Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Blog o zdrowiu i-Apteka.pl

Najnowsze wpisy

Pozostałe wpisy

Krwawienie dziąseł - co może być przyczyną tej dolegliwości?

Krwawienie dziąseł - co może być przyczyną tej dolegliwości?

Jeżeli Twoja dziąsła krwawią podczas spożywania posiłków lub szczotkowania absolutnie nie lekceważ tego problemu. Krwawienie z dziąseł może byś spowodowane uszkodzeniem mechanicznym, ale nie tylko! Krew pojawiająca się podczas higieny jamy ustnej może być wynikiem zmian chorobowych w obrębie dziąseł, ale i oznaką, iż w organizmie może dziać się coś niepokojącego.
Poparzenie słoneczne - co na nie zastosować?

Poparzenie słoneczne - co na nie zastosować?

Oparzenia słoneczne to nic innego jak uszkodzenia skóry oraz naczyń krwionośnych na skutek nadmiernej ekspozycji na słońcu. Skóra narażona na zbyt duże promieniowanie UV staje się czerwona oraz bardzo wrażliwa – w zaawansowanych stadiach oparzeń wystąpić mogą również pęcherze wypełnione płynem. Jak załagodzić ból i pieczenie skóry poparzonej słońcem? - koniecznie poznaj domowe i farmakologiczne sposoby na oparzenia słoneczne.
Witamina D na lato? Kiedy słońce może nie wystarczyć?

Witamina D na lato? Kiedy słońce może nie wystarczyć?

Skoro witamina D określana jest mianem witaminy słońca, to czy latem konieczna jest jej suplementacja? Czy stosowanie preparatów z witaminą D w miesiącach od kwietnia do września jest bezpieczne i nie grozi przedawkowaniem cholekalcyferolu? Co należy wiedzieć o prawidłowym wakacyjnym suplementowaniu witaminy D?
Witamina E - kiedy i na co stosować, właściwości, występowanie

Witamina E - kiedy i na co stosować, właściwości, występowanie

Witamina E to silny antyoksydant, który przyczynia się między innymi do opóźnienia procesów starzenia, stąd też często nazywany jest witaminą młodości lub witaminą płodności. Przeciwutleniacz znajdziemy nie tylko w kosmetykach, ale także w formie leków lub suplementów: witamina E w kapsułkach, witamina E w kroplach czy witamina E w tabletkach. Jaka jest jej rola w organizmie, jakie mogą być objawy jej niedoboru?
Jak wyciągnąć kleszcza? -  kilka sposobów

Jak wyciągnąć kleszcza? - kilka sposobów

Sezon na kleszcze w pełni! Wakacje rozpoczęte, a wraz z nimi wycieczki i beztroski wypoczynek na łonie natury. Niestety z roku na rok kleszczy jest coraz więcej, a wraz z ich namnażaniem się zwiększa ryzyko, że zaatakuje i Ciebie! Kleszcz, choć maleńki atakuje podstępnie. Wybiera najlepsze do żerowania miejsce, a wkłucie, choć głębokie jest całkowicie bezbolesne. Jak wyciągnąć kleszcza, jakie przyrządy do wyciągania kleszczy używać i gdzie zwrócić się o ewentualną pomoc?
Przyjmowanie antykoncepcji podczas kuracji antybiotykiem

Przyjmowanie antykoncepcji podczas kuracji antybiotykiem

Antykoncepcję definiuje się jako zbiór metod lub środków służących zapobieganiu ciąży. To, jaką metodę świadomego planowania rodziny zastosujemy, zależy od wieku, stanu zdrowia, a także od naszych przekonań moralnych. Często wybór pada na hormonalne środki antykoncepcyjne – głównie pigułki doustne, ale ich skuteczność zależy od wielu czynników – w tym od przyjmowanych leków. Czy w tym świetle antybiotyk a antykoncepcja mogą się wykluczać?
Dlaczego usta pękają? 5 sposobów na spierzchnięte usta

Dlaczego usta pękają? 5 sposobów na spierzchnięte usta

Złuszczanie się i pękanie skóry na ustach, przesuszone kąciki, zaczerwieniona i piekąca skóra dookoła, a nawet krwawienie ust to często spotykane problemy. Spierzchnięte usta dokuczają szczególnie w okresie zimowym, kiedy zimny wiatr i mróz skutecznie je wysuszają, przyczyn może być jednak znacznie więcej. Wyjaśniamy, dlaczego usta pękają i jak je odżywić.
Pewność i bezpieczeństwo - poznaj zalety wkładki antykoncepcyjnej

Pewność i bezpieczeństwo - poznaj zalety wkładki antykoncepcyjnej

Czym jest spirala antykoncepcyjna Mirena? Mirena to nowoczesna wkładka antykoncepcyjna, która zapobiega ciąży przez okres do pięciu lat po założeniu. Oferuje skuteczną, długoterminową antykoncepcję oraz może być stosowana u kobiet przed menopauzą w każdym wieku, w tym u nastolatek.
    pixel