Ból żołądka - leki i suplementy diety

( ilość produktów: 67 )

Leki i suplementy diety, herbaty ziołowe łagodzące dolegliwości związane z układem pokarmowym do których należą: bolesne skurcze żołądka i jelit, objawy zespołu jelita drażliwego, podrażnienie żołądka, zatrucia pokarmowe, zaburzenia wydzielania soków trawiennych i inne. W ofercie naszej apteki internetowej, znajdziemy: klasyczne krople żołądkowe, środki rozkurczające typu NO-SPA oraz nalewki i płyny ziołowe o szerokim spektrum działania, takie jak Aromatol.

Ból i skurcze żołądka - przyczyny i objawy

Bóle żołądka mają różne przyczyny. Niektóre z nich są błahe, związane np. ze spożyciem tłustych, ciężkostrawnych potraw czy też stresem. Bolący żołądek może być jednak także efektem poważnych, groźnych schorzeń, np. choroby refluksowej, zapalenia żołądka, zapalenia trzustki, wrzodów, a nawet nowotworów. Dlatego też nigdy nie należy lekceważyć bólu żołądka, zwłaszcza w przypadku bardzo silnych dolegliwości, utrzymujących się długi czas i często połączonych np. z wymiotami, zgagą, niestrawnością, zaparciami albo biegunką.

Bóle żołądka mogą objawiać się w różny sposób, w zależności od schorzenia czy choroby, która je powoduje. W przypadku zapalenia trzustki ból jest przeszywający, promieniujący, piekący, przy wrzodach jest palący, piekący i często towarzyszy mu tzw. ssanie i skurcze żołądka. Przy zapaleniu żołądka bóle są zwykle ostre, niespodziewane i towarzyszy im ucisk w górnej części brzucha.

Co na ból żołądka?

W bólach i dolegliwościach żołądka spowodowanych niestrawnością bądź sytuacją stresową można wspomóc się odpowiednimi lekami bez recepty. Co można w aptece znaleźć na ból żołądka? Leki w formie kapsułek (np. Buscopan – ta tabletka na ból brzucha jest pomocna np. w dolegliwościach związanych m.in. ze skurczem jelita cienkiego lub żołądka) albo krople żołądkowe (np. miętowe, działające rozkurczowo i zwiększające produkcję soku żołądkowego) mogą się okazać bardzo pomocne.

Czym leczyć żołądek?

Leki na receptę i terapię leczenia bólu żołądka powinien przepisać lekarz po uprzednim zbadaniu pacjenta. W przypadku natomiast częstych dolegliwości bólowych wywołanych np. niestrawnością warto wspomagać się odpowiednią dietą. Najlepiej spożywać lekkostrawne potrawy oraz pić herbatki ziołowe z rumiankiem, nagietkiem, melisą. Polecanym specyfikiem jest również siemię lniane.
pixel