Antygrypin Complex x 10 tabletek musujących

  • Substancjami czynnymi zawartymi w produkcie leczniczym Antygrypin Complex są: paracetamol, kwas askorbowy (witamina C) oraz maleinian chlorofenaminy. Lek jest wskazany do stosowania w leczeniu objawów grypy, przeziębienia oraz stanów grypopodobnych.
  • Antygrypin Complex x 10 tabletek musujących
Producent: N.P. Zdrovit
Kod produktu: 40133
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
17,92 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Antygrypin Complex:

Substancje czynne: paracetamol (Paracetamolum), kwas askorbowy (Acidum ascorbicum) i maleinian chlorofenaminy (Chlorphenamini maleas). Każda tabletka musująca zawiera: 500mg paracetamolu, 200mg kwasu askorbowego, 4mg maleinianu chlorofenaminy oraz substancje pomocnicze: kwas cytrynowy, sodu wodorowęglan, izomalt (E 953), makrogol 6000, sacharyna sodowa (E 954), aromat cytrynowy (Tetrarome Lemon P 0551 987323: maltodekstryna kukurydziana, składniki aromatyzujące (limonen, beta-pinen, cytral, gamma-terpinen, linalol), alfa tokoferol (E 307)), magnezu stearynian.

Działanie Antygrypin Complex:

Lek złożony do stosowania w leczeniu objawów przeziębienia, grypy i stanów grypopodobnych. Produkt leczniczy Antygrypin Complex zawiera trzy substancje czynne – paracetamol, maleinian chlorofenaminy i kwa askorbowy. Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Maleinian chlorofenaminy zmniejsza wyciek wydzieliny śluzowej z nosa, ponadto hamuje odruch kichania oraz łzawienie oczu. Kwas askorbowy pomaga uzupełnić niedobory witaminy C w organizmie.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Antygrypin Complex wskazany do doraźnego stosowania w leczeniu objawów grypy, przeziębienia, stanów grypopodobnych – m.in. ból głowy, ból gardła, gorączka, nieżyt nosa i gardła. Lek do stosowania u osób dorosłych oraz młodzieży powyżej 15. roku życia.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Przed zastosowaniem leku zaleca się skonsultować z lekarzem lub farmaceutą. Jeśli objawy utrzymują się dłużej niż 3 dni (gorączka) lub 5 dni (ból), utrzymuje się wysoka gorączka, rozpoczyna się nadkażenie bakteryjne, należy skontaktować się z lekarzem. Stosowanie leku w wysokich dawkach (większych niż zalecane) lub długotrwałe stosowanie jest związane z ryzykiem uzależnienia – głównie psychicznego. Aby uniknąć ryzyka przedawkowania paracetamolu, nie należy jednocześnie stosować innych leków z paracetamolem. Ryzyko przedawkowania jest większe u osób z chorobami wątroby. Należy zachować ostrożność podczas leczenia u osób w stanach obniżonego poziomu glutationu. U osób w stanach obniżonego poziomu glutationu (osób ciężko niedożywionych, cierpiących z powodu anoreksji, posiadających niski wskaźnik masy ciała (BMI), wyniszczonych, osób odwodnionych, osób regularnie pijących alkohol, u osób, u których występuje łagodna do umiarkowanej niewydolność wątroby, zespół Gilberta, u osób z posocznicą) obserwowano przypadki niewydolności