Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Aktualności

Ciekawostki i doniesienia z dziedziny zdrowia, urody, prawa farmaceutycznego i farmacji. Dział Aktualności to partia artykułów, w których przedstawiamy nasz punkt widzenia na pewne kontrowersyjne doniesienia, jakie docierają do nas z masowych źródeł przekazu. Jeśli chcecie dowiedzieć się nieco więcej o nowo odkrytym wirusie bądź zagrażającej ludzkości epidemii, to jesteście w dobrym miejscu! Dodatkowo znajdziecie tu aktualne wykazy leków refundowanych oraz wzmianki o decyzjach Ministerstwa Zdrowia dotyczące bezpośrednio życia apteki.

Najnowsze wpisy

Pozostałe wpisy

Szczepienie przeciw COVID-19 w aptece

Szczepienie przeciw COVID-19 w aptece

Szczepienie w aptekach? Tak, to możliwe! Już kilkaset polskich aptek dołączyło do Narodowego Programu Szczepień, a przeszkoleni farmaceuci zdobyli już określone przepisami umiejętności, by szczepić i kwalifikować pacjentów do szczepień. Jak zapisać się na szczepienie przeciw COVID-19 w aptece i jakie wymogi musi spełniać Apteczny Punkt szczepień?
Inventum Max - nowa, silniejsza dawka

Inventum Max - nowa, silniejsza dawka

W sieci krążą setki dowcipów i memów z Viagrą w roli głównej i choć niektóre są faktycznie śmieszne, to problem impotencji zdecydowanie nie jest zabawny! Odkładając żarty na bok, wiemy dobrze, że sildenafil – substancja czynna Viagry i jej odpowiedników np. Inventum i Inventum Max faktycznie działa i pomaga zwalczyć zaburzenia erekcji u mężczyzn.
Kolejność szczepień na COVID-19

Kolejność szczepień na COVID-19

Narodowy Program Szczepień przeciw COVID-19 ogłoszony przez rząd, zakłada przeprowadzenie bezpiecznych i sprawnych szczepień wśród obywateli naszego kraju. Ustalona kolejność szczepień na COVID-19, którą poznaliśmy z końcem 2020 roku, nadal jest modyfikowana. Dowiedz się do kogo trafiły pierwsze dawki szczepionki – etap „0” i jaki jest dalszy plan szczepień.
Jak zarejestrować się na szczepienie?

Jak zarejestrować się na szczepienie?

Akcja narodowego szczepienia trwa, jednak nie przebiega tak płynnie i bezproblemowo, jakbyśmy tego oczekiwali. Ponadto zamiast skupiać się na najważniejszych informacjach np. o tym, jak zarejestrować się na szczepienie, media prześcigają się w newsach o kolejnych przypadkach szczepień poza kolejnością! Dlatego przygotowaliśmy mały poradnik, kiedy i gdzie zarejestrować się na szczepienie.
Szczepionka na grypę 2020 - krótki przewodnik

Szczepionka na grypę 2020 - krótki przewodnik

Szczepionka na grypę 2020 jest jednym z najbardziej poszukiwanych produktów dostępnych w aptekach. O ile do tej pory Polacy nie szczepili się zbyt chętnie, o tyle obecnie sytuacja uległa zmianie – stały wzrost zachorowań na Covid-19 sprawił, iż pacjenci niemalże szturmują apteki w poszukiwaniu szczepionki. Jakie rodzaje szczepionek dostępne są w sezonie 2020/2021, jaki jest koszt szczepionki i komu przysługuje ona bezpłatnie?
Domowy test do wykrywania krętków boreliozy u kleszcza już w ofercie

Domowy test do wykrywania krętków boreliozy u kleszcza już w ofercie

Lęk przed ugryzieniem kleszcze koliduje z przyjemnością spotkań z naturą? Wycieczki do lasu, wylegiwanie się na trawce i inne letnie rozkosze ograniczasz do minimum? Przecież nie każde ugryzienie kleszcza to wyrok boreliozy! Dlatego, zanim zabarykadujesz się w domu, pomyśl ile tracisz, a jeśli naprawdę paraliżuje Cię strach przed boreliozą, to sprawdź do czego może Ci się przydać domowy test do wykrywania krętków boreliozy u kleszcza!
Sildenafil w większej dawce - bez recepty!

Sildenafil w większej dawce - bez recepty!

Sildenafil doczekał się kolejnej odsłony OTC, na dodatek w podwojonej dawce – 50mg w jednej tabletce! Jest sensacja, a sildenafil bez recepty nie traci na popularności. Dla kogo jest Maxon Forte i po co się go zażywa?
Czy ibuprofen jest szkodliwy dla chorych na Covid-19?

Czy ibuprofen jest szkodliwy dla chorych na Covid-19?

Nadal nie znaleziono skutecznego leku na chorobę wywoływaną przez wirus SARS-Cov-2, choć lekarze na całym świecie nie ustają w poszukiwaniach. Na chwilę obecną jedynym rozwiązaniem jest stosowanie leczenia objawowego, polegającego m.in. na zbijaniu wysokiej temperatury. U wielu zakażonych choroba przebiega łagodnie, wystarczające są powszechnie dostępne leki na gorączkę. Czy każdy lek jest bezpieczny przy Covid-19? Czy jednak prawdą jest, że ibuprofen może pogorszyć przebieg choroby?
Nieswoiste szczepionki - sposób na zimę bez zapalenia oskrzeli?

Nieswoiste szczepionki - sposób na zimę bez zapalenia oskrzeli?

Sezon na infekcje jest jednocześnie okresem, w którym zaczynamy szukać sposobów na uniknięcie choroby. Doustne "mikstury bakteryjne" mogą okazać się wybawieniem dla wielu z nas. Czym są nieswoiste szczepionki? Kiedy stosować nieswoiste szczepionki? Czy lizaty bakterii mogą nam zapewnić zimę bez choroby? Jak stosować te szczepionki? Czy mogą zastapić antybiotyk? Kiedy nie można ich stosować?
Steryd donosowy bez recepty już w sprzedaży!

Steryd donosowy bez recepty już w sprzedaży!

Zmiana kategorii dostępności leków zawierających mometazonu furoinian – z wydawanych wyłącznie z przepisu lekarza na dostępne w sprzedażny odręcznej (OTC) – stała się faktem, a w polskich aptekach już można nabyć preparaty Momoster Nasal i Nasometin Control bez recepty!
Uwaga! Leki na cukrzycę z metforminą zanieczyszczone?

Uwaga! Leki na cukrzycę z metforminą zanieczyszczone?

Leki na cukrzycę zawierające metforminę mogą być zanieczyszczone toksyczną substancją, która według napływających informacji stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia bardzo licznej grupy pacjentów. Jeśli obawy potwierdzą się, może być to kryzys z jakim rynek farmaceutyczny dawno nie miał do czynienia!
Popularne leki na zgagę i refluks wycofane z obrotu!

Popularne leki na zgagę i refluks wycofane z obrotu!

Główny Inspektorat Farmaceutyczny we wrześniu tego roku wydał decyzje o wstrzymaniu w obrocie dobrze znanych i obdarzonych zaufaniem pacjentów preparatów zawierających ranitydynę – substancje obecną w lekach, takich jak: Ranigast Fast, Ranigast Max, Ranigast Pro, Ranimax Teva oraz Ranigast roztwór do infuzji. Ponadto wstrzymane zostały także leki: Riflux, Ranic, Raniberl Max, Solvertyl. Wszystkie wymienione preparaty stosowane są m.in. w leczeniu zgagi oraz w objawowym leczeniu dolegliwości związanych z refluksem żołądkowo-przełykowym.
Donosowa szczepionka przeciw grypie - już w sprzedaży!

Donosowa szczepionka przeciw grypie - już w sprzedaży!

