Clotidal Max 500mg x 1 tabletka dopochwowa

  • Clotidal Max 500mg to wyrób medyczny z klotrymazolem – substancją czynną o działaniu przeciwgrzybiczym. Lek jest wskazany do stosowania powyżej 16. roku życia w leczeniu zakażeń pochwy i sromu wywołanych m.in. przez grzyby (zazwyczaj Candida).
  • Clotidal Max 500mg x 1 tabletka dopochwowa
Producent: US Pharmacia
Kod produktu: 42106
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
30,32 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Clotidal Max 500 mg - skład:

Substancja czynna klotrymazol (Clotrimazolum). Każda tabletka dopochwowa zawiera 500mg klotrymazolu oraz substancje pomocnicze: laktoza jednowodna, skrobia kukurydziana, skrobia ziemniaczana, kwas adypinowy, sodu wodorowęglan, magnezu stearynian, krzemionka koloidalna bezwodna, sodu laurylosiarczan.

Clotidal Max 500 mg - działanie:

Klotrymazol to substancja czynna należąca do leków zwanych imidazolami. Wykazuje szeroki zakres działania przeciwgrzybiczego – niszczy grzyby i hamuje ich wzrost. Klotrymazol jest skuteczny wobec takich drobnoustrojów jak dermatofity, drożdżaki i pleśnie. Produkt leczniczy Clotidal Max 500mg wskazany jest do stosowania w leczeniu zakażeń pochwy i sromu, które są wywołane przez mikroorganizmy, takie jak grzyby (zazwyczaj Candida), wrażliwe na klotrymazol. Można stosować powyżej 16. roku życia.

Clotidal Max 500 mg - zastosowanie:

Produkt leczniczy Clotidal Max 500mg wskazany do stosowania w leczeniu infekcji pochwy i sromu, które są wywołane przez mikroorganizmy, takie jak grzyby (zazwyczaj Candida), wrażliwe na klotrymazol. Lek dla dorosłych i młodzieży powyżej 16. roku życia.

Clotidal Max 500 mg - informacje dodatkowe:

Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Przed rozpoczęciem stosowania leku należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą, gdy do zakażeń pochwy doszło po raz pierwszy, wystąpiły co najmniej 4 przypadki zakażeń w ciągu ostatniego roku, w przypadku gorączki 38st. C lub wyższej, odczuwania bólu w dolnej części brzucha, bólu pleców, w przypadku cuchnących upławów, w przypadku nudności, występuje krwawienie z pochwy i/lub ból w ramionach. W trakcie stosowania leku nie należy stosować tamponów, płukać pochwy, stosować środków plemnikobójczych lub innych produktów do stosowania dopochwowego. Należy też unikać stosunków płciowych, ponieważ infekcja może być przeniesiona na partnera seksualnego. Lek może zmniejszać skuteczność lateksowych środków antykoncepcyjnych (prezerwatywy i krążki domaciczne). Nie połykać. Stosowanie u dzieci i młodzieży: bez konsultacji z lekarzem nie stosować u dziewcząt poniżej 16. roku życia. Stosowanie z innymi lekami: należy to omówić z lekarzem. Lekarza należy poinformować o stosowaniu takich leków jak takrolimus lub syrolimus – leki stosowane w kontroli odpowiedzi immunologicznej po przeszczepieniu organów. Możliwe jest zwiększenie stężenia niektórych leków we krwi pacjenta, jeżeli stosowane są jednocześnie z tym lekiem, jest to jednak mało prawdopodobne w przypadku zastosowania pojedynczej dawki 500mg. Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: trzeba się skonsultować z lekarzem, jednak należy unikać stosowania klotrymazolu w pierwszym trymestrze ciąży. Nie zaleca się też stosować go w okresie karmienia piersią, w trakcie leczenia należy zaprzestać karmienia piersią podczas leczenia.

Clotidal Max 500 mg - przeciwwskazania:

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku.

Clotidal Max 500 mg - działania niepożądane:

Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Często: pieczenie. Niezbyt często: ból brzucha, swędzenie, zaczerwienienie skóry i/lub podrażnienie. Rzadko: reakcje alergiczne, obrzęk, wysypka skórna, krwawienie z pochwy. Częstość nieznana: złuszczanie w obrębie narządów płciowych, uczucie dyskomfortu, bóle w obrębie miednicy. Jeśli wystąpią miejscowe działania niepożądane lub reakcja alergiczna, należy przerwać stosowanie. Miejscowe działania niepożądane mogą być podobne do objawów choroby, dlatego odróżnienie objawów zakażenia od działań niepożądanych wywołanych lekiem może być utrudnione.

Clotidal Max 500 mg - dawkowanie:

Lek stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według zaleceń na ulotce. Zalecana dawka dla dorosłych i młodzieży powyżej 16. roku życia: jedna tabletka dopochwowa, stosować przed snem. Lek stosuje się w dawce jednorazowej. Tabletkę należy umieścić możliwie jak najgłębiej w pochwie. Należy zapewnić wilgotne środowisko pochwy, aby tabletka rozpuściła się całkowicie (inaczej nierozpuszczone części tabletki mogą wyślizgnąć się z pochwy). Nie należy stosować w trakcie miesiączki, należy zakończyć stosowanie tego leku przed rozpoczęciem krwawienia miesiączkowego. Partner seksualny powinien jednocześnie zostać poddany leczeniu przeciwgrzybiczemu. Czas leczenia: lek stosuje się w jednorazowej dawce. Jeśli po 7 dniach od zastosowania nie nastąpiła poprawa lub nastąpiło pogorszenie, należy się skontaktować z lekarzem.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel