Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Żelazo w tabletkach, kapsułkach i kroplach - suplementy diety z żelazem

( ilość produktów: 39 )

Preparaty Żelaza w przyjaznej i dobrze przyswajalnej dla organizmu formie. Żelazo jest jednym z najcenniejszych pierwiastków dla naszego organizmu, a jego niedobory są natychmiast odczuwalne w pogorszeniu samopoczucia, apatii, wystąpieniu anemii, zaburzeń rytmu serca, sprawności mięśni oraz gwałtownego spadku odporności. Wśród wielu preparatów żelaza na szczególną uwagę zasługują: Ascofer, Swanson Cytrynian żelaza, Szelazo+ SR. Wśród preparatów Żelaza tworzonych specjalnie z myślą o kobietach wyróżnić należy: Femibion Vita Ferr oraz FemiFeral.

Objawy niedoborów żelaza

Anemia (niedokrwistość) może być skutkiem lub przyczyną poważnych problemów zdrowotnych. Pojawia się jako efekt występowania jednostki chorobowej, na którą cierpi pacjent albo nieodpowiedniej i ubogiej w ten składnik diety. Pojęcie anemii odnosi się zbiorczo do wielu schorzeń wynikających z nieprawidłowości w funkcjonowaniu czerwonych ciałek krwi. Towarzyszące im objawy powinny być symptomem, że w organizmie dzieje się coś niepokojącego. Do typowych dolegliwości należą: apatia, senność, osłabienie, zawroty głowy, problemy z koncentracją, szumy w uszach, blada skóra, uczucie zimna, spadek formy rozumiany jako szybko pojawiające się zmęczenie przy niewielkim wysiłku fizycznym, a także ból w klatce piersiowej i zaburzenia widzenia.

 

Objawy związane z niedoborem żelaza to pogorszenie kondycji włosów i paznokci, wypadanie włosów, pękanie kącików ust oraz pogorszenie apetytu. W celu uzupełnienia niedoborów warto stosować suplement diety żelazo, który pomaga przywrócić prawidłowy poziom tego pierwiastka.

 

Jakie jest dzienne zapotrzebowanie na żelazo?

Dzienne zapotrzebowanie na żelazo różni się w zależności od płci, wieku oraz stanu zdrowia. Kobiety potrzebują średnio 18 mg żelaza dziennie, natomiast mężczyźni - 10 mg. W przypadku kobiet ciężarnych zapotrzebowanie to wzrasta do 26 mg. Dzieci w wieku 7-12 miesięcy wymagają 11 mg żelaza dziennie, a te w wieku 1-3 lat - 7 mg. Dzieci w wieku 4-8 lat potrzebują 10 mg, a starsze dzieci w wieku 9-13 lat - 8 mg dziennie.

 

Żelazo bez recepty

Niedokrwistość stanowi poważną chorobę. Sposób postępowania z nią powinien ustalić lekarz, który zaleci preparaty żelaza w odpowiednich dawkach i ustali leczenie. Może przepisać pacjentowi żelazo w tabletach, w których jako dodatkowy składnik występują też witaminy, na przykład kwas askorbinowy, który zwiększa przyswajalność żelaza, a także witaminy z grupy B, które odpowiadają za prawidłową produkcję i długą żywotność erytrocytów.

 

W przypadku niedoborów żelaza, którym nie towarzyszą objawy anemii, można wybrać żelazo suplement diety dostępny bez recepty. Żelazo w tabletkach bez recepty również może zawierać dodatkowe składniki w postaci witamin poprawiających przyswajalność żelaza i warunkujących prawidłowe funkcjonowanie czerwonych krwinek. Szeroki wybór suplementów pozwala w lepszym dopasowaniu produktu do potrzeb pacjenta. Wybierając preparaty żelaza, należy pamiętać, że zarówno niedobór, jak i nadmiar tego pierwiastka może być szkodliwy. Dlatego przyjmowanie preparatu z żelazem warto każdorazowo skonsultować z lekarzem.

 

Żelazo - w jakich formach można je przyjmować?

Producenci, chcąc zapewnić komfort pacjentom, oferują bardzo zróżnicowane formy suplementacji żelaza. Dostępne jest żelazo w kroplach, żelazo w kapsułkach, żelazo w tabletkach, żelazo w tabletkach musujących. Krople szczególnie sprawdzą się u dzieci oraz osób starszych, które niechętnie stosują tabletki lub mają trudności z przełykaniem.

 

Żelazo w kapsułkach bez recepty

Kapsułki są jedną z najwygodniejszych form suplementacji żelaza. W naszej ofercie znajdziesz preparaty żelaza, takie jak: Actiferol Fe, Apteo, Efime, Sideral (w tym wersje Forte), Innofer czy Szelazo + Sr. Żelazo w kapsułkach jest łatwo przyswajalne i doskonale tolerowane przez organizm, co czyni je idealnym wyborem dla osób zmagających się z niedoborami żelaza.

 

Żelazo w tabletkach bez recepty

Żelazo w tabletkach to kolejna popularna forma suplementacji. Ascofer i Biofer (wzbogacony o kwas foliowy dla kobiet planujących ciążę lub będących w pierwszym trymestrze) to tylko niektóre z dostępnych u nas produktów. Żelazo w tabletkach jest łatwe do połknięcia i stanowi skuteczny sposób na uzupełnienie codziennej diety w ten składnik.

 

Żelazo w kroplach bez recepty

Dla osób, które preferują płynne formy suplementacji, idealnym rozwiązaniem są krople na niedobory żelaza. Actiferol Fe w kroplach to doskonały wybór dla dzieci, osób mających trudności z połykaniem tabletek czy kapsułek oraz dla wszystkich, którzy cenią sobie łatwość dozowania. Krople zapewniają szybką i efektywną absorpcję, co jest kluczowe w szybkim uzupełnieniu niedoborów. Actiferol Fe jest dostępny także w innej, wygodnej formie. Wybierz go, jeśli obiektem Twoich poszukiwań jest żelazo w saszetkach, które umożliwia łatwe przyjmowanie suplementu w dowolnym miejscu i czasie.

 

Żelazo w musujących tabletkach bez recepty

Musujące tabletki, takie jak Plusssz 100 Multiwitamina + Żelazo czy OLIMP Gold Vit Comple + Żelazo to smaczna i przyjemna forma dbania o odpowiedni poziom żelaza w organizmie. Te suplementy z żelazem są łatwe w przygotowaniu i stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnych tabletek czy kapsułek.

 

Co wypłukuje żelazo?

Żelazo może być wypłukiwane przez kawę, herbatę, alkohol i używki. Kofeina zawarta w kawie utrudnia wchłanianie żelaza, podobnie jak polifenole obecne w herbacie. Co więcej, im mocniejsza kawa lub herbata, tym większe utrudnienie we wchłanialności żelaza. Regularne spożywanie alkoholu w dużych ilościach również przyczynia się do usuwania żelaza z organizmu. Dzieje się tak, ponieważ alkohol zaburza poziom elektrolitów w organizmie, procesy metaboliczne, a nawet może się przyczynić do uszkodzenia mechanizmów transportujących żelazo.

 

W jakich produktach występuje żelazo?

Bogate w żelazo są m.in.: soja, groch, brokuły, natka pietruszki, wątróbka, czerwone mięso, ryby i żółtka jaj. W przypadku kobiet w ciąży, osób preferujących dietę wegańską czy wegetariańską oraz w czasie intensywnych treningów fizycznych niezbędna jest dodatkowo suplementacja żelaza.

pixel