wątroby. Stosowanie paracetamolu może zwiększyć ryzyko wystąpienia kwasicy metabolicznej. Należy zachować ostrożność w przypadku osób z zaburzeniami czynności nerek, ostrym zapaleniem wątroby, niedoborem dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, niedokrwistością hemolityczną i niedoborem reduktazy methemoglobinowej. Zagrożenie przedawkowania leku jest większe u osób z niewydolnością wątroby, która nie jest wywołana przez alkoholową marskość wątroby. Stosowanie paracetamolu w dawkach większych niż 6-8g na dobę może uszkadzać wątrobę; uszkodzenie wątroby może wystąpić przy znacznie mniejszych dawkach, gdy równocześnie spożywany jest alkohol, stosowane są induktory enzymów wątrobowych lub inne leki działające toksycznie na wątrobę. Długotrwałe spożywanie alkoholu znacznie zwiększa ryzyko toksycznego uszkodzenia wątroby przez paracetamol. Ze względu na zawartość chlorofenaminy należy unikać spożywania alkoholu i leków zawierających alkohol. Lek może wpływać na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania maszyn. Należy zachować ostrożność u osób z astmą oskrzelową lub przewlekłą obturacyjną chorobą płuc, osób chorych na choroby układu krążenia, nadciśnienie tętnicze, nadczynność tarczycy i niedrożność odźwiernikowo-dwunastniczą. Podczas leczenia należy unikać stosowania leków uspokajających (zwłaszcza barbituranów), które nasilają działanie uspokajające leków przeciwhistaminowych. Paracetamol może wpływać na wyniki badania stężenia kwasu moczowego we krwi i stężenia glukozy. Chlorofenamina może wpływać na wyniki testów skórnych z wykorzystaniem alergenów – należy przerwać stosowanie leku przynajmniej 3 dni przed rozpoczęciem testów skórnych. Stosowanie u dzieci i młodzieży: stosowanie leku poniżej 15. roku życia jest przeciwwskazane. Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: stosowanie nie jest zalecane. Lek zawiera sód (245,5mg (10,67mmol) sodu w jednej tabletce musującej – odpowiada to 12,3% maksymalnej zalecanej dobowej dawki sodu w diecie u osób dorosłych). Informację tę należy wziąć to pod uwagę u osób stosujących dietę z kontrolowaną ilością sodu. Lek zawiera izomalt (799mg izomaltu, co odpowiada około 1,8kcal (7,8kJ) w jednej tabletce musującej). Osoby ze stwierdzoną nietolerancją niektórych cukrów powinny skontaktować się z lekarzem przed zastosowaniem leku. Lek nie zawiera cukru.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować w przypadku niewydolności wątroby lub nerek. Nie stosować w przypadku stosowania innych leków, które wpływają na czynność wątroby. Nie stosować w przypadku nadużywania alkoholu. Nie stosować w przypadku jaskry z wąskim kątem przesączania. Nie stosować w przypadku osób z ryzykiem zatrzymania moczu, które jest związane z zaburzeniami odcinka cewki moczowej przebiegającego przez gruczoł krokowy. Nie stosować u osób, które przyjmują inhibitory monoaminooksydazy – obecnie lub w ciągu ostatnich dwóch tygodni. Nie stosować u dzieci i młodzieży poniżej 15. roku życia.

