Laktatory ręczne i elektroniczne

( ilość produktów: 3 )

Laktatory rekomendowanych i godnych zaufania marek: Avent, Lovi, które pomogą rozwiązać problemy laktacyjne każdej Mamy karmiącej. Wśród wielu modeli, można dokonywać wyboru pomiędzy klasycznymi laktatorami ręcznymi oraz nowoczesnymi i niezwykle wygodnymi dla Mam - zwłaszcza dla aktywnych zawodowo i regularnie odciągającymi pokarm - laktatorami elektronicznymi.

Co to jest laktator i kiedy go stosować?

Laktatory to nieduże urządzenia przeznaczone dla kobiet karmiących dzieci piersią. Doskonale sprawdzają się wtedy, gdy kobieta ma nadmiar pokarmu i musi go odciągać. Niezastąpione stają się również w sytuacji, gdy mama planuje powrót do pracy, ale nie chce rezygnować z karmienia swojej pociechy naturalnym mlekiem. W przypadku niedostatecznej ilości pokarmu mogą być stosowane w celu stymulacji laktacji.

Jak działa laktator ręczny?

Laktator (odciągacz pokarmu) działa na zasadzie wytwarzania podciśnienia, co pozwala odciągnąć mleko, które następnie będzie przechowywane i podane dziecku w butelce wtedy, gdy mama nie będzie mogła nakarmić go samodzielnie. Laktator ręczny wyposażony jest w specjalną przyssawkę, którą przystawia się do piersi oraz pompkę umożliwiającą wytworzenie podciśnienia lub tłok, który pozwala regulować ilość pobieranego pokarmu. Niektóre laktatory zostały wyposażone w butelki do przechowywania pokarmu. Stosując laktator, należy pamiętać o konieczności zachowania jego higieny.

    pixel