Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Blog o zdrowiu i-Apteka.pl

Najnowsze wpisy

Pozostałe wpisy

5 rzeczy, za które pokochasz treningi z hantlami!

5 rzeczy, za które pokochasz treningi z hantlami!

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z regularnymi, „poważnymi” treningami, istnieje duża szansa, że zastanawiasz się nad tym, czy warto ćwiczyć z hantlami. Okazuje się, że ten prosty sprzęt sportowy ma wiele do zaoferowania!
Nietrzymanie moczu w ciąży i po porodzie - jak sobie z nim poradzić?

Nietrzymanie moczu w ciąży i po porodzie - jak sobie z nim poradzić?

Zwykle nietrzymanie moczu kojarzy się z dolegliwościami wieku podeszłego, jednak niemal każda kobieta, która była w ciąży, doskonale zna tę wstydliwą przypadłość z własnego doświadczenia. Jakie czynniki wpływają na rozwój tego schorzenia? Jak mu zapobiegać? Czy każda kobieta jest skazana na nietrzymanie moczu po porodzie?
Ciało obce w uchu - pierwsza pomoc

Ciało obce w uchu - pierwsza pomoc

Ciało obce w uchu to dość częsta przyczyna wizyty rodziców z dzieckiem lub osoby dorosłej w gabinecie laryngologicznym. Jakie są przyczyny i objawy ciała obcego w uchu? W jaki sposób udzielić pierwszej pomocy poszkodowanemu? Sprawdźmy!
Nerwica lękowa - przyczyny, objawy, leczenie

Nerwica lękowa - przyczyny, objawy, leczenie

Lekarze nie mają wątpliwości co do tego, że kondycja psychiczna naszego społeczeństwa jest coraz gorsza, a pandemia i związane z nią ograniczenia tylko uwypukliły ten problem. Depresja i nerwica lękowa to poważne schorzenia, z którymi na co dzień mierzy się wielu Polaków! W jaki sposób możemy zadbać o swój stan psychiczny? Czy warto sięgać po dostępne w aptekach bez recepty leki na uspokojenie? Dlaczego warto skorzystać z wizyty u psychologa?
Zapalenie gardła - objawy i sposoby leczenia

Zapalenie gardła - objawy i sposoby leczenia

Wirusowe zapalenie gardła to jedna z najczęściej występujących infekcji w okresie jesienno-zimowym. W większości przypadków za pojawienie się uporczywych dolegliwości odpowiadają adenowirusy, enterowirusy i rynowirusy, które przenoszone są droga kropelkową. Jak objawia się zapalenie gardła i jak szybko wyleczyć ból gardła?
Szczepienie przeciw COVID-19 w aptece

Szczepienie przeciw COVID-19 w aptece

Szczepienie w aptekach? Tak, to możliwe! Już kilkaset polskich aptek dołączyło do Narodowego Programu Szczepień, a przeszkoleni farmaceuci zdobyli już określone przepisami umiejętności, by szczepić i kwalifikować pacjentów do szczepień. Jak zapisać się na szczepienie przeciw COVID-19 w aptece i jakie wymogi musi spełniać Apteczny Punkt szczepień?
Test owulacyjny - jaki wybrać?

Test owulacyjny - jaki wybrać?

Testy owulacyjne, nazywane również testami płodności mogą okazać się niezwykle przydatne dla par starających się o upragnioną ciążę. W związku z tym, iż cykle kobiece są nieregularne bardzo trudno samodzielnie określić dzień jajeczkowania, czyli dzień, w którym prawdopodobieństwo zajścia w ciążę jest największe. Jak dokładnie działa test owulacyjny, jak go wykonać i jak interpretować wyniki?
Stłuczenia i opuchnięcia - jak przeciwdziałać?

Stłuczenia i opuchnięcia - jak przeciwdziałać?

Zwykle bywa tak – chwila nieuwagi i uraz gotowy! O ile w przypadku złamań kości i skręceń stawów należy niezwłocznie zgłosić się po specjalistyczną pomoc, ze stłuczeniami i ich objawami, czyli obrzękiem i siniakami można poradzić sobie samemu, tylko w jaki sposób to zrobić? Jak złagodzić ból i zmniejszyć obrzęk w miejscu urazu? Jaki żel na stłuczenia powinien znaleźć się w każdej domowej apteczce?
Czym można, a czym nie można popijać leków?

Czym można, a czym nie można popijać leków?

Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, że niektóre leki mają specyficzne wymagania odnośnie do tego, czym je popijać. Nagminnie zdarzają się przypadki, że tabletkę popija się kawą lub, co gorsza, alkoholem! Takie postępowanie jest bardzo niebezpieczne i grozi poważnymi konsekwencjami! Nie wiesz, czym można popijać leki? Najlepiej przed zastosowaniem danego preparatu przeczytać ulotkę, tam zawsze znajdują się informacje na temat tego, czym można, a czym nie można popijać leków!
    pixel