Nasz poradnik

2021-10-27

Nie tylko gorączka – jak radzić sobie z obniżoną temperaturą ciała u dziecka?

Nie tylko gorączka – jak radzić sobie z obniżoną temperaturą ciała u dziecka?
Obniżona temperatura ciała u dziecka może wynikać z czynników środowiskowych, jednak bywa również objawem choroby. Kiedy należy się zaniepokoić i co może być powodem niskiej temperatury u dziecka?
2021-10-27

Waga łazienkowa - sprawdzaj postępy w diecie i planuj dalsze kroki

Waga łazienkowa - sprawdzaj postępy w diecie i planuj dalsze kroki
Prawidłowa masa ciała ma kluczowe znaczenie w profilaktyce chorób cywilizacyjnych. Nadwaga i otyłość znacząco podnoszą ryzyko wystąpienia cukrzycy, miażdżycy, udaru niedokrwiennego mózgu lub zawału serca. Jeśli cierpisz z powodu zbyt wysokiej wagi, sprawdź, jak planować dietę z użyciem wagi łazienkowej.
2021-10-26

Zioła na wątrobę - jak i kiedy je stosować?

Zioła na wątrobę - jak i kiedy je stosować?
Wątroba nie jest narządem unerwionym, w związku z tym nie boli... mimo to ból i ucisk odczuwalny z prawej strony jamy brzusznej może być sygnałem ostrzegawczym od wątroby! Charakterystyczny dyskomfort w okolicy wątroby to efekt powiększonej i podrażnionej wątroby. Co zrobić, by uniknąć wątrobowych problemów i czy zioła na wątrobę, takie jak: mniszek lekarski, ostropest plamisty mogą naturalnie wspomóc jej zdrowie?
2021-10-21

Dlaczego niektóre leki zostały wycofane?

Dlaczego niektóre leki zostały wycofane?
Lekarstwa towarzyszą nam od zarania dziejów. Są nierozłączną częścią medycyny i sztuki lekarskiej. Niektóre z nich mogą pomóc nam w walce z grypą, inne będą pozytywnie działać na nasz układ krwionośny, a kolejne będą stanowić dla nas wsparcie w przypadku depresji. Świat idzie do przodu i zmienia się nie tylko technologia, ale i informacje, do których mamy dostęp. Sprzęty, które jeszcze wczoraj były nowinką techniczną, dziś mogą okazać się powszechne i zwykłe, a jutro przestarzałe, niepotrzebne lub nawet szkodliwe. W przypadku lekarstw jest podobnie, choć niektóre medykamenty i sposoby na walkę z chorobą pozostają niezmienne, to od wielu praktyk i produktów odeszliśmy na przestrzeni lat. Jakie leki i metody leczenia z przeszłości nie zdają egzaminu w teraźniejszości? Na to pytanie odpowiadamy w poniższym artykule!
2021-10-20

Nalot na języku - dlaczego się pojawia i o czym może świadczyć?

Nalot na języku - dlaczego się pojawia i o czym może świadczyć?
Dzięki językowi jesteśmy w stanie rzuć oraz rozdrabniać pokarm, odczuwać smaki spożywanych potraw, a przede wszystkim prawidłowo mówić. Język zbudowany jest z mięśni poprzecznie prążkowanych, a jego powierzchnia pokryta jest błoną śluzową, która u zdrowego człowieka powinna być wilgotna i różowa – nie powinny wystąpić na nim żadne zmiany. Biały nalot na języku, obrzmienie języka czy nadmierne pieczenie może świadczyć o rozwijającej się infekcji jamy ustnej bądź o innych chorobach.
2021-10-20

Szafa chłodnicza do apteki

Szafa chłodnicza do apteki
Niewątpliwie szafy chłodnicze przeszklone to niezbędne wyposażenie gastronomii. Służą do przechowywania produktów spożywczych w sklepach, kawiarniach czy restauracjach. Poza tym oczywiście są również stosowane w szeregu innych branż. Na przykład przeszklone szafy chłodnicze mają również szerokie zastosowanie w takich miejscach jak szpitale, apteki czy laboratoria. Utrzymanie optymalnej temperatury przy wielu lekach i suplementach oraz samych składnikach jest warunkiem niezbędnym do tego, by były one skuteczne, nie szkodziły życiu i zdrowiu. I tak szafy chłodnicze jako niezbędne wyposażenie lokali gastronomicznych stają się też obowiązkowe w innych miejscach. Profesjonalne firmy oferują oczywiście różnego rodzaju urządzenia ze stali nierdzewnej, które bez problemu można dopasować do swoich potrzeb.
2021-10-12

