Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Blog o zdrowiu i-Apteka.pl

Najnowsze wpisy

Pozostałe wpisy

Ból głowy - co robić, aby się go pozbyć?

Ból głowy - co robić, aby się go pozbyć?

Ból głowy czasem atakuje znienacka i całkowicie paraliżuje codzienne funkcjonowanie. Skąd właściwie bierze się ból głowy? Przyczyn może być wiele, choć zdarza się, że nie da się określić powodów, dlaczego głowa nagle „pęka”. Jakie są skuteczne sposoby radzenia sobie z różnymi rodzajami bólu głowy? Które leki przeciwbólowe będą najskuteczniejsze na napięciowy ból głowy?
Znasz Makeup Revolution? Sprawdź czym jest Revolution Home

Znasz Makeup Revolution? Sprawdź czym jest Revolution Home

Makeup Revolution to marka, która od początku istnienia postawiła na prawdziwą makijażową rewolucję. Bogata oferta kolorowych kosmetyków pozwala stworzyć wymarzone stylizacje. Marka rozumie kobiety i tworzy często produkty w soczystych odcieniach całej palety kolorów. Podąża za trendami i nie boi się eksperymentować. Okazuje się, że produkty Makeup Revolution nie tylko pomagają stworzyć makijażowe metamