Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Blog o zdrowiu i-Apteka.pl

Najnowsze wpisy

Pozostałe wpisy

Leczenie glistnicy bez recepty

Leczenie glistnicy bez recepty

Glistnica to popularna choroba układu pokarmowego, wywoływana przez bytującą w organizmie człowieka glistę ludzką. Na zakażenie najbardziej narażone są osoby, które nie przestrzegają podstawowych zasad higieny, takich jak: mycie rąk po wyjściu z toalety czy spożywanie niemytych warzyw i owoców. Jak podają dane statystyczne zarażenie nicieniem jelitowym jest najpowszechniejszym schorzeniem na całym świecie – jakie są objawy zarażenia i jak przebiega leczenie glistnicy?
3 sposoby na zapalenie zatok

3 sposoby na zapalenie zatok

Ból głowy, gorączka, tkliwość twarzy, charakterystyczna gęsta wydzielina z nosa – to tylko niektóre z wielu objawów zapalenia zatok. Początkowo można je leczyć domowymi sposobami. Zawsze jednak wymagają konsultacji ze specjalistą, szczególnie jeśli mają tendencję do nawracania w sezonie jesienno-zimowym.
Jak pokonać uciążliwy łupież?

Jak pokonać uciążliwy łupież?

Łupież to schorzenie dermatologiczne, które dotyka wielu osób, zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Ludzie, którzy się z nim borykają, najczęściej zwracają uwagę na problem estetyczny – drobinki łuszczącej się skóry są widoczne na włosach, opadają na ubranie, powodują zawstydzenie i skutecznie psują humor. Wiadomo jednak, że długotrwały, nawracający i nieleczony łupież może także prowadzić do rozwoju innych schorzeń skóry głowy, w tym łysienia. Aby się ich ustrzec, rozpraw się z łupieżem, tak szybko, jak to możliwe. Poniżej podajemy kilka skutecznych sposobów na pokonanie łupieżu.
Tani ibuprofen czy reklamowany ale droższy - co je różni?

Tani ibuprofen czy reklamowany ale droższy - co je różni?

Na rynku aptecznym znajdziemy kilku jak nie kilkunastu producentów, którzy w swoim portfolio oferują zamiennik ibupromu. Jak to możliwe, że jedna substancja – ibuprofen, doczekała się tylu rynkowych odsłon i czy tani ibuprofen różni się czymkolwiek od droższego i reklamowanego odpowiednika?
Oczyszczacz powietrza dla alergików

Oczyszczacz powietrza dla alergików

Alergia to dolegliwość, która dotyka coraz więcej ludzi na świecie. Dlatego też określana jest mianem choroby cywilizacyjnej XXI w. Według danych dostarczonych przez badanie ECAP (Epidemiologia Chorób Alergicznych w Polsce) liczba osób z tym schorzeniem może w niedalekiej przyszłości zrównać się z liczbą osób zdrowych. Zmagają się z nią zarówno młodzi, jak i starsi ludzie. Do najpopularniejszych alergenów możemy zaliczyć roztocza, brzozę, trawę, sierść zwierząt itd. Każdy z nich jest na swój sposób uciążliwy i generuje szereg przykrych dolegliwości takich jak np. katar sienny, salwy kichania, zaczerwieniona skóra czy łzawienie lub suchota oczu. Czy istnieje skuteczna profilaktyka w tym zakresie? Sprawdź, w jaki sposób może okazać się pomocny oczyszczacz powietrza na alergię.
Preparat po ukąszeniu komara i innych owadów, jaki wybrać?

Preparat po ukąszeniu komara i innych owadów, jaki wybrać?

Każdy gatunek ma swoje miejsce w przyrodzie i przypisaną rolę, i choć trudno to sobie wyobrazić, to nawet tak uciążliwy i dokuczliwy insekt jak komar także stanowi integralną część ekosystemu... Komar jest przysmakiem dla kilku gatunków zwierząt, natomiast my, a właściwie nasza krew – jest przysmakiem dla komara... Jaki preparat na ukąszenie komara wybrać i czy faktycznie przyniesie on oczekiwaną ulgę?
Jak schudnąć bez diety - 9 praktycznych porad

Jak schudnąć bez diety - 9 praktycznych porad

Zasada działania organizmu człowieka jest bardzo prosta. Nie może on pracować bez udziału energii, która to jest dostępna w formie tkanki tłuszczowej, węglowodanów i białek. Jeśli zużywa on więcej energii niż przyjmuje w pokarmie, tkanka ta będzie ulegać stopniowemu spalaniu. Jeśli zaś tendencje się odwrócą, ilość tkanki tłuszczowej będzie stopniowo wzrastać.
Po co nam Jod? Kilka słów o preparatach Jodu

Po co nam Jod? Kilka słów o preparatach Jodu

Jod – pierwiastek niezbędny dla zdrowia, szczególnie dla zdrowia tarczycy – a ściślej dla syntezy jej hormonów: trójjodotyroniny i tyroksyny. Niedobór jodu, jak i jego nadmiar może powodować poważne problemy zdrowotne. Jak zatem utrzymać odpowiedni poziom jodu w organizmie, jak objawia się jego niedobór i jakie preparaty jodu wybrać chcąc uzupełniać ewentualne braki?
    pixel