Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Blog o zdrowiu i-Apteka.pl

Najnowsze wpisy

Pozostałe wpisy

Jak dbać o zdrowie kolan?

Jak dbać o zdrowie kolan?

Dlaczego kolana bolą? Co sprawia, że ich ruchomość jest czasami ograniczona? Jak zachować zdrowie tego stawu jak najdłużej? Te i inne pytania każdego dnia zadaje sobie wiele osób, a obecny styl życia i pracy nie sprzyja unikaniu kontuzji i dolegliwości bólowych. Remedium na wiele przypadłości jest jednak nie tylko profilaktyka, ale również zdrowy i aktywny tryb życia. Podpowiadamy, co pomoże odpowiednio zadbać o kolana.
Nieswoiste szczepionki - sposób na zimę bez zapalenia oskrzeli?

Nieswoiste szczepionki - sposób na zimę bez zapalenia oskrzeli?

Sezon na infekcje jest jednocześnie okresem, w którym zaczynamy szukać sposobów na uniknięcie choroby. Doustne "mikstury bakteryjne" mogą okazać się wybawieniem dla wielu z nas. Czym są nieswoiste szczepionki? Kiedy stosować nieswoiste szczepionki? Czy lizaty bakterii mogą nam zapewnić zimę bez choroby? Jak stosować te szczepionki? Czy mogą zastapić antybiotyk? Kiedy nie można ich stosować?
Witaminy dla seniorów

Witaminy dla seniorów

Niedobory witamin i składników mineralnych to dość powszechne zjawisko wśród osób starszych. Ma to związek z następującą wraz z wiekiem zmianą nawyków żywieniowych, a także zaburzeniami wchłaniania substancji odżywczych pochodzących z jedzenia. W wielu przypadkach uzupełnianie witamin i minerałów przy pomocy specjalnych suplementów diety może okazać się koniecznością. Na jakie zatem preparaty dla seniorów warto zwrócić szczególną uwagę?
Jaką szczoteczkę soniczną kupić?

Jaką szczoteczkę soniczną kupić?

Nikogo nie trzeba przekonywać, że higiena jamy ustnej to nie tylko kwestia mocnych i pięknych zębów, ale także zdrowia organizmu w ogóle! Cel: usunąć chorobotwórcze bakterie – bez ryzyka uszkodzenia szkliwa zębów. Misja: najlepsza szczoteczka, no właśnie najlepsza... czyli jaka?
Maść przeciwbólowa na stawy, która najlepsza?

Maść przeciwbólowa na stawy, która najlepsza?

Gdy dokucza ból pierwszą deską ratunku, po którą sięgamy jest lek przeciwbólowy – kapsułki lub tabletki. Nie ma w tym nic zdrożnego, ponieważ ból należy i trzeba leczyć, ale jak wiadomo z głową i najlepiej – gdy nie jest to epizodyczne – w konsultacji z lekarzem. Leki, które pomagają zwalczać ból – zwłaszcza mięśni i stawów dostępne są także w formie żelu lub maści. Maść przeciwbólowa na stawy to dobry pomysł, tylko którą z nich wybrać? Oto jest pytanie!
Jak działa szczoteczka soniczna? Dlaczego warto zrezygnować z tradycyjnych szczoteczek na rzecz urządzeń sonicznych?

Jak działa szczoteczka soniczna? Dlaczego warto zrezygnować z tradycyjnych szczoteczek na rzecz urządzeń sonicznych?

Szczoteczki soniczne przebojem wdarły się na rynki światowe. Polecają je lekarze stomatolodzy podczas wizyt, higieniści zachęcają swoich pacjentów do korzystania z nich w ramach uzupełniającej profesjonalną profilaktykę pielęgnacji, a na stronach internetowych wręcz roi się od artykułów zachwalających ich skuteczność i niezawodność. Czy szczoteczki soniczne są faktycznie takim hitem? Spróbujemy odpowiedzieć na to pytanie.
Jak przechowywać naturalny pokarm matki?

Jak przechowywać naturalny pokarm matki?