Nutridrink - żywienie medyczne dostępne w Twoim domu

Nutridrink - żywienie medyczne dostępne w Twoim domu
Opieka nad osobą chorą to poważne wyzwanie, któremu nie uda się podołać bez konkretnego planu. Pacjent w trakcie specjalistycznego leczenia lub w okresie rekonwalescencji wymaga wsparcia emocjonalnego, ciepła i odpowiedniego żywienia. Choć z apetytem w chorobie bywa różnie, to nie można dopuścić do stanu niedożywienia, a żywienie medyczne w domu to wbrew pozorom nic trudnego.
2021-10-10

Probiotyk wysokiej jakości

Probiotyk wysokiej jakości
Probiotyk wysokiej jakości, czyli jaki? Po probiotyk w kapsułkach najczęściej sięgamy w trakcie antybiotykoterapii, ale to nie jedyne słuszne zastosowanie! Do zaburzenia flory bakteryjnej jelit dochodzi w wielu sytuacjach, a jak wiadomo zdrowe jelita, to gwarancja dobrego zdrowia całego organizmu!
2021-10-10

Manicure inspirowany naturą. Poznaj wegańskie lakiery klasyczne!

Manicure inspirowany naturą. Poznaj wegańskie lakiery klasyczne!
Manicure wykonywany w domu to dzisiaj nic nowego. Dostępność wysokiej jakości kosmetyków i akcesoriów do użytku domowego sprawia, że każdy teraz może wykonać profesjonalną stylizację samodzielnie. Nie tylko lakiery hybrydowe są gorącym tematem świecie produktów do paznokci. Poznaj klasyczne lakiery wegańskie z dobrym składem!
2021-10-01

Zapalenie nerek - jego rodzaje i objawy

Zapalenie nerek - jego rodzaje i objawy
Główną funkcją nerek jest filtrowanie krwi i produkowanie moczu, który umożliwia wydalanie z organizmu niepotrzebnych produktów przemiany metabolicznej. Jeśli choroba dopada nerki, cały organizm ma poważny problem! Zapalenie nerek może mieć różne przyczyny, może dotyczyć jednej lub obu nerek naraz, a ponadto może obejmować tylko niektóre elementy strukturalne tego narządu. Jakie są objawy zapalenia nerek? W jaki sposób można zadbać o ich zdrowie?
2021-10-01

Terapia po stracie bliskiej osoby

Terapia po stracie bliskiej osoby
Jak poradzić sobie nie tylko ze śmiercią, ale nawet odejściem bliskiej osoby? Okazuje się, że coraz więcej zranionych osób szuka pomocy i wsparcia u profesjonalistów. Terapia po stracie męża, dziecka czy przyjaciółki pozwoli na nowo cieszyć się życiem. W Polsce tego rodzaju wsparcie jest już powszechne. Co więcej, psychologowie mogą być nieocenioną pomocą również po stracie psa czy innego, ulubionego zwierzęcia.
2021-09-29

Myć zęby przed, czy po śniadaniu?

Myć zęby przed, czy po śniadaniu?
Dobra pasta do zębów, wybór odpowiedniej szczoteczki do zębów oraz utrzymanie dyscypliny higienicznej tj. regularne szczotkowanie, płukanie jamy ustnej oraz nitkowanie, pozwala na uniknięcie poważnych problemów stomatologicznych. Czy zdarza się Wam rozstrzygać dylemat: myć zęby przed, czy po śniadaniu? Ta wiedza może okazać się bezcenna, a my spróbujemy Wam wyjaśnić, dlaczego kolejność ma znaczenie!
2021-09-29

Niepłodność żeńska i niepłodność męska

Niepłodność żeńska i niepłodność męska
Trudności z zajściem w ciążę mogą stać zarówno po stronie kobiety, jak i mężczyzny. Czasami zaburzenia pochodzą z obu stron jednocześnie. Prawidłowe ich rozpoznanie pozwala na wdrożenie skutecznego leczenia. Zobacz, na czym polega niepłodność męska i żeńska.
2021-09-28

5 rzeczy, za które pokochasz treningi z hantlami!

