Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Blog o zdrowiu i-Apteka.pl

Najnowsze wpisy

Pozostałe wpisy

Waga łazienkowa - sprawdzaj postępy w diecie i planuj dalsze kroki

Waga łazienkowa - sprawdzaj postępy w diecie i planuj dalsze kroki

Prawidłowa masa ciała ma kluczowe znaczenie w profilaktyce chorób cywilizacyjnych. Nadwaga i otyłość znacząco podnoszą ryzyko wystąpienia cukrzycy, miażdżycy, udaru niedokrwiennego mózgu lub zawału serca. Jeśli cierpisz z powodu zbyt wysokiej wagi, sprawdź, jak planować dietę z użyciem wagi łazienkowej.
Zioła na wątrobę - jak i kiedy je stosować?

Zioła na wątrobę - jak i kiedy je stosować?

Wątroba nie jest narządem unerwionym, w związku z tym nie boli... mimo to ból i ucisk odczuwalny z prawej strony jamy brzusznej może być sygnałem ostrzegawczym od wątroby! Charakterystyczny dyskomfort w okolicy wątroby to efekt powiększonej i podrażnionej wątroby. Co zrobić, by uniknąć wątrobowych problemów i czy zioła na wątrobę, takie jak: mniszek lekarski, ostropest plamisty mogą naturalnie wspomóc jej zdrowie?
Dlaczego niektóre leki zostały wycofane?

Dlaczego niektóre leki zostały wycofane?

Lekarstwa towarzyszą nam od zarania dziejów. Są nierozłączną częścią medycyny i sztuki lekarskiej. Niektóre z nich mogą pomóc nam w walce z grypą, inne będą pozytywnie działać na nasz układ krwionośny, a kolejne będą stanowić dla nas wsparcie w przypadku depresji. Świat idzie do przodu i zmienia się nie tylko technologia, ale i informacje, do których mamy dostęp. Sprzęty, które jeszcze wczoraj były nowinką techniczną, dziś mogą okazać się powszechne i zwykłe, a jutro przestarzałe, niepotrzebne lub nawet szkodliwe. W przypadku lekarstw jest podobnie, choć niektóre medykamenty i sposoby na walkę z chorobą pozostają niezmienne, to od wielu praktyk i produktów odeszliśmy na przestrzeni lat. Jakie leki i metody leczenia z przeszłości nie zdają egzaminu w teraźniejszości? Na to pytanie odpowiadamy w poniższym artykule!
Nalot na języku - dlaczego się pojawia i o czym może świadczyć?

Nalot na języku - dlaczego się pojawia i o czym może świadczyć?

Dzięki językowi jesteśmy w stanie rzuć oraz rozdrabniać pokarm, odczuwać smaki spożywanych potraw, a przede wszystkim prawidłowo mówić. Język zbudowany jest z mięśni poprzecznie prążkowanych, a jego powierzchnia pokryta jest błoną śluzową, która u zdrowego człowieka powinna być wilgotna i różowa – nie powinny wystąpić na nim żadne zmiany. Biały nalot na języku, obrzmienie języka czy nadmierne pieczenie może świadczyć o rozwijającej się infekcji jamy ustnej bądź o innych chorobach.
Szafa chłodnicza do apteki

Szafa chłodnicza do apteki

Niewątpliwie szafy chłodnicze przeszklone to niezbędne wyposażenie gastronomii. Służą do przechowywania produktów spożywczych w sklepach, kawiarniach czy restauracjach. Poza tym oczywiście są również stosowane w szeregu innych branż. Na przykład przeszklone szafy chłodnicze mają również szerokie zastosowanie w takich miejscach jak szpitale, apteki czy laboratoria. Utrzymanie optymalnej temperatury przy wielu lekach i suplementach oraz samych składnikach jest warunkiem niezbędnym do tego, by były one skuteczne, nie szkodziły życiu i zdrowiu. I tak szafy chłodnicze jako niezbędne wyposażenie lokali gastronomicznych stają się też obowiązkowe w innych miejscach. Profesjonalne firmy oferują oczywiście różnego rodzaju urządzenia ze stali nierdzewnej, które bez problemu można dopasować do swoich potrzeb.
Nutridrink - żywienie medyczne dostępne w Twoim domu

Nutridrink - żywienie medyczne dostępne w Twoim domu

Opieka nad osobą chorą to poważne wyzwanie, któremu nie uda się podołać bez konkretnego planu. Pacjent w trakcie specjalistycznego leczenia lub w okresie rekonwalescencji wymaga wsparcia emocjonalnego, ciepła i odpowiedniego żywienia. Choć z apetytem w chorobie bywa różnie, to nie można dopuścić do stanu niedożywienia, a żywienie medyczne w domu to wbrew pozorom nic trudnego.
Probiotyk wysokiej jakości

Probiotyk wysokiej jakości

Probiotyk wysokiej jakości, czyli jaki? Po probiotyk w kapsułkach najczęściej sięgamy w trakcie antybiotykoterapii, ale to nie jedyne słuszne zastosowanie! Do zaburzenia flory bakteryjnej jelit dochodzi w wielu sytuacjach, a jak wiadomo zdrowe jelita, to gwarancja dobrego zdrowia całego organizmu!
Manicure inspirowany naturą. Poznaj wegańskie lakiery klasyczne!

Manicure inspirowany naturą. Poznaj wegańskie lakiery klasyczne!

Manicure wykonywany w domu to dzisiaj nic nowego. Dostępność wysokiej jakości kosmetyków i akcesoriów do użytku domowego sprawia, że każdy teraz może wykonać profesjonalną stylizację samodzielnie. Nie tylko lakiery hybrydowe są gorącym tematem świecie produktów do paznokci. Poznaj klasyczne lakiery wegańskie z dobrym składem!
Zapalenie nerek - jego rodzaje i objawy

Zapalenie nerek - jego rodzaje i objawy

Główną funkcją nerek jest filtrowanie krwi i produkowanie moczu, który umożliwia wydalanie z organizmu niepotrzebnych produktów przemiany metabolicznej. Jeśli choroba dopada nerki, cały organizm ma poważny problem! Zapalenie nerek może mieć różne przyczyny, może dotyczyć jednej lub obu nerek naraz, a ponadto może obejmować tylko niektóre elementy strukturalne tego narządu. Jakie są objawy zapalenia nerek? W jaki sposób można zadbać o ich zdrowie?
Terapia po stracie bliskiej osoby

Terapia po stracie bliskiej osoby

Jak poradzić sobie nie tylko ze śmiercią, ale nawet odejściem bliskiej osoby? Okazuje się, że coraz więcej zranionych osób szuka pomocy i wsparcia u profesjonalistów. Terapia po stracie męża, dziecka czy przyjaciółki pozwoli na nowo cieszyć się życiem. W Polsce tego rodzaju wsparcie jest już powszechne. Co więcej, psychologowie mogą być nieocenioną pomocą również po stracie psa czy innego, ulubionego zwierzęcia.
    pixel