Nasz poradnik

2020-10-27

Krem na worki pod oczami – GARISELL EYE

Krem na worki pod oczami – GARISELL EYE
Krem na worki pod oczami musi posiadać szerokie spektrum działania, aby przynosił skuteczne efekty. Nieestetycznie wyglądające worki pod oczami mogą pojawiać się nie tylko po nieprzespanej nocy, wśród przyczyn ich powstawania można wymienić także starzenie się skóry, czy uczulające składniki kosmetyków. Na szczęście istnieją sposoby, które z powodzeniem przywracają zdrowy wygląd okolic oczu, jak dobry krem na worki pod oczami Garisell Eye.
2020-10-20

Zapalenie pęcherza moczowego - czym leczyć?

Zapalenie pęcherza moczowego - czym leczyć?
Zapalenie pęcherza moczowego to uciążliwa dolegliwość, która objawia się szeregiem nieprzyjemnych dolegliwości, takich jak: ból podbrzusza, osłabienie oraz pieczenie podczas oddawania moczu. Najczęstszą przyczyną wystąpienia zapalenia jest bakteria E.Coli, która dostaje się do układu moczowego drogą wstępującą, czyli poprzez cewkę moczową. Jak wyglądają pozostałe objawy zapalenia pęcherza i co przyjmować w przypadku dolegliwości?
2020-10-13

Ashwagandha - czym jest i jak działa?

Ashwagandha - czym jest i jak działa?
Ashwagandha to ziele z ajurwedyjskim rodowodem, które szturmem zdobyło serca, tych co chcą żyć zdrowo, szczęśliwie i długo... Jaką wyjątkową moc posiada Ashwagandha i czy faktycznie może być remedium na dobre zdrowie fizyczne i psychiczne człowieka?
2020-10-10

Maślan sodu - właściwości i działanie

Maślan sodu - właściwości i działanie
Maślan sodu, czyli kwas masłowy należy do grupy krótkołańcuchowych kwasów tłuszczowych, które są głównym źródłem energii dla kolonocytów, czyli komórek nabłonka jelit. Związek wytwarzany jest w jelicie grubym przez bakterie jelitowe, jednakże w niektórych przypadkach jego produkcja może być zmniejszona, co może doprowadzić do wszelkiego rodzaju dolegliwości jelitowych. W takiej sytuacji niezbędna może okazać się suplementacja maślanem sodu – jakie są jego właściwości i działanie, w jakich preparatach występuje?
2020-10-09

Jak zacząć odchudzanie ?

Jak zacząć odchudzanie ?
Proces odchudzania ma na celu utratę wagi, jednak warto robić to z głową. Wszystko musi ze sobą odpowiednio współgrać, dlatego do odchudzania należy się solidnie przygotować. W takiej sytuacji opłaca się nawiązać współpracę z dietetykiem lub też porozmawiać z osobami, które mają na swoim koncie sukcesy związane z uatrakcyjnieniem własnej sylwetki. Istnieje kilka skutecznych metod, dzięki którym odchudzanie może zakończyć się stuprocentową satysfakcją.
2020-10-09

Szczepionka na grypę 2020 - krótki przewodnik

Szczepionka na grypę 2020 - krótki przewodnik
Szczepionka na grypę 2020 jest jednym z najbardziej poszukiwanych produktów dostępnych w aptekach. O ile do tej pory Polacy nie szczepili się zbyt chętnie, o tyle obecnie sytuacja uległa zmianie – stały wzrost zachorowań na Covid-19 sprawił, iż pacjenci niemalże szturmują apteki w poszukiwaniu szczepionki. Jakie rodzaje szczepionek dostępne są w sezonie 2020/2021, jaki jest koszt szczepionki i komu przysługuje ona bezpłatnie?
2020-10-07

Prawoślaz w syropie i tabletkach - na co i kiedy?

Prawoślaz w syropie i tabletkach - na co i kiedy?
Prawoślaz lekarski to ceniona od setek lat roślina, która wykazuje szereg właściwości leczniczych. Działanie prawoślazu znajduje głównie zastosowanie w leczeniu dolegliwościach górnych dróg oddechowych, stąd też najbardziej popularny jest prawoślaz w syropie oraz prawoślaz w tabletkach do ssania. Ziele można również zaparzyć i przygotować zdrowy napar. Jak dokładnie działa cenione przez specjalistów roślina, kiedy ją zastosować?
2020-10-07

Maski antysmogowe - co warto o nich wiedzieć?

