Aminokwasy w kapsułkach dla sportowców, osób pracujących fizycznie i umysłowo

( ilość produktów: 9 )

Nowoczesne, innowacyjnie opracowane suplementy diety, których zadaniem jest uzupełnienie codziennej diety w cenne aminokwasy i składniki potrzebne dla zachowania pełni sił fizycznych, sił witalnych oraz umysłowych. W ofercie znajdują się między innymi produkty renomowanej marki Swanson: AjiPure BCAA, L-Arginina, L-Cysteina, L-Leucyna, L-Prolina, L-Toryzyna, L-Tryptofan - polecane głównie dla osób aktywnych fizycznie - sprotowców i osób ciężko pracujących - zarówno siłowo, jak i umysłowo.

Czym są aminokwasy?

Aminokwasy są jednym z najważniejszych składników naszej diety. Łącząc się ze sobą, tworzą białka. Stanowią budulec organizmu i wchodzą w skład hormonów oraz enzymów, umożliwiając jego prawidłowe funkcjonowanie. Wśród 23 podstawowych, niezbędnych człowiekowi aminokwasów 15 to związki endogenne, czyli takie, które organizm może wytworzyć samodzielnie, a 8 to związki egzogenne, które muszą być dostarczane wraz z pożywieniem. Dostęp do nich zapewniamy poprzez spożywanie odpowiednich pokarmów. W zależności od rodzaju pożywienia będą to aminokwasy roślinne albo zwierzęce. W białku roślinnym aminokwasy są mniej skoncentrowane w porównaniu do białek zwierzęcych. Każda dieta zarówno zawierająca mięso, jak i go pozbawiona (wegetariańska, wegańska) powinna być zróżnicowana i właściwie zbilansowana, by zapewnić odpowiednią ilość aminokwasów.

Kto powinien wzbogacić dietę o aminokwasy?

W niektórych przypadkach powstają w organizmie niedobory, dlatego potrzebna jest suplementacja aminokwasów. Niedobory mogą być wywołane zaburzeniami odżywiania, intensywnym odchudzaniem lub głodówką, a także zaburzeniami neurologicznymi i chorobą nowotworową. Zwiększone zapotrzebowanie może występować również u osób aktywnych fizycznie. Warto sięgać wtedy po odpowiednie preparaty z aminokwasami. Niedobory mogą prowadzić do różnych zaburzeń i dysfunkcji organizmu. Lizyna pełni ważną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego. Teanina pomaga w łagodzeniu napięcia i osiągnięciu stanu relaksu. Cysteina odgrywa ważną funkcję w stabilizowaniu pracy wątroby, a glutamina jest niezwykle istotna między innymi dla regeneracji mięśni.

    pixel