Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Kosmetyki do opalania - kremy z filtrem, balsamy, emulsje, żele

( ilość produktów: 115 )

Kosmetyki do opalania z ochroną przeciwsłoneczną UV - od ochrony niskiej po bardzo wysoką. Dostosowane do potrzeb skóry normalnej, wrażliwej, skłonnej do poparzeń słonecznych i alergii. Kosmetyki dla niemowląt, dzieci i osób dorosłych - kremy, mleczka, balsamy, aerozole, olejki. Preparaty na bazie filtrów chemicznych lub filtrów mineralnych, z dodatkiem substancji pielęgnacyjnych i chroniących przed przedwczesnym starzeniem się skóry. Kosmetyki przyspieszające proces opalania oraz pomagające w utrzymaniu efektu pięknej opalenizny. Balsamy, żele, emulsje i pianki przyspieszające regenerację skóry podrażnionej, poparzonej, przesuszonej ekspozycją słoneczną.

Dlaczego kosmetyki do opalania są niezbędne podczas przebywania na słońcu?

Piękna, oliwkowa czy brązowa skóra to częsty powód, dla którego chętnie wychodzimy na słońce i się opalamy. Kolejną korzyścią jest naturalne wytwarzanie niezbędnej witaminy D w czasie ciepłego relaksu. Jednak kąpiele słoneczne mogą też nieść za sobą pewne zagrożenia, przed którymi mogą nas uchronić kosmetyki do opalania.

 

Słońce, a właściwie promienie UVA docierają do głębokich warstw skóry, przyczyniając się do powstawania wolnych rodników, przyspieszając procesy starzenia się skóry i tkanek, zaburzają gospodarkę wodną organizmu (mogą obniżać zdolność wiązania wody) i odpowiadać za fotoalergie czy oparzenia. Kosmetyki do opalania mają za zadanie zapobiegać tym efektom, dodatkowo dbając, by nasza opalenizna była trwała i równomierna. Odbijając ultrafioletowe promienie słoneczne, kosmetyki do opalania zabezpieczają naszą skórę przed degradacją oraz powstawaniem zmian nowotworowych i przebarwień. Śmiało zatem można powiedzieć, że jest to niezbędny element mądrego i skutecznego opalania się.

Jakie kosmetyki do opalania są dostępne na rynku?

Gdy tylko pojawia się okres wakacyjny, na półkach sklepowych możemy zaobserwować dosłowne zatrzęsienie kosmetyków do opalania. Różnią się nie tylko wielkością, firmą, brandem czy zapachem, ale głównie formą. Jeśli chodzi o kosmetyki do opalania mamy do wyboru: emulsje, olejki, kremy do opalania, balsamy, fluidy, spray oraz mleczka, które mają na celu głównie trafić w nasz gust użytkowania i dostosować się jak najlepiej do naszej skóry. Jak zatem dokonać najlepszego wyboru?

Na co zwrócić szczególną uwagę, wybierając kosmetyki do opalania?

Nim konkretny produkt trafi do naszego zakupowego koszyka, musimy uwzględnić kilka rzeczy. Rodzaj naszej skóry, jej odcień, wysokość filtra i kierunek wakacyjny. Kosmetyki do opalania nie bez przyczyny mają zróżnicowaną formę – każda z nich preferowana jest do konkretnego rodzaju skóry i ma zróżnicowany poziom łatwo-wchłanialności.

Mleczko do opalania i emulsje do opalania mają zazwyczaj lekką formułę, opracowaną na bazie protein, wyciągów roślinnych i witamin. Łatwo się wchłaniają i pozostawiają skórę suchą, ale nawilżoną. Emulsje niejednokrotnie dedykowane są dla osób z atopią i trądzikiem jednocześnie, gdyż pozostałe kosmetyki do opalania mogą mieć zbyt ciężką formułę, lub zapychać pory.

Balsamy do opalania mają większą zawartość lipidów i mają cięższą konsystencję, którą docenią osoby ze skórą skłonną do przesuszania się.

Kosmetyki do opalania w postaci olejków i sprayów mają tłustą formę i pozostawiają na skórze efekt natłuszczenia. Są bardzo wygodne w użyciu i łatwo się rozprowadzają.

Kremy do opalania trzeba dobrze wsmarować w skórę i najczęściej mają one wysoki wskaźnik ochronny SPF, jednak trzeba pamiętać, by w tym przypadku zwracać uwagę na wskazówki producenta jeśli chodzi o typ skóry.

Pozostałe kosmetyki do opalania to balsamy lub pomadki do ust, które także powinniśmy chronić podczas zażywania kąpieli słonecznych. Ale to nie wszystko, na co powinniśmy zwracać uwagę. Przyjrzyjmy się teraz jak dobrać kosmetyki z filtrem przeciwsłonecznym.

Jakie filtry SPF można znaleźć w kosmetykach do opalania?

Kosmetyki do opalania to przede wszystkim kosmetyki z filtrem przeciwsłonecznym. Do wyboru mamy poniższy schemat SPF, czyli Sun Protection Factor:

  • bardzo słaby SPF 2–6
  • średni SPF 8–12
  • wysoki SPF 15–25
  • bardzo wysoki SPF 30–50
  • ultrawysoki SPF >50

Podział ten powstał ze względu na potrzeby użytkowników, ich kolor skóry oraz miejsce wyjazdów. Oczywistym jest fakt, że osoby z niezwykle białą, alabastrową skórą podatną na oparzenia, wybierające się na „tropikalny” urlop powinny w pierwszej kolejności korzystać z kosmetyków o ultrawysokiej ochronie SPF. Jednak jeśli nasza podróż ma zdecydowanie mniej słoneczny kierunek, albo mamy ciemniejszą karnację, śmiało można zastosować słabszy filtr.

Jak zdrowo się opalać?

Zdrowe opalanie to nie „szybkie” opalanie. Niekiedy bywamy niecierpliwi i chcemy już pierwszego dnia przebywania na plaży zobaczyć efekty opalania, które jednak nie będą wyglądać niczym z reklamy biura podróży, a raczej środków na poparzenia. Warto zatem uzbroić się w cierpliwość i stosować stopniowo kosmetyki z filtrem od najwyższych poziomów do najniższych. Dzięki temu nasza skóra nie będzie zniszczona, przesuszona i podatna na mikrourazy, które przyspieszają starzenie się skóry. Prócz tego nie zapomnijmy o porze opalania. Unikaj leżenia na słońcu w samo południe, dobrze się nawadniaj i pamiętaj o nakryciu głowy. Często nawilżaj skórę dodatkowymi środkami, by była elastyczna i koniecznie nie zapominaj o kosmetykach po opalaniu, które łagodzą wszelkie poparzenia oraz zabezpieczają skórę przed kolejnym wpływem słońca.

pixel