Maski antysmogowe - co warto o nich wiedzieć?
W naszym życiu pojawia się coraz więcej zagrożeń, związanych z zanieczyszczonym powietrzem zarówno przez to czym pali się w piecach, z rozwojem miast ale także przeróżnymi wirusami jak i bakteriami, które otaczają nas na co dzień. Maski antysmogowe mają swoich przeciwników, jak i zwolenników. Są to produkty, których zadaniem jest chronić właśnie ludzkie życie przed czynnikami z zewnątrz. Wydaje się, że w naszych czasach są one niestety koniecznością. Niektórzy uważają, że maski to pogoń za modą i może dla poszczególnych osób tak. Jednak w przypadku większości ludzi są one po prostu skuteczną ochroną.
2020-09-25

Jak bezpiecznie i skutecznie wyczyścić uszy?

Jak bezpiecznie i skutecznie wyczyścić uszy?
Nadmiar woskowiny w przewodzie słuchowym może wywoływać: zatykanie się uszu, dyskomfort oraz powstawanie korków woskowinowych. Do wystąpienia nieprzyjemnych dolegliwości przyczynia się głównie nieprawidłowa higiena uszu, a mianowicie wykorzystywanie patyczków higienicznych! Ich nadmierne oraz niewłaściwe stosowanie wywołuje tzw. uczucie „zapchanego ucha” oraz wiąże się z ryzykiem uszkodzenia błony bębenkowej, co ostatecznie może skutkować nawet utratą słuchu. Przedstawiamy Wam preparaty do czyszczenia uszu, które ułatwią usunięcie zalegającej wydzieliny bez obaw o uszkodzenie struktur ucha zewnętrznego.
2020-09-23

Co powoduje ból między łopatkami? Jak pozbyć się dolegliwości bólowych?

Co powoduje ból między łopatkami? Jak pozbyć się dolegliwości bólowych?
Piekący ból między łopatkami może być spowodowany wieloma czynnikami – często dotyka osób, które przebyły różne urazy lub wykonują pracę siedzącą. Bez wątpienia, powoduje duży dyskomfort w życiu codziennym, skłaniając chorych do wizyty u lekarza pierwszego kontaktu lub fizjoterapeuty. Jakie są główne przyczyny bólu między łopatkami? Jak leczyć tego typu dolegliwości bólowe i zapobiegać ich nawrotom?
2020-09-23

Witamina D3 - jaką wybrać?

Witamina D3 - jaką wybrać?
Witamina D3 – zastrzyk dla zdrowia i odporności, jedna z najcenniejszych i najważniejszych witamin, której niedobór może narobić niezłego ambarasu w naszym organizmie. Komu najbardziej potrzebna jest Witamina D3, kiedy i dlaczego powinniśmy ją suplementować – czy tylko wtedy, gdy słońca brak?
2020-09-15

Po co nam witamina B?

Po co nam witamina B?
Witaminy z grupy B odpowiedzialne są głównie za prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego, między innymi: łagodzą napięcie nerwowe, poprawiają sprawność intelektualną oraz nastrój, ale to nie wszystko! Witaminy B wpływają korzystanie nie tylko na nasze zdrowie psychiczne, ale wykazują również szereg innych korzystnych dla organizmu działań. Jakie są poszczególne właściwości każdej witaminy B, kto może narazić się na jej niedobór i jak wygląda ich dziennie zapotrzebowanie?
2020-09-15

Klinika leczenia uzależnień - 3 kroki do wyleczenia z nałogu

Klinika leczenia uzależnień - 3 kroki do wyleczenia z nałogu
Uzależnienie od środków psychotropowych czy alkoholu to coraz częściej spotykana przypadłość. I – niestety – problemy z nadużywaniem tych substancji dotyczą coraz młodszych osób. Jak w większości przypadków, zaczyna się niewinnie, a kiedy sprawa robi się poważna i nie można żyć bez codziennej dawki środka uzależniającego, zaczyna się problem. Samodzielna walka z nałogiem jest z góry skazana na porażkę, gdyż osoba chora nie ma ani potrzebnej wiedzy, ani odpowiednio silnej motywacji by podjąć skuteczną walkę. Gdzie zatem szukać pomocy?
2020-09-11

Popularne syropy owocowe - czy jesteśmy oszukiwani?

Popularne syropy owocowe - czy jesteśmy oszukiwani?
Nie każdy ma czas i ochotę samodzielnie przygotowywać zapas soków na zimę, tym bardziej że dostępna na rynku oferta jest bardzo bogata. Ale czy na pewno warta naszej uwagi? Czy popularne syropy owocowe zawierają jakiekolwiek owoce? Czy jesteśmy oszukiwani przez ich producentów? Oto analiza składów kilku syropów malinowych, które można znaleźć w naszej aptece.
2020-09-11

Czym może być spowodowana utrata głosu - alergią czy dolegliwościami gardła?