Działania niepożądane:
Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Działania niepożądane związane z paracetamolem: w przypadku wystąpienia następujących objawów należy zaprzestać stosowania leku i natychmiast skonsultować się z lekarzem: obrzęk krtani, co uniemożliwia oddychanie (pojedyncze przypadki); wstrząs anafilaktyczny (objawia się splątaniem, bladością skóry, spadkiem ciśnienia krwi, poceniem się, wytwarzaniem małej ilości moczu, przyspieszonym oddechem, osłabieniem i omdleniem) (pojedyncze przypadki); rumień wielopostaciowy (pojedyncze przypadki); ciężka reakcja skórna: toksyczna nekroliza naskórka (zespół Lyella), pęcherzowy rumień wielopostaciowy (zespół Stevensa-Johnsona), ostra uogólniona osutka krostkowa objawiająca się wysypką z krostami na całym ciele, nadżerkami w jamie ustnej, oczach, narządach płciowych i na skórze, czerwonymi plamkami na tułowiu, często z pęcherzami po środku, pękającymi olbrzymimi pęcherzami, złuszczaniem dużych płatów naskórka, osłabieniem, gorączką i bólami stawowymi (bardzo rzadkie przypadki); uporczywe swędzenie skóry (świąd), wysypka na skórze, nadmierne pocenie się, pojawienie się na skórze wykwitów grudkowych, krwotocznych lub pęcherzykowych (plamica), reakcją alergiczną (obrzęk naczynioruchowy), reakcja alergiczna powodująca powstawanie pęcherzy na skórze (pokrzywka); występują rzadko; ostre lub przewlekłe zapalenie trzustki, krwotok, ból brzucha, biegunka, nudności, wymioty, zaburzenie czynności wątroby, nieodwracalne uszkodzenie wątroby, zażółcenie skóry, błon śluzowych i białkówek oczu (żółtaczka); występują rzadko. Inne działania niepożądane: rzadko – anemia spowodowana różnymi niedoborami, zahamowanie czynności szpiku kostnego, zmniejszenie liczby płytek krwi; gromadzenie płynu w tkankach (obrzęk); zaburzenie czynności nerek (nefropatia) i upośledzenie wchłaniania lub wydzielania cewek nerkowych (tubulopatie). Działania niepożądane związane ze stosowaniem paracetamolu są rzadkie i zwykle są one związane z przedawkowaniem. Ponadto obserwowano pojedyncze przypadki zawrotów głowy. Działania niepożądane związane z chlorofenaminą: w przypadku wystąpienia następujących objawów należy przerwać stosowanie leku i natychmiast skonsultować się z lekarzem: reakcja alergiczna – reakcje nadwrażliwości, reakcje anafilaktyczne (ciężkie reakcje alergiczne w przebiegu których może wystąpić kaszel, trudności z połykaniem, szybkie bicie serca, świąd, opuchnięcie powiek lub okolic oczu, twarzy, języka, duszność, zmęczenie itp.); zahamowanie czynności ośrodkowego układu nerwowego w postaci senności, nudności i osłabienia mięśniowego, które u części pacjentów ustępują po 2-3 dniach leczenia; występuje często; zablokowanie dróg żółciowych, zapalenie wątroby lub inne zaburzenia czynności wątroby (łącznie z bólami w nadbrzuszu lub bólami brzucha, ciemnym zabarwieniem moczu (rzadko). Inne działania niepożądane: często – nieskoordynowane i niezależne od woli ruchy mięśni w obrębie twarzy, zaburzenia koordynacji ruchowej, drżenia, drętwienie, mrowienie, pieczenie, uczucie jak kłucie igłami; nieostre lub podwójne widzenie; odczuwanie suchości w nosie i gardle, wysychanie błon śluzowych; odczuwanie suchości w jamie ustnej, utrata apetytu, zmiany odczuwania smaków i zapachów, zaburzenia żołądkowo-jelitowe (nudności, wymioty, biegunka, zaparcia, ból w nadbrzuszu), które mogą ulec zmniejszeniu, jeśli lek jest stosowany w trakcie posiłku; nasilone pocenie się; zatrzymanie moczu i/lub trudności z oddawaniem moczu; rzadko – zmiany w badaniach krwi, co może przebiegać z objawami, takimi jak nietypowe krwawienie, ból gardła lub zmęczenie; nadwrażliwość na światło, nadwrażliwość na podobne leki; niekiedy pobudzenie, szczególnie przy stosowaniu dużych dawek u dzieci lub osób w podeszłym wieku, charakteryzujące się niepokojem, bezsennością, nerwowością, majaczeniem, kołataniem serca, a także drgawkami; szumy uszne, ostre zapalenie błędnika; na ogół, w przypadku przedawkowania, mogą wystąpić zaburzenia rytmu serca, kołatanie, szybkie bicie serca; niedociśnienie tętnicze, zwiększone ciśnienie tętnicze, gromadzenie płynu w tkankach; ucisk w klatce piersiowej, ciężki oddech; niezdolność do odbywania współżycia seksualnego u mężczyzn, krwawienia międzymiesiączkowe.

Dawkowanie tabletek musujących Antygrypin Complex:

Stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazań na ulotce. Dorośli i młodzież powyżej 15. roku życia: w razie konieczności stosować jedną tabletkę musującą na 30 minut przed snem. Maksymalna dawka dobowa: trzy tabletki w dawkach podzielonych (dawkę można powtarzać nie częściej niż co 4 godziny). Osoby z zaburzeniami czynności nerek: maksymalna dawka wynosi 500mg paracetamolu. Osoby z zaburzeniami czynności wątroby: zaleca się zmniejszyć dawkę leku lub wydłużyć odstępy pomiędzy kolejnymi dawkami. Osoby w podeszłym wieku: nie ma konieczności dostosowywania dawki. Stosować doustnie. Tabletkę musującą rozpuścić w szklance wody (zimnej lub ciepłej). Czas leczenia: bez konsultacji z lekarzem nie stosować dłużej niż: 3 dni w przypadku gorączki lub 5 dni w przypadku bólu.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel