Amorolak 50mg/ml leczniczy lakier do paznokci 3ml

  • Leczniczy lakier do paznokci Amorolak 50mg/ml to lek, który zawiera substancję czynną – amorolfinę. Wskazaniem do jego stosowania jest grzybica paznokci występująca u dłoni i stóp. Lek teraz dostępny bez recepty.
  • Amorolak 50mg/ml leczniczy lakier do paznokci 3ml
Producent: Sun-Farm
Kod produktu: 23624
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
74,05 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
1ml lakieru zawiera: substancję czynną: 50mg amorolfiny (w postaci amorolfiny chlorowodorku) oraz pozostałe składniki: etanol bezwodny, etylu octan, butylu octan, triacetyna, amoniowego metakrylanu kopolimer (typ A).

Działanie:
Zawarta w leku Amorolak 50mg/ml substancja czynna, czyli amorolfina jest substancją o działaniu przeciwgrzybiczym. Wykazuje skuteczność w stosunku do wielu gatunków dermatofitów, pleśni, drożdżaków oraz innych grzybów chorobotwórczych. Produkt leczniczy ma postać lakieru do paznokci.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Amorolak 50mg/ml leczniczy lakier do paznokci wskazany do stosowania w leczeniu grzybicy paznokci wywoływanej przez drożdżaki i dermatofity. Wskazany do stosowania w przypadkach, gdy zakażenie obejmuje do 80% powierzchni paznokcia (zwłaszcza zewnętrznej).

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Produkt łatwopalny. Należy unikać kontaktu z błonami śluzowymi, oczami i uszami. Podczas leczenia nie malować paznokci kolorowymi lakierami i nie zakładać sztucznych paznokci. Należy szczelnie zamykać buteleczkę po każdym użyciu.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Ze względu na brak doświadczenia klinicznego nie zaleca się stosować u osób ze zmianami zapalnymi w okolicach paznokcia, u dzieci i niemowląt, u osób z zaburzeniami krążenia, cukrzycą, u osób niedożywionych i nadużywających alkoholu.

Działania niepożądane:
Podczas stosowania lakieru mogą występować działania niepożądane w obrębie skóry i tkanki podskórnej. Bardzo rzadko: łagodne, przemijające pieczenie wokół paznokcia, rumień, świąd, pęcherze. Rzadko: zmiany zabarwienia paznokcia, łamliwość i kruchość. Przy czym objawy te mogą być związane ze stosowaniem amorolfiny lub mogą być objawem grzybicy.

Dawkowanie:
Wyłącznie do użytku zewnętrznego. Stosować według zaleceń lekarza lub według zaleceń na ulotce. Aplikować równomiernie przy pomocy załączonej do opakowania szpatułki na zakażone paznokcie stóp i dłoni, pozostawić do wyschnięcia. Stosować 1-2 razy w tygodniu do momentu całkowitego wyleczenia. Z reguły czas leczenia wynosi 6 miesięcy (paznokcie u rąk) lub 9-12 miesięcy (paznokcie u stóp). Ocenę postępów leczenia zaleca się wykonywać w około 3-miesięcznych odstępach. Podczas aplikacji należy stosować się do instrukcji zawartych na ulotce. Przed pierwszym użyciem należy dokładnie spiłować możliwie największą warstwę zakażonej powierzchni paznokcia. Do jej oczyszczania każdorazowo należy używać gazików nasączonych alkoholem (jeden gazik do jednego paznokcia). Alkoholem należy także przecierać szpatułkę po każdym użyciu.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel