Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Kiedy warto pomyśleć o rehabilitacji kręgosłupa?

04.01.2020
Kiedy warto pomyśleć o rehabilitacji kręgosłupa?Ból kręgosłupa należy do jednych z najbardziej dokuczliwych dolegliwości, dlatego nie warto zwlekać z leczeniem utrudniającej życie dolegliwości. Rehabilitacja kręgosłupa wbrew pozorom nie jest przeznaczona tylko dla osób po wypadkach i urazach. Może być zalecana przez lekarza w przypadku stwierdzenia wady postawy, pierwszych objaw choroby kręgosłupa. Sprawdź, kiedy rehabilitacja kręgosłupa może okazać się dobrym pomysłem.

Okres po operacji kręgosłupa

Lekarze przede wszystkim zalecają zapobieganie konieczności przejścia operacji kręgosłupa, z którą może wiązać się wiele nieprzyjemnych skutków i dolegliwości. Jeśli jednak operacja jest w przypadku danego pacjenta koniecznością, to specjaliści z https://ckr.pl/ z całą pewnością zalecą po zabiegu profesjonalną rehabilitację, która pomoże w uniknięciu skutków ubocznych operacji.

Wizyty w gabinecie rehabilitacyjnym mogą znacząco przyspieszyć rekonwalescencję pacjenta oraz powrót do normalnego funkcjonowania w życiu codziennym. Brak prawidłowej rehabilitacji może doprowadzić np. do przeciążenia innych części ciała czy też przyzwyczajenia się do nieprawidłowej postawy. Rehabilitant uczy również swojego podopiecznego ćwiczeń, które można samodzielnie wykonywać w domu w celu uniknięcia ponownych problemów z kręgosłupem.

Choroby kręgosłupa i wady postawy

Bardzo często rehabilitacja kręgosłupa jest zlecana w przypadku osób, których życie jest utrudnione z powodu choroby kręgosłupa. Operacja jest traktowana jako ostateczność, dlatego właśnie lekarze zazwyczaj najpierw zalecają wizytę w gabinecie rehabilitacyjnym. Zabiegi u profesjonalisty mogą pomóc m.in. pacjentom z dyskopatią, chorobami zwyrodnieniowymi czy też przepukliną kręgosłupa.

Rehabilitacja to bardzo ważny element życia codziennego osób zmagających się z wadami postawy. Skolioza, czyli boczne skrzywienie kręgosłupa, wiąże się z odczuwaniem bólu związanego ze zwiększonym napięciem mięśni po jednej stronie ciała. Rehabilitanci pomagają złagodzić bolesne dolegliwości tej wady postawy. Ich pomoc może okazać się pomocna także w przypadku lordozy, której charakterystyczną cechą jest nienaturalne wygięcie kręgosłupa do przodu.

Dla zestresowanych, przemęczonych i prowadzących siedzący tryb życia

Spędzanie długich godzin za biurkiem i przed ekranem komputera, a także pracoholizm, ciężka praca fizyczna czy też nadmierny stres również mogą doprowadzić do bólów kręgosłupa. Długotrwałe lekceważenie nieprzyjemnych dolegliwości może spowodować pojawienie się zmian zwyrodnieniowych. Wielu lekarzy zaleca w takim wypadku profesjonalne zabiegi rehabilitacyjne.

Pomoc gabinetu rehabilitacyjnego polega przede wszystkim na zatrzymaniu niebezpiecznych zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa oraz nauczeniu pacjenta technik i ćwiczeń odciążających ten odcinek. Stosowanie się do zaleceń rehabilitanta może zupełnie wyeliminować problem bólu kręgosłupa, powstrzymać rozwój zmian zwyrodnieniowych oraz pomóc w powrocie do normalnego funkcjonowania.

For. materiały prasowe

Polecane wpisy

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2020
pixel