Leki na grypę bez recepty

( ilość produktów: 804 )

Pacjenci bardzo często zadają pytanie, jakie leki na grypę najlepiej wybrać – czy wystarczy stosować syropy na przeziębienie, czy może konieczne będą bardziej zaawansowane, jeśli chodzi o skład tabletki na grypę? Lekarstwo na grypę powinno precyzyjnie trafiać w źródło infekcji i szybko postawić organizm na nogi. W naszej aptece internetowej i-apteka.pl zebraliśmy wszystkie leki na przeziębienie i grypę w jednym miejscu. Wśród nich znają się między innymi tabletki na grypę z witaminą C, saszetki do rozpuszczania w gorącej wodzie oraz syropy na przeziębienie i kaszel. Pozostaje pytanie, jaki lek na grypę będzie najodpowiedniejszy? Sposób podawania nie ma zazwyczaj dużego wpływu na skuteczność. Lekarstwo na grypę w postaci tabletek będzie przeznaczone najczęściej dla dorosłych, natomiast w przypadku małych dzieci lepiej zastosować syropy na przeziębienie. Decyzję odnoście tego, jakie leki na grypę wybrać, warto skonsultować z lekarzem, który z pewnością będzie wiedział jak dobrać najbardziej odpowiednie lekarstwo na grypę w przypadku konkretnego pacjenta.

Jakie są najczęstsze objawy grypy?

Zanim sięgniesz po leki na grypę, warto dowiedzieć się, jakie są jej objawy. Do najczęstszych zaliczają się: gorączka, dreszcze, bóle mięśni i głowy, ogólne złe samopoczucie, osłabienie. W przebiegu choroby występują również objawy ze strony układu oddechowego, takie jak ból gardła i suchy kaszel.
 

Jakie leki na grypę kupisz na i-Apteka.pl?

Na i-Apteka.pl zamówisz leki na grypę, które mogą być stosowane zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. Leki na grypę bez recepty dla najmłodszych pacjentów charakteryzują się nie tylko starannie dobranym składem, ale i przyjemnym owocowym smakiem. Przykładem jest syrop na kaszel Herbapect Junior o smaku bananowym, który zawiera naturalne składniki w postaci wyciągów z porostu islandzkiego i korzenia prawoślazu. Przynosi ulgę w kaszlu i może być stosowany u dzieci powyżej 3. roku życia.
 

Lek na grypę, który może być stosowany u młodszych dzieci (powyżej 3. roku życia) to także ACC Mini w postaci tabletek musujących. Zawiera acetylocysteinę, która pomaga w złagodzeniu objawów ze strony układu oddechowego.
 

Z kolei, jeśli interesują Cię leki na grypę bez recepty dla dorosłych na i-Apteka.pl zamówisz syropy, saszetki do rozpuszczenia w wodzie (np. Theraflu ExtraGrip), a także powlekane lub musujące tabletki na grypę.
 

Jakie składniki zawierają popularne leki na grypę bez recepty?

Dużą popularnością cieszą się saszetki na grypę, których zawartość rozpuszcza się w gorącej wodzie, otrzymując rozgrzewający napój o właściwościach leczniczych. Przykładem jest Apap Przeziębienie Max, który zawiera paracetamol. Jest to substancja czynna, która występuje w wielu lekach na grypę. Wykazuje działanie przeciwgorączkowe i przeciwbólowe.
 

Innym popularnym składnikiem leków na grypę jest kwas acetylosalicylowy (występuje on np. w leku o nazwie Aspirin C). Jest to związek, który działa przeciwzapalnie, przeciwgorączkowo i przeciwbólowo.
 

Jednym z objawów grypy jest ból gardła, dlatego w złagodzeniu objawów choroby pomagają również pastylki do ssania. Przykładem leku na ból gardła w takiej postaci jest CHOLINEX, który ma w składzie salicylan choliny. Jest to substancja czynna wykazująca działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe. Ponadto zmniejsza obrzęk, a także przekrwienie jamy śluzowej i gardła.
 

W lekach stosowanych podczas leczenia grypy występuje także witamina C. Nie bez powodu zaleca się, aby w ramach wzmacniania odporności i wspomagania leczenia choroby jeść dużo produktów, które są jej źródłem. Firmy farmaceutyczne również wykorzystują fakt, że jest to witamina wspomagająca układ immunologiczny i dodają ją do swoich leków.

pixel