Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Leki i preparaty na trądzik i wypryski

( ilość produktów: 100 )

Skóra problematyczna - trądzikowa, wymaga bardzo specjalistycznej opieki - zarówno od środka poprzez uzupełnianie diety w niezbędne składniki, wpływające korzystnie na stan skóry i jej procesy naprawcze oraz na zewnątrz poprzez sumienną higienę i pielęgnację odpowiednimi dermokosmetykami.

Czym leczyć trądzik?

W ofercie naszej apteki, znajduje się cała gama innowacyjnych suplementów diety, opartych na bogatych recepturach z najbardziej potrzebnymi: witaminami, minerałami, ekstraktami ziołowymi, drożdżami, laktoferyną i innymi związkami wspomagającymi zdrowie skóry: 4Akne, Acnecol Plus, Acnex, Ceranova. Oferta bogata jest także w sprawdzone, działające antybakteryjnie i kojąco preparaty w postaci: żeli, kremów, maści, serum, toników i innych produktów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania skóry problematycznej.

Charakterystyka skóry trądzikowej

Okazuje się, że skóra trądzikowa to nie tylko zmora dojrzewających, młodych osób. Problem dotyka ludzi w różnym wieku, a przyczyna trądziku może być bardzo zróżnicowana. Wówczas na twarzy pojawiają się liczne pryszcze, krostki i zaskórniki, które nie tylko wyglądają nieestetycznie, ale również ciężko je zamaskować. Panie mogą starać się ukryć czerwone krostki pod warstwami makijażu, jednak mężczyźni niejednokrotnie są bezradni w kwestii ukrycia problemu. Dlatego najlepiej zwalczyć przyczynę, a nie tylko maskować objawy.

Przyczyny trądziku

Zaburzenia hormonalne, Atopowe Zapalenie Skóry, liczne alergie (w tym pokarmowe), nieodpowiednia higiena, zła dieta pełna produktów “śmieciowych”, nietolerancja pokarmowa czy skłonność do nadprodukcji sebum mogą być przyczyną trądzikowego problemu. Niejednokrotnie mogą wystąpić one już po okresie dojrzewania. Ponadto trądzik mogą wywołać niektóre leki, zła pielęgnacja skóry, czy zapchanie porów poprzez dobranie nieodpowiednich kosmetyków dedykowanych dla rodzaju skóry.

Środki do pielęgnacji skóry trądzikowej

Ponieważ skóra trądzikowa jest niezwykle popularnym problemem, producenci leków, naukowcy i specjaliści co chwilę opracowują nowe receptury. Dzięki temu nie jesteśmy pozostawieni bez pomocy. Z czego możemy korzystać? Leki na trądzik są jedną z metod działających od wewnątrz. Warto przy tym zaznaczyć, że nie każdy lek na trądzik działa tak samo. Te na receptę mogą regulować poziom hormonalny, przez co łagodzić objawy skórne. Leki na trądzik bez recepty często hamują nadprodukcję sebum, poprawiają nawodnienie i odżywienie skóry, a ziołowe leki na trądzik zazwyczaj mają charakter oczyszczający. Może przy tym się zdarzyć, że pierwsza faza ich stosowania poskutkuje wzmożonym wysypem zmian, ale jest to naturalny proces oczyszczania organizmu z toksyn, który mija po pewnym czasie.

W swoim domowym asortymencie walki z niedoskonałościami skóry może się znaleźć maść na trądzik, żel punktowy do skóry trądzikowej, tonik oczyszczający, maseczka antytrądzikowa, serum, krem na trądzik i specjalistyczne mydła. To jaki preparat na trądzik wybierzemy powinien być podyktowany przyczyną problemu i rodzajem naszej skóry, bowiem nie każdy produkt sprawdzi się w 100% dla wszystkich typów zmian trądzikowych. Na przykład jeśli mamy atopowo - trądzikowo skórę koniecznie jest zaopatrzenie się w preparaty nawilżające, a nie wysuszające zmiany. W przeciwnym razie kondycja naszej skóry zamiast poprawie, ulegnie pogorszeniu.

Krem na trądzik

Krem na trądzik to popularna metoda pielęgnacyjna skóry problematycznej. Czym się charakteryzuje i jak pomaga? Przede wszystkim odżywia warstwy skóry i zapewnia odpowiednie nawodnienie. Kremy te mają również za zadanie regulację produkcji sebum, zwężają pory i zapobiegają pojawianiu się zaskórników. Kremy o działaniu wysuszającym zmiany, mogą pomagać w szybkim uporaniu się najbardziej uporczywych zmian, a ponadto zapobiegają powstawaniu blizn potrądzikowych. Niektóre kremy zawierają kwasy, które mają złuszczać wadliwy naskórek i przyczynić się świeżego wyglądu.

pixel