5 rzeczy, za które pokochasz treningi z hantlami!
Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z regularnymi, „poważnymi” treningami, istnieje duża szansa, że zastanawiasz się nad tym, czy warto ćwiczyć z hantlami. Okazuje się, że ten prosty sprzęt sportowy ma wiele do zaoferowania!
2021-09-24

Nietrzymanie moczu w ciąży i po porodzie - jak sobie z nim poradzić?

Nietrzymanie moczu w ciąży i po porodzie - jak sobie z nim poradzić?
Zwykle nietrzymanie moczu kojarzy się z dolegliwościami wieku podeszłego, jednak niemal każda kobieta, która była w ciąży, doskonale zna tę wstydliwą przypadłość z własnego doświadczenia. Jakie czynniki wpływają na rozwój tego schorzenia? Jak mu zapobiegać? Czy każda kobieta jest skazana na nietrzymanie moczu po porodzie?
2021-09-24

Ciało obce w uchu - pierwsza pomoc

Ciało obce w uchu - pierwsza pomoc
Ciało obce w uchu to dość częsta przyczyna wizyty rodziców z dzieckiem lub osoby dorosłej w gabinecie laryngologicznym. Jakie są przyczyny i objawy ciała obcego w uchu? W jaki sposób udzielić pierwszej pomocy poszkodowanemu? Sprawdźmy!
2021-09-21

Nerwica lękowa - przyczyny, objawy, leczenie

Nerwica lękowa - przyczyny, objawy, leczenie
Lekarze nie mają wątpliwości co do tego, że kondycja psychiczna naszego społeczeństwa jest coraz gorsza, a pandemia i związane z nią ograniczenia tylko uwypukliły ten problem. Depresja i nerwica lękowa to poważne schorzenia, z którymi na co dzień mierzy się wielu Polaków! W jaki sposób możemy zadbać o swój stan psychiczny? Czy warto sięgać po dostępne w aptekach bez recepty leki na uspokojenie? Dlaczego warto skorzystać z wizyty u psychologa?
2021-09-17

Zapalenie gardła - objawy i sposoby leczenia

Zapalenie gardła - objawy i sposoby leczenia
Wirusowe zapalenie gardła to jedna z najczęściej występujących infekcji w okresie jesienno-zimowym. W większości przypadków za pojawienie się uporczywych dolegliwości odpowiadają adenowirusy, enterowirusy i rynowirusy, które przenoszone są droga kropelkową. Jak objawia się zapalenie gardła i jak szybko wyleczyć ból gardła?
2021-09-15

Szczepienie przeciw COVID-19 w aptece

Szczepienie przeciw COVID-19 w aptece
Szczepienie w aptekach? Tak, to możliwe! Już kilkaset polskich aptek dołączyło do Narodowego Programu Szczepień, a przeszkoleni farmaceuci zdobyli już określone przepisami umiejętności, by szczepić i kwalifikować pacjentów do szczepień. Jak zapisać się na szczepienie przeciw COVID-19 w aptece i jakie wymogi musi spełniać Apteczny Punkt szczepień?
2021-09-10

Test owulacyjny - jaki wybrać?

Test owulacyjny - jaki wybrać?
Testy owulacyjne, nazywane również testami płodności mogą okazać się niezwykle przydatne dla par starających się o upragnioną ciążę. W związku z tym, iż cykle kobiece są nieregularne bardzo trudno samodzielnie określić dzień jajeczkowania, czyli dzień, w którym prawdopodobieństwo zajścia w ciążę jest największe. Jak dokładnie działa test owulacyjny, jak go wykonać i jak interpretować wyniki?
2021-09-08

Stłuczenia i opuchnięcia - jak przeciwdziałać?

Stłuczenia i opuchnięcia - jak przeciwdziałać?
Zwykle bywa tak – chwila nieuwagi i uraz gotowy! O ile w przypadku złamań kości i skręceń stawów należy niezwłocznie zgłosić się po specjalistyczną pomoc, ze stłuczeniami i ich objawami, czyli obrzękiem i siniakami można poradzić sobie samemu, tylko w jaki sposób to zrobić? Jak złagodzić ból i zmniejszyć obrzęk w miejscu urazu? Jaki żel na stłuczenia powinien znaleźć się w każdej domowej apteczce?
pixel