Naturalny pokarm matki to najcenniejsza rzecz, jaka może znaleźć się w jadłospisie noworodka. Jego unikatowy skład sprawia, że jest niemożliwe do odtworzenia w warunkach laboratoryjnych. W niektórych sytuacjach jednak podawanie naturalnego mleka nie jest wskazane. Można je natomiast bezpiecznie przechowywać. Jak robić to prawidłowo? Podpowiadamy.
Nietolerancja laktozy - jak sobie pomóc?

Nietolerancja laktozy - jak sobie pomóc?

Wypiłaś swoja ulubioną kawę z dodatkiem mleka, po czym odczuwasz dolegliwości żołądkowe? To może być nietolerancja laktozy, czyli cukru występującego w mleku. Nietolerancja pokarmowa wywołana jest niedoborem laktazy, czyli enzymu odpowiadającego za prawidłowy metabolizm laktozy. Podpowiemy Ci, co zrobić, aby pozbyć się uciążliwych objawów!
Migrena - jak radzić sobie z bardzo silnym bólem głowy?

Migrena - jak radzić sobie z bardzo silnym bólem głowy?

Migrenę zwykło traktować się jak silniejszy ból głowy, jednak migrena to bardzo poważne schorzenie neurologiczne, które nie może być ignorowane! Medycyna nadal nie poznała dokładnych mechanizmów odpowiadających za ten paraliżujący ból, a i leczenie migreny również nie należy do najłatwiejszych. Osoby, które cierpią na bóle migrenowe, muszą wprowadzić do swojego codziennego życia określone działania profilaktyczne oraz wyposażyć swoją apteczkę w odpowiednie leki.
Jak zwalczać stres - 5 przydatnych sposobów

Jak zwalczać stres - 5 przydatnych sposobów

Pamiętajmy, że stres, który nas przerasta lub utrzymuje się w czasie, może wymagać pomocy specjalistycznej. Konsultacja psychologiczna może pomóc „zrozumieć stres”, zarządzać nim i nad nim panować. Istnieje wiele metod radzenia sobie z reakcją stresową. Wyniki badań podkreślają rolę technik relaksacyjnych, jak joga, tai chi czy mindfulness (koncepcja uważności), na której oparto program redukcji stresu (MBSR) o udowodnionej skuteczności.
Choroby zębów i przyzębia - poważne zagrożenie dla Twojego zdrowia!

Choroby zębów i przyzębia - poważne zagrożenie dla Twojego zdrowia!

Prawidłowa higiena jamy ustnej ma o wiele większe znaczenie, niż Ci się wydaje! Wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy, jak duży wpływ na ogólny stan zdrowia ma dobra kondycja zębów, przyzębia i dziąseł. Według najnowszych badań schorzenia przyzębia mogą być czynnikiem zwiększającym ryzyko rozwoju choroby Alzheimera! Jak zatem na co dzień dbać o higienę jamy ustnej?
Kiedy warto pomyśleć o rehabilitacji kręgosłupa?

Kiedy warto pomyśleć o rehabilitacji kręgosłupa?

Ból kręgosłupa należy do jednych z najbardziej dokuczliwych dolegliwości, dlatego nie warto zwlekać z leczeniem utrudniającej życie dolegliwości. Rehabilitacja kręgosłupa wbrew pozorom nie jest przeznaczona tylko dla osób po wypadkach i urazach. Może być zalecana przez lekarza w przypadku stwierdzenia wady postawy, pierwszych objaw choroby kręgosłupa. Sprawdź, kiedy rehabilitacja kręgosłupa może okazać się dobrym pomysłem.
Leczenie naturalne: szafran

Leczenie naturalne: szafran

Najdroższa przyprawa świata – to popularne określenie dotyczące szafranu! Nie sposób się z nim nie zgodzić! Jednak szafran to znacznie więcej niż barwiący dodatek do ryżu! Od tysięcy lat te z trudem pozyskiwane pomarańczowo-czerwone niteczki wykorzystywane są w lecznictwie i pielęgnacji ciała! Co dobrego dla naszego zdrowia i urody robi szafran?
    pixel