Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Leki na alergie bez recepty

( ilość produktów: 109 )

Alergia to nieprawidłowa reakcja układu odpornościowego na określony czynnik. Alergenem najczęściej jest pokarm lub pyłek roślinny. W tym miejscu prezentowane są różnorodne leki na alergię, dedykowane do łagodzenia uczuleń i odczynów alergicznych. Są to przede wszystkim nowoczesne leki alergiczne, w tym głównie dobre leki na alergię bez recepty, które należy stosować zgodnie z zaleceniami producenta. Lek antyalergiczny bez recepty ma neutralizować przykre dolegliwości związane z występowaniem takich objawów alergii jak: katar, kaszel, trudności w oddychaniu, łzawienie oczu i wszelakie zmiany skórne.

Skuteczne tabletki na alergie bez recepty

Leki na alergię bez recepty cieszą się dużą popularnością wśród pacjentów. Większość z nich to preparaty przeciwhistaminowe, które umożliwiają skuteczne zwalczanie objawów alergii. Dostępne są w różnej postaci, co pozwala dostosować sposób podawania do potrzeb konkretnego pacjenta. Znajdziemy wśród nich zarówno preparaty odpowiednie dla osób dorosłych, jak i przeznaczone dla dzieci.

Tabletki na alergię bez recepty mogą zawierać różne substancje czynne. Wśród nich występuje między innymi ceteryzyna, lewoceteryzyna, feksofenadyna oraz loratadyna. Wśród dostępnych na rynku preparatów przeciwhistaminowych wyróżnia się leki I i II generacji. Te pierwsze mogą powodować szereg działań niepożądanych, np. senność. Leki II generacji wykazują wyższą specyficzność działania, w mniejszym stopniu oddziałując na inne receptory, a przez to wywołując znacznie mniej skutków ubocznych. Zaliczamy do nich między innymi te preparaty, które zawierają ceteryzynę i loratadynę. Czasem wyodrębnia się jeszcze leki przeciwhistaminowe III generacji. Ich przykładem są leki zawierające feksofenadyną i lewoceteryzynę.

Alergia dotyka coraz większą część naszego społeczeństwa. Cierpią na nią zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci. Związane z nią dolegliwości mogą być bardzo uciążliwe i utrudniać codzienne funkcjonowanie. W niektórych przypadkach reakcja alergiczna jest bardzo silna, w innych objawy alergii nie są tak intensywne, ale utrzymują się przez cały okres ekspozycji na działanie alergenu.

Antyhistaminowe leki na alergię

Przykładem nowoczesnych preparatów alergicznych będzie każdy lek antyhistaminowy. Wśród leków na alergię, dostępnych w naszej aptece internetowej, znajdują się m.in. leki na katar sienny, krople do oczu i środki do ich przemywania, ampułki i preparaty przeznaczane do inhalacji, tabletki doustne, preparaty w postaci żeli i aerozolu, najnowsze leki na alergię oraz wszelkiego rodzaju produkty przeznaczone do użytku zewnętrznego, wśród których możemy wymienić m.in. maści, szampony, kremy, pudry i zasypki, spraye oraz zawiesiny.

Jakie leki na alergię stosować?

Objawy alergii można łagodzić, sięgając po leki przeciwalergiczne. Te mogą być sprzedawane na receptę, ale istnieją też preparaty na alergię bez recepty. W naszej aptece oferujemy szeroką gamę takich produktów. Wśród nich są tabletki na alergię (np. Hitaxa Fast), spraye do nosa, krople do oczu oraz syropy. Leki na alergię bez recepty łagodzą związane z nią objawy, a w niektórych przypadkach całkowicie je znoszą. Antyhistaminowe preparaty na alergię stanowią zróżnicowaną grupę produktów o różnym składzie i sposobie działania. Wśród występujących w nich związków znajdziemy między innymi loratadynę, dichlorowodorek cetyryzyny (zawiera go m.in. lek Zyrtec UCB), lewocetyryzynę (np. Contrahist Allergy), furoinian mometazonu oraz chlorowodorek feksofenadyny (np. produkt leczniczy Allegra). Leki na alergię bez recepty to także wykazujące wysoką skuteczność ziołowe preparaty oraz suplementy diety. W ich składzie znajdziemy między innymi olej z czarnuszki siewnej, wiesiołka, szałwii lekarskiej, a także wspomagający oddychanie wyciąg z pachnotki zwyczajnej.

Jakie objawy alergii mogą występować?

Alergia może występować u pacjentów w różnym wieku. U wielu osób pozostaje jeszcze niezdiagnozowana. Jej objawami mogą być dolegliwości ze strony układu oddechowego, pokarmowego albo zmiany skórne. Do najczęstszych należy łzawienie i swędzenie oczu, swędzenie gardła, kichanie, alergiczne zapalenie błony śluzowej nosa (katar sienny), swędząca pokrzywka oraz dolegliwości ze strony układu pokarmowego (tzw. alergia pokarmowa). Ponadto może im towarzyszyć zmęczenie, apatia i rozdrażnienie. Skuteczne spraye do nosa, krople do oczu, maści na pokrzywkę oraz tabletki na alergię przynoszą choremu wyraźną ulgę i ułatwiają codzienne funkcjonowanie w okresie wystawienia na działanie alergenu.

Leki na alergie w ciąży

Okres ciąży to szczególny moment dla matki i rozwijającego się płodu. Ponieważ kobieta musi mieć na uwadze głównie dobro dziecka, wszelkie środki lecznicze, nawet naturalne, powinna poddać weryfikacji. Życie z alergią nie jest łatwe, ale leki na alergię pozwalają normalnie funkcjonować. Jednak w ciąży, organizm może dosłownie „wariować” i wzmacniać nasilenie objawów lub wręcz odwrotnie. Jeśli kobieta przed zajściem w ciąże leczyła się alergicznie, warto skonsultować się z lekarzem i szybko ustalić nowy plan działania i leczenia. Bezpieczne leki na alergię dla kobiet w ciąży są preparaty z tzw. Grupy B i Grupy A, gdzie szkodliwość dla płodu jest niewielka lub zerowa.

Leki na alergie dla dzieci

Niestety alergie nie omijają żadnej grupy wiekowej i mogą wystąpić u dzieci. Producenci leków nie zapominają o najmłodszych pacjentach i oferują bezpieczne leki na alergię OTC oraz na receptę dla dzieci w różnym wieku. W postaci syropów i kropel szczególnie sprawdzą się u bardzo małych dzieci, a kapsułki czy tabletki u starszych. Prócz tego pomocne mogą się okazać żele i maści łagodzące miejscowe uczulenie, jednocześnie nie obciążając całego organizmu. Innym środkiem pomocniczym mogą być naturalne preparaty zawierające wapno i substancje obkurczające naczynia krwionośne.

pixel