Leki i suplementy diety na Prostatę

( ilość produktów: 43 )

Profilaktyka schorzeń układu moczowo-płciowego u mężczyzn obejmuje głównie problem przerostu gruczołu krokowego - prostaty, który w dużej mierze dotyka mężczyzn po 40 roku życia i związany jest z gwałtownymi zmianami hormonalnymi zachodzącymi w tym czasie. Problemy z oddawaniem moczu i częste wychodzenie do toalety oraz nawracające infekcje i zaburzenia funkcji seksualnych, to jedne z niepokojących oznak. Ochronę i pomoc dla mężczyzn, niosą innowacyjne, skomponowane pod męskie potrzeby leki oraz suplementy diety na prostatę, zawierające: pestki dyni, wierzbownicę, owoce palmy sabalowej, pokrzywę oraz cenne dla zdrowia układu moczowo-płciowego antyoksydanty.

Czym jest prostata?

Prostata to narząd gruczołowo-mięśniowy, składający się na męski układ płciowy i znajduje się poniżej pęcherza moczowego. Prostata pełni bardzo ważną rolę - produkuje nośnik plemników w postaci wydzieliny, która jest także ich środkiem odżywczym.
 

Jak dbać o prostatę?

Najważniejszym krokiem w zachowaniu dobrej kondycji prostaty jest aktywność fizyczna oraz seksualna. Należy także unikać używek, palenia papierosów, dbać o prawidłową i zbilansowaną dietę. Nie należy zapominać o zakładaniu wygodnej i luźnej bielizny.
 

A co w przypadku, gdy mimo naszych wysiłków problem z przerostem prostaty pojawił się w naszym życiu? Przede wszystkim jak każdą inną dolegliwość i chorobę, należy zwalczać lekami. Jakie mamy dostępne leki na prostatę?
 

 • Leki na prostatę bez recepty,
 • Suplementy diety na prostatę,
 • Leki na receptę.
   

Oczywiście najlepszym rozwiązaniem zamiast leczenia jest zapobieganie i profilaktyka. W tym względzie mogą nam pomóc suplementy na prostatę oraz naturalne zioła na gruczoł krokowy. Prócz tego ważne są regularne badania diagnostyczne, zwłaszcza po 40 roku życia.
 

Przerost prostaty - objawy

Niestety przerost prostaty jest sygnałem dla mężczyzny, ze jego organizm zaczyna się starzeć. Oczywiście pewne uwarunkowania genetyczne, zaburzenia hormonalne i zła dieta czy też inne zaburzenia chorobowe mogą sprawić, że na przerost prostaty będą cierpieć młodzi mężczyźni, ale głównie problem ten dotyka mężczyzn po 45 roku życia. Do najbardziej częstych i oczywistych objawów należą:
 

 • Trudności z utrzymaniem moczu,
 • Obecność krwi w moczu,
 • Uczucie niepełnego opróżnienia pęcherza,
 • Ucisk na pęcherz,
 • Słaby strumień moczu lub niemożność oddawania moczu,
 • Częstomocz,
 • Zaburzenia erekcji i spadek libido.
   

W zależności od natężenia objawów lekarz przepisze skuteczny lek na prostatę łagodzący objawy.

pixel