Leki i suplementy diety na ból żołądka - tabletki, krople

( ilość produktów: 79 )

Leki i suplementy diety, herbaty ziołowe łagodzące dolegliwości związane z układem pokarmowym do których należą: bolesne skurcze żołądka i jelit, objawy zespołu jelita drażliwego, podrażnienie żołądka, zatrucia pokarmowe, zaburzenia wydzielania soków trawiennych i inne. W ofercie naszej apteki internetowej, znajdziemy: klasyczne krople żołądkowe, środki rozkurczające typu NO-SPA oraz nalewki i płyny ziołowe o szerokim spektrum działania, takie jak Aromatol.

Rodzaje bólów żołądka

By móc prawidłowo zastosować i dobrać lek na ból żołądka, trzeba umiejętnie go scharakteryzować.

Ostry ból żołądka - następuje nagle, a jego intensywność i nasilenie uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Jest to znak naszego organizmu, że w naszym ciele dzieje się coś bardzo niepokojącego, wymagającego natychmiastowej interwencji lekarskiej. Przyczyną może być niedrożność lub skręt jelit, zapalenie wyrostka robaczkowego lub perforacja wrzodów w jamie brzusznej. Ból przypomina dźgnięcie nożem i nie ustępuje nawet po zażyciu środków przeciwbólowych.

Przewlekły ból żołądka - to ból, który jesteśmy w stanie zaakceptować i z nim współegzystować. Ma mniejsze nasilenie, ale towarzyszy nam nieprzerwanie, co zaburza normalne, codzienne funkcjonowanie. Najczęściej tego typu ból żołądka wywołują stany zapalne jelit, infekcje lub choroby pasożytnicze.

Ból żołądka na tle nerwowym - jest to uciążliwy ból żołądka, który może przybierać formę ostrą lub przewlekłą w zależności od tego co jest przyczyną psychosomatyczną. Ból na tle nerwowym występuje w momencie silnego stresu i niepokoju, a leki rozkurczowe nie zawsze są w stanie uwolnić nas od poczucia bólu. Wszystko dlatego, że jego powód tkwi w naszej głowie, a organizm „materializuje” stres w postaci bólu.

Skurczowe bóle żołądka - występują bardzo często w następstwie niestrawności, refluksu przełyku, zapalenia błony śluzowej lub w wyniku chorób trzustki.

Ból trzewny - często ciężki do umiejscowienia, ponieważ promieniuje na cały obszar brzuszny, a na dodatek nasila w momencie odpoczynku. Przyczyną mogą być dolegliwości żołądkowe jak i problemy związane z nerkami, trzustką czy wątrobą.

Ból i skurcze żołądka - przyczyny i objawy

Bóle żołądka mają różne przyczyny. Niektóre z nich są błahe, związane np. ze spożyciem tłustych, ciężkostrawnych potraw czy też stresem. Bolący żołądek może być jednak także efektem poważnych, groźnych schorzeń, np. choroby refluksowej, zapalenia żołądka, zapalenia trzustki, wrzodów, a nawet nowotworów. Dlatego też nigdy nie należy lekceważyć bólu żołądka, zwłaszcza w przypadku bardzo silnych dolegliwości, utrzymujących się długi czas i często połączonych np. z wymiotami, zgagą, niestrawnością, zaparciami albo biegunką.

Bóle żołądka mogą objawiać się w różny sposób, w zależności od schorzenia czy choroby, która je powoduje. W przypadku zapalenia trzustki ból jest przeszywający, promieniujący, piekący, przy wrzodach jest palący, piekący i często towarzyszy mu tzw. ssanie i skurcze żołądka. Przy zapaleniu żołądka bóle są zwykle ostre, niespodziewane i towarzyszy im ucisk w górnej części brzucha.

Co na ból żołądka?

W bólach i dolegliwościach żołądka spowodowanych niestrawnością bądź sytuacją stresową można wspomóc się odpowiednimi lekami bez recepty. Co można w aptece znaleźć na ból żołądka? Leki w formie kapsułek (np. Buscopan – ta tabletka na ból brzucha jest pomocna np. w dolegliwościach związanych m.in. ze skurczem jelita cienkiego lub żołądka) albo krople żołądkowe (np. miętowe, działające rozkurczowo i zwiększające produkcję soku żołądkowego) mogą się okazać bardzo pomocne.

Czym leczyć żołądek?

Leki na receptę i terapię leczenia bólu żołądka powinien przepisać lekarz po uprzednim zbadaniu pacjenta. W przypadku natomiast częstych dolegliwości bólowych wywołanych np. niestrawnością warto wspomagać się odpowiednią dietą. Najlepiej spożywać lekkostrawne potrawy oraz pić herbatki ziołowe z rumiankiem, nagietkiem, melisą. Polecanym specyfikiem jest również siemię lniane.

pixel