Leki na grzybicę i świerzb

( ilość produktów: 68 )

Problemy dermatologiczne w postaci swędzących, łuszczących się zmian skórnych, mogą świadczyć o pojawieniu się zakażenia grzybiczego lub świerzba. Schorzenia te, dotykają coraz większą grupę populacji - w różnym wieku, z różnych środowisk i stają się problemem cywilizacyjnym. Wysoki poziom higieny, świadoma profilaktyka i leczenie dermatologiczne we wczesnym stadium rozwoju choroby, dają duże szanse na pozbycie się problemu w zarodku lub na całkowite jego uniknięcie. Charakterystyczne swędzenie, pękająca skóra, nadmierna potliwość - zwłaszcza stóp i przestrzeni międzypalcowych są jednymi z symptomów grzybicy w której leczeniu wskazane są preparaty zawierające olejek z drzewka herbacianego, klotrimazol, terbinafinę. Świerzb charakteryzuje się zmianami w postaci norek świerzbowych, świądem - głównie w nocy oraz przeczosami. Leczenie świerzbu, prowadzone jest pod nadzorem dermatologicznym, a jednym ze wskazanych preparatów - dostępnych również u nas jest płyn Novoscabin.

Skuteczne leki na grzybicę bez recepty

Grzybica stóp stanowi poważny problem natury estetycznej i daje uciążliwe objawy. Dyskomfort w postaci pieczenia i świądu można skutecznie zwalczać, stosując leki na grzybicę. W naszej aptece internetowej oferujemy szeroką gamę wyrobów medycznych dostępnych bez recepty. Grzybica paznokci i stóp może być leczona poprzez stosowanie leków o działaniu miejscowym, takich jak maści, żele i kremy. W przypadku bardziej zaawansowanego stadium choroby lub grzybicy w postaci głębokiej może być wymagane podanie leków ogólnoustrojowych (doustne lub dożylne).

Leki bez recepty na świerzb

Innym uciążliwym problemem, z którym boryka się wiele osób, może być występowania świerzbu, który wywoływany jest przez zakażenie wierzbowcem ludzkim. Do zakażenia dochodzi na skutek kontaktu z osobą chorą. Można je zwalczać, stosując miejscowo maść na świerzb lub lek na świerzb w płynie lub innej postaci. Przyjmując leki na świerzb, warto wspomagać kurację poprzez stosowanie innych preparatów, które zapobiegają ponownym zakażeniom i prowadzą do szybszego wyzdrowienia, np. zasypkę do stóp czy dezodorant, który pomaga w utrzymaniu higieny obuwia.

pixel