Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Leki i suplementy diety na prostatę

( ilość produktów: 40 )

Profilaktyka schorzeń układu moczowo-płciowego u mężczyzn obejmuje głównie problem przerostu gruczołu krokowego - prostaty, który w dużej mierze dotyka mężczyzn po 40 roku życia i związany jest z gwałtownymi zmianami hormonalnymi zachodzącymi w tym czasie. Problemy z oddawaniem moczu i częste wychodzenie do toalety oraz nawracające infekcje i zaburzenia funkcji seksualnych, to jedne z niepokojących oznak. Ochronę i pomoc dla mężczyzn, niosą innowacyjne, skomponowane pod męskie potrzeby leki oraz suplementy diety na prostatę, zawierające: pestki dyni, wierzbownicę, owoce palmy sabalowej, pokrzywę oraz cenne dla zdrowia układu moczowo-płciowego antyoksydanty.

Czym jest prostata?

Prostata to narząd gruczołowo-mięśniowy, składający się na męski układ płciowy i znajduje się poniżej pęcherza moczowego. Prostata pełni bardzo ważną rolę - produkuje nośnik plemników w postaci wydzieliny, która jest także ich środkiem odżywczym.
 

Jak dbać o prostatę?

Najważniejszym krokiem w zachowaniu dobrej kondycji prostaty jest aktywność fizyczna oraz seksualna. Należy także unikać używek, palenia papierosów, dbać o prawidłową i zbilansowaną dietę. Nie należy zapominać o zakładaniu wygodnej i luźnej bielizny.
 

A co w przypadku, gdy mimo naszych wysiłków problem z przerostem prostaty pojawił się w naszym życiu? Przede wszystkim jak każdą inną dolegliwość i chorobę, należy zwalczać lekami. Jakie mamy dostępne leki na prostatę?
 

 • Leki na prostatę bez recepty,
 • Suplementy diety na prostatę,
 • Leki na receptę.
   

Oczywiście najlepszym rozwiązaniem zamiast leczenia jest zapobieganie i profilaktyka. W tym względzie mogą nam pomóc suplementy na prostatę oraz naturalne zioła na gruczoł krokowy. Prócz tego ważne są regularne badania diagnostyczne, zwłaszcza po 40 roku życia.
 

Przerost prostaty - objawy

Niestety przerost prostaty jest sygnałem dla mężczyzny, ze jego organizm zaczyna się starzeć. Oczywiście pewne uwarunkowania genetyczne, zaburzenia hormonalne i zła dieta czy też inne zaburzenia chorobowe mogą sprawić, że na przerost prostaty będą cierpieć młodzi mężczyźni, ale głównie problem ten dotyka mężczyzn po 45 roku życia. Do najbardziej częstych i oczywistych objawów należą:
 

 • Trudności z utrzymaniem moczu,
 • Obecność krwi w moczu,
 • Uczucie niepełnego opróżnienia pęcherza,
 • Ucisk na pęcherz,
 • Słaby strumień moczu lub niemożność oddawania moczu,
 • Częstomocz,
 • Zaburzenia erekcji i spadek libido.
   

W zależności od natężenia objawów lekarz przepisze skuteczny lek na prostatę łagodzący objawy.
 

Kiedy należy zażywać suplementy diety na prostatę?

Problem przerostu gruczołu krokowego dotyczy przede wszystkim mężczyzn po 40. roku życia. Wraz z wiekiem dochodzi do zmian hormonalnych, które powodują powiększanie się gruczołu krokowego i pojawienie się nieprzyjemnych dolegliwości.
 

W ramach profilaktyki oraz łagodzenia objawów, takich jak problemy z oddawaniem moczu, ból związany z uciskiem rozrośniętej prostaty, nawracające infekcje można sięgnąć po suplementy na prostatę.
 

Jakie składniki powinny zawierać suplementy na prostatę?

Suplementy na prostatę zawierają szereg różnych składników, których zadaniem jest utrzymanie równowagi hormonalnej, usprawnienie przepływu moczu, zmniejszenie obrzęków, zachowanie prawidłowych funkcji rozrodczych oraz ochrona przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Za takie działanie suplementów diety na prostatę odpowiadają składniki, takie jak wyciąg z pestek dyni, selen, cynk, wyciąg z nasion lnu, lignany, a także witaminy (m.in. D i z grupy B).

pixel