Allertec Effect 20mg x 10 tabletek

  • Allertec Effect 20mg to produkt leczniczy, którego substancją czynną jest bilastyna. Jest to lek o działaniu przeciwhistaminowym, wskazany do łagodzenia objawów alergicznych w obrębie nosa, oczu oraz skóry. Do stosowania powyżej 12. roku życia.
  • Allertec Effect 20mg x 10 tabletek
Producent: Polpharma
Kod produktu: 42302
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
16,08 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Allertec Effect 20 mg - skład:

Substancja czynna: bilastyna (Bilastinum). Każda tabletka zawiera 20mg bilastyny oraz substancje pomocnicze: mannitol, celuloza mikrokrystaliczna, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), magnezu glinometakrzemian, magnezu stearynian, krzemionka koloidalna bezwodna.

Allertec Effect 20 mg - działanie:

Produkt leczniczy Allertec Effect 20mg stosuje się przeciwalergicznie w celu złagodzenia objawów w obrębie nosa, oczu i skóry. Substancją czynną leku jest bilastyna, która działa przeciwhistaminowo. Wskazaniem do stosowania leku jest objawowe leczenie sezonowego i całorocznego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa i spojówek oraz pokrzywki. Lek pomaga łagodzić objawy kataru siennego (katar, zatkany nos, kichanie, świąd oraz zaczerwienione i łzawiące oczy) i innych postaci alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa i alergicznego zapalenia spojówek (obrzęk, świąd, zaczerwienione i łzawiące oczy). Lek wskazany jest także w leczeniu swędzących wysypek skórnych (bąble lub pokrzywka). Bilastyna hamuje powstawanie bąbli i zaczerwienienia skóry przez 24 godziny od zastosowania dawki leku, tym samym pomaga poprawić jakość snu i jakość życia.

Allertec Effect 20 mg - zastosowanie:

Produkt leczniczy Allertec Effect 20mg wskazany do stosowania w objawowym leczeniu sezonowego i całorocznego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa i spojówek oraz pokrzywki. Lek dla dorosłych oraz młodzieży powyżej 12. roku życia.

Allertec Effect 20 mg - informacje dodatkowe:

Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Przed rozpoczęciem stosowania leku należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą w przypadku, gdy występują umiarkowane lub ciężkie zaburzenia czynności nerek lub są stosowane inne leki. Lek nie posiada właściwości uspokajających, nie wywołuje uczucia senności oraz nie powoduje spadku koncentracji. Stosowanie u dzieci: nie należy stosować u dzieci poniżej 12. roku życia. Stosowanie u kobiet w okresie ciąży i karmienia piersią: możliwość stosowania leku w okresie ciąży i karmienia piersią należy omówić z lekarzem, przy czym nie ma danych dotyczących stosowania bilastyny u kobiet w ciąży i u matek karmiących piersią, nie ma również danych dotyczących wpływu bilastyny na płodność. Stosowanie z innymi lekami: należy się skonsultować z lekarzem lub farmaceutą. Z lekarzem należy się skonsultować, jeśli są stosowane takie leki jak: ketokonazol (lek przeciwgrzybiczy), erytromycyna (antybiotyk), diltiazem (lek stosowany w chorobie wieńcowej), cyklosporyna (lek zmniejszający aktywność układu odpornościowego stosowany u pacjentów po transplantacji narządów lub w przypadku chorób autoimmunologicznych i alergicznych, takich jak łuszczyca, atopowe zapalenie skóry lub reumatoidalne zapalenie stawów), rytonawir (stosowany w leczeniu AIDS), ryfampicyna (antybiotyk). Stosowanie leku z jedzeniem, piciem i alkoholem: nie należy stosować razem z jedzeniem ani z sokami owocowymi, w tym z sokiem grejpfrutowym, gdyż osłabia to działanie leku. Bilastyna w zalecanej dawce (20mg) nie zwiększa senności wywołanej spożyciem alkoholu. Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn: badania dowodzą, że stosowanie 20mg bilastyny nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów u osób dorosłych. Jednakże każdy może reagować na lek inaczej, przed rozpoczęciem prowadzenia pojazdu i obsługi maszyn trzeba więc sprawdzić, jak ten lek działa na pacjenta. Lek zawiera sód – mniej niż 1mmol sodu (23mg) na tabletkę, uznaje się go za „wolny od sodu”.

Allertec Effect 20 mg - przeciwwskazania:

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku.

Allertec Effect 20 mg - działania niepożądane:

U niektórych osób podczas stosowania leku mogą wystąpić działania niepożądane. Po wystąpieniu następujących objawów należy przerwać stosowanie leku i natychmiast zgłosić się do lekarz: reakcje alergiczne – trudności w oddychaniu, zawroty głowy, zapaść lub utrata przytomności, obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła i/lub obrzęk i zaczerwienienie skóry. Inne działania niepożądane, które mogą występować u dorosłych i młodzieży: często – bóle głowy, senność; niezbyt często – nieprawidłowy zapis EKG, zmiany w badaniach krwi wskazujące na zaburzenia czynności wątroby, zawroty głowy, ból żołądka, zmęczenie, nasilony apetyt, zaburzenia rytmu serca, zwiększenie masy ciała, nudności (mdłości), lęk, uczucie suchości lub dyskomfortu w nosie, ból brzucha, biegunka, zapalenie żołądka (zapalenie ściany żołądka), zawroty głowy (zawroty lub uczucie wirowania), osłabienie, nasilone pragnienie, duszność (trudności w oddychaniu), suchość w jamie ustnej, niestrawność, świąd, opryszczka na twarzy, gorączka, szumy uszne (dzwonienie w uszach), zaburzenia snu, zmiany w badaniach krwi wskazujące na zaburzenia czynności nerek, podwyższone stężenie lipidów we krwi; częstość nieznana – kołatanie serca, tachykardia (szybkie bicie serca), wymioty. Działania niepożądane, które mogą występować u dzieci: często – zapalenie błony śluzowej nosa (podrażnienie nosa), alergiczne zapalenie spojówek (podrażnienie oczu), ból głowy, ból żołądka (bóle brzucha, ból w nadbrzuszu); niezbyt często – podrażnienie oczu, zawroty głowy, utrata przytomności, biegunka, nudności (uczucie mdłości), obrzęk warg, wyprysk, pokrzywka, zmęczenie.

Allertec Effect 20 mg - dawkowanie:

Lek stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Zalecana dawka dla dorosłych, osób w podeszłym wieku, młodzieży powyżej 12. roku życia: jedna tabletka (20mg) na dobę. Tabletkę przyjmować doustnie, na godzinę przed lub dwie godziny po posiłku lub wypiciu soku owocowego. Popijać szklanką wody. Nie należy przekraczać zalecanej dawki. Nie należy stosować dłużej niż 10 dni bez uprzedniej konsultacji z lekarzem. W przypadku, gdy po 3 dniach stosowania leku objawy nie ustępują, należy się skonsultować z lekarzem.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel