Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Pasty wybielające zęby

( ilość produktów: 42 )

Skuteczne i bezpieczne preparaty do wybielania zębów - również dostosowanie do potrzeb osób z nadwrażliwością np. Lacalut, Blanx Med, Parodontax, które szybko i nieinwazyjnie przywrócą utraconą biel szkliwa zębów. W ofercie, znajdują się także specjalistyczne pasty, dedykowane palaczom i osobom szczególnie narażonym na pojawianie się przebarwień i uszkodzeń szkliwa np. Clinomyn, Swissdent, White Glo.

Jak działają pasty wybielające do zębów?

Pasty wybielające zęby działają powierzchniowo – dzięki środkom abrazyjnym ścierają osad z powierzchni zębów. Tym samym sprawiają, że zęby stają się bielsze.
 

W sprzedaży dostępne są również pasty do zębów wybielające z nadtlenkami oraz enzymatyczne. Pierwsze z wymienionych zawierają składniki aktywne w postaci nadtlenków, które działają głębiej i oczyszczają zęby nie tylko z przebarwień powierzchniowych. Z kolei pasty enzymatyczne mają w składzie enzymy oczyszczające szkliwo w sposób chemiczny.
 

Co najczęściej zawierają pasty wybielające zęby?

Lista składników, które zawierają pasty wybielające zęby, jest bardzo długa i zależy od rodzaju pasty. W przypadku tych nazywanych enzymatycznymi w składzie znajdują się m.in. naturalne enzymy pozyskiwane z ananasa i papai. Za to w przypadku popularnych past wybielających „ściernych” w składzie często występują np. polimery ścierne, aktywny węgiel, krzemionka i proszek perłowy.

pixel