać szkodliwość nikotyny i decyduje się na rzucenie palenia. A Ty? Nadal nie masz motywacji do skończenia z nałogiem? A może nie wiesz, jak się do tego zabrać? Oto, jakie korzyści z rzucenia palenia będziesz mógł u siebie zaobserwować!
pixel