Obecnie oprócz dwóch szczepionek na grypę w tradycyjnej postaci ampułko-strzykawki – postać, do której przywykła większość zainteresowanych pacjentów – Influvac oraz Vaxigrip Tetra, dostępna jest także donosowa szczepionka przeciw grypie Fluenz Tetra. Szczepionka ta zgodnie z zaleceniami WHO i decyzją UE została dopuszczana do obrotu w naszym kraju, w sezonie grypowym 2019/2020.
Szczepionki na grypę już w sprzedaży!

Szczepionki na grypę już w sprzedaży!

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) co roku podaje do informacji jakie szczepy wirusa znajdziemy w szczepionce na grypę w danym sezonie. Na okres 2019/2020 przygotowano 4-walentne szczepionki zawierające antygeny szczepów spokrewnionych ze szczepami: A/Brisbane/02/2018 (H1N1)pdm09, A/Kansas/14/2017 (H3N2), B/Colorado/06/2017, B/Phuket/3073/2013.
Sensacyjne odkrycie i przełom w leczeniu bólu!

Sensacyjne odkrycie i przełom w leczeniu bólu!

W 2017 roku sensacje wywołało dopuszczenie do sprzedaży leku Ketonal Active 50mg ketoprofenu w jednej kapsułce bez recepty Lek ten to nic innego, jak młodszy brat popularnego i jednego z silniejszych, dostępnych w obrocie aptecznym leków przeciwbólowych wydawanych, jak do tej pory wyłącznie z przepisu lekarza – tyle, że w mniejszej dawce. Ketonal nie należy do leków pierwszego rzutu w leczeniu bólu, a lista przeciwwskazań i ostrzeżeń, co do jego stosowania jest naprawdę długa, mimo to pacjenci szturmem ruszyli do aptek...
Niedobory witamin - wpływ na psychikę i nasze ciało

Niedobory witamin - wpływ na psychikę i nasze ciało

Soki dla dzieci, desery jogurtowe i płatki z wartościowymi witaminami - tysiące produktów, których celem jest dostarczyć maksymalną dawkę dziennego zapotrzebowania na daną witaminę. Jesteśmy zalewani wytworami, których celem jest zadbanie o nasze zdrowie – etykiety krzyczą o koniecznym uzupełnieniu niedoborów, a my przestraszeni kupujemy wszystko, co ma na celu zadbać o poziom składników mineralnych i witamin.
Nowa Piramida Żywienia i Stylu Życia Dzieci oraz Młodzieży

Nowa Piramida Żywienia i Stylu Życia Dzieci oraz Młodzieży

Owocem niedawno zakończonego Kongresu Żywieniowego jest nowa Piramida Zdrowego Żywienia i Stylu Życia dedykowana dzieciom i młodzieży. Polscy eksperci na nowo zdefiniowali najważniejsze potrzeby żywieniowe młodego organizmu, a także sformułowali ogólne zalecenia związane ze zdrowym trybem życia, oto one!
E-recepta wystartowała

E-recepta wystartowała

Wraz z Nowym Rokiem wszystkich nas czeka prawdziwa rewolucja w zakresie wykupu leków na receptę. Choć zmiana ta była zapowiadana od dawna, to jeszcze nie każdy zdążył się zapoznać z nowymi zasadami wypisywania i realizacji recept. Oto co każdy pacjent powinien wiedzieć o e-receptach!
Ibum Supermax - ibuprofen w superdawce!

Ibum Supermax - ibuprofen w superdawce!

Całkiem niedawno na aptecznych półkach pojawił się wyjątkowy produkt leczniczy – Ibum Supermax. Dlaczego wyjątkowy? Dlatego, że jest to pierwszy lek OTC, który zawiera 600mg ibuprofenu, czyli najwyższą dawkę ibuprofenu dostępną bez recepty! Warto przypomnieć, że do tej pory maksymalna dawka tej substancji czynnej dostępna bez recepty wynosiła „tylko” 400mg.
pixel