Czym może być spowodowana utrata głosu - alergią czy dolegliwościami gardła?
Utrata głosu, czyli afonia, jest objawem wskazującym na zaburzenia fałdów głosowych odpowiedzialnych za wydawanie dźwięków. Bezgłos często pojawia się w przebiegu infekcji wirusowych i alergii, lecz może być również objawem chorób metabolicznych i zaburzeń hormonalnych. Jeśli zanik głosu utrzymuje się dłużej niż dwa tygodnie, należy skonsultować się z laryngologiem.
2020-09-06

Powiększona prostata - objawy i sposoby leczenia

Powiększona prostata - objawy i sposoby leczenia
Prostata, nazywana również sterczem to mały gruczoł krokowy wielkości orzecha włoskiego, który okala cewkę moczową. Gruczoł pełni ważną rolę w życiu płciowym, bowiem odpowiedzialny jest za wydzielanie płynu nasiennego, który wraz z plemnikami tworzy spermę – jednakże istnienie gruczołu prostaty mężczyźni zaczynają odczuwać dopiero po ukończeniu 50-go roku. Według danych statystycznych na przerost prostaty cierpi co drugi mężczyzna – stan gruczołu można zbadać wykonując podstawowe badanie krwi lub odwiedzając urologa. Powiększający się gruczoł może utrudniać codzienne funkcjonowanie, w związku z czym niezwykle przydatne mogą okazać się suplementy diety na prostatę lub preparaty o statusie leku.
2020-09-06

Jak pomóc osobie z problemem alkoholowym?

Jak pomóc osobie z problemem alkoholowym?
Alkoholizm to przewlekła choroba, która nieleczona może doprowadzić nawet do śmierci. Często nie jesteśmy w stanie pomóc osobie z nałogiem i to na nas odbijają się skutki uzależnienia. Warto wziąć pod uwagę opcję detoksu w Centrum Medycznym, aby nie pozostać z zawiązanymi rękoma i móc pomóc osobie w sposób, w jaki tego potrzebuje. Wszystko o detoksie alkoholowym poniżej.
2020-09-04

Senior w Polsce - wyzwania, radości i priorytety

Senior w Polsce - wyzwania, radości i priorytety
Według statystyk całorocznych - w Polsce przybywa osób starszych. Prognozy wskazują, że tendencja ta utrzymywać się będzie przez najbliższe lata, osiągając apogeum w połowie obecnego wieku. Jak czytamy – liczby wskazują jednoznacznie, jakoby w 2050 roku 40procent polskiego społeczeństwa miała osiągnąć średnio ponad 60 lat. Efekt ten to wynik starzenia się społeczeństw urodzonego w tzw. wyżu demograficznym.
2020-09-04

Prawidłowa irygacja pochwy - kiedy potrzebna?

Prawidłowa irygacja pochwy - kiedy potrzebna?
Irygacja to termin określający zabieg przepłukiwania jam ciała – brzmi poważnie, ale w gruncie rzeczy nie jest to czynność bardzo skomplikowana lub wymagająca specjalnego przeszkolenia. Irygacja pochwy polega na płukaniu wnętrza waginy z użyciem czystej wody, mieszanek ziołowych lub specjalnych roztworów leczniczych. Do prawidłowo przeprowadzonej irygacji służy irygator dopochwowy. Kiedy wykonać zabieg i jakie przynosi korzyści dla zdrowia intymnego? Sprawdź koniecznie!
2020-09-01

Żelazo w tabletkach - kiedy stosować i jak wybrać najlepsze?

Żelazo w tabletkach - kiedy stosować i jak wybrać najlepsze?
Żelazo to mikroelement, który jest kluczowym składnikiem dla prawidłowego funkcjonowania organizmu – wpływa nie tylko na odporność, ale również bierze czynny udział w produkcji czerwonych krwinek. Według danych podanych przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) u około 20% ludzi anemia wywołana jest niedoborem żelaza. Dla kogo wskazana jest suplementacja żelazem, jak wybrać najlepsze żelazo w tabletkach.
2020-08-27

Hemoroidy - przyczyny wystąpienia, objawy oraz leczenie

Hemoroidy - przyczyny wystąpienia, objawy oraz leczenie
Hemoroidy, zwane również żylakami odbytu są dokuczliwą dolegliwością, na którą według statystyk cierpi co drugi Polak po 30 roku życia. Do początkowych objawów w patologicznych zmianach hemoroidów zalicza się między innymi: świąd w okolicy odbytu, ból oraz uporczywe pieczenie. Podpowiemy Wam, jakie są przyczyny wystąpienia żylaków odbytu oraz jakie leki na hemoroidy wybrać, aby pozbyć się uporczywego i krępującego schorzenia.
pixel