Leki i suplementy na schorzenia układu moczowo-płciowego

( ilość produktów: 199 )

W ofercie znajdują się liczne suplementy diety, preparaty, leki, których zadaniem jest profilaktyka i pomoc w schorzeniach obejmujących układ moczowo-płciowy. Suplementy diety dla kobiet, chroniące ich zdrowie intymne, zawierające naturalne związki roślinne i ziołowe oraz substancje probiotyczne i witaminy. Nowoczesne aplikatory dopochwowe, globulki, kremy i tym podobne produkty, pozwalające na zachowanie odpowiedniego pH środowiska pochwy i działające antybakteryjnie i przeciwgrzybiczo. Preparaty złożone, stworzone z myślą o sprawności układu moczowo-płciowego u mężczyzn, zawierające cenne antyoksydanty i substancje stosowane w profilaktyce prostaty.

Układ moczowo-płciowy kobiet jest zdecydowanie bardziej narażony na występowanie infekcji niż u mężczyzn. Związane z nimi objawy mogą być bardzo nieprzyjemne i utrudniać wykonywanie codziennych czynności. W pozbyciu się dolegliwości pomaga utrzymanie higieny oraz lek na zapalenie układu moczowo-płciowego. Pomocne mogą być również pieluchy dla dorosłych.
 

Preparaty na zapalenie i infekcje układu moczowo-płciowego

W asortymencie i-Apteka.pl można znaleźć wiele preparatów, które skutecznie leczą infekcje układu moczowo-płciowego o różnej etiologii. Produkty dostępne są pod różną postacią, co ułatwia ich stosowanie i dopasowanie do potrzeb pacjenta. Występują wśród nich globulki dopochowowe, tabletki oraz krople doustne. Wiele wyróżnia się naturalnym składem.
 

Jak dbać o drogi moczowe?

W celu uniknięcia rozwoju infekcji należy pamiętać o codziennej higienie miejsc intymnych. Osoby, które często podróżują i korzystają z basenów oraz saun mogą stosować preparaty, które wspomagają funkcjonowanie dróg moczowych oraz utrzymanie prawidłowej mikroflory bakteryjnej.
 

Co zawierają leki na układ moczowo-płciowy?

W składzie leków na układ moczowo-płciowy występują związki, takie jak:
 

  • polikrezulen, który działa na chorobowo i martwiczo zmienione tkanki, a także zakwasza środowisko pochwy, zapobiegając zakażeniom;
  • furagina (furazydyna), czyli organiczny związek chemiczny o działaniu antybakteryjnym wskazany w przypadku zakażenia dolnych dróg moczowych (zawiera go np. Urofuraginum Max);
  • kwasy mlekowy i borowy, które pomagają utrzymać prawidłowe pH pochwy.
     

Wśród składników leków na układ moczowo-płciowy pojawiają się również wyciągi z roślin. Mogą być one pozyskiwane z liścia brzozy, korzenia pietruszki, ziela rumianku, liści borówki brusznicy.
 

Kiedy warto sięgnąć po suplementy na układ moczowo-płciowy?

Suplementy na układ moczowo-płciowy znajdują zastosowanie w profilaktyce, a także wspomaganiu leczenia schorzeń rozwijających się w obrębie tego układu. Ich unikalny skład decyduje o działaniu antybakteryjnym, przeciwgrzybiczym, a także pomaga utrzymać właściwe pH pochwy.
 

Suplementy na układ moczowo-płciowy są polecane również w przypadku objawów, takich jak podrażnienie, ból i pieczenie pochwy, a także w przypadku mikrourazów (np. po laseroterapii).

pixel