Potas w tabletkach - suplementy diety

( ilość produktów: 27 )

Suplementy diety zawierające Potas - pierwiastek niezbędny dla prawidłowej pracy mięśni i dobrej koncentracji. Jednymi spośród wielu objawów niedoboru potasu są: dokuczliwe, bolesne skurcze mięśni, problemy z nadciśnieniem, cykliczne zmęczenie, częste zdenerwowanie oraz obrzęki rąk i nóg. Wiele produktów, dostępnych w ofercie i-Apteki.pl zawiera połączenie Potasu i Magnezu, które pomagają w uzupełnieniu gospodarki elektrolitowej organizmu oraz zapobiegają nadmiernej kurczliwości mięśni.

Objawy niedoboru potasu w organizmie

Potas jest pierwiastkiem niezbędnym do życia i prawidłowego funkcjonowania organizmu. Stanowi ważny element gospodarki wodno-elektrolitowej, aktywuje wiele enzymów, reguluje ciśnienie osmotyczne komórek oraz bierze udział w metabolizmie białek i węglowodanów. Wpływa też na prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego oraz mięśniowego, w tym mięśnia sercowego. Jego niedobory mogą prowadzić do zaburzeń różnego stopnia, a w skrajnych przypadkach nawet do śmierci. Można je wykryć, obserwując występujące u chorego objawy. Pierwszym z nich jest osłabienie oraz bóle mięśni i skurcze. Mogą pojawić się też problemy z oddychaniem i trawieniem oraz apatia. Poza tym mogą wystąpić zaparcia, zatrzymanie moczu oraz zaburzenia neurologiczne, takie jak mrowienie czy drętwienie skóry.

Należy pamiętać, że stopień nasilenia objawów może zależeć od szybkości narastania hipokaliemii, czyli obniżonego poziomu potasu w surowicy krwi. Powoli narastający niedobór może nie dawać wyraźnych objawów, przez co często jest być trudny do zdiagnozowania bez wykonania odpowiednich badań. W zapobieganiu niedoborom ważną rolę odgrywa potas w tabletkach.

Potas w tabletkach

Suplementacja potasem najczęściej następuje jako wskazanie lekarskie w związku z niepokojącymi objawami lub ryzykiem wystąpienia niedoborów. Potas w tabletkach rekomenduje się między innymi pacjentom z nadciśnieniem. Do grupy, która mogą wykazywać zwiększone zapotrzebowanie na ten pierwiastek, należą również sportowcy, osoby stosujące mało zróżnicowaną dietę, a także pacjenci cierpiący na choroby nerek i przyjmujący leki o działaniu moczopędnym. W przypadku wymienionych wyżej grup osób potas suplement diety powinien stanowić uzupełnienie odpowiednio skomponowanych, bogatych w potas posiłków.

Bezpieczna suplementacja potasu

Decydując się na suplementację, należy pamiętać, że przyjmowane tabletki potasu powinny być dostosowane do stopnia nasilenia zaburzeń u pacjenta. Równocześnie z preparatami potasu może zachodzić konieczność przyjmowania innych suplementów, które mają na celu przywrócenie równowagi w organizmie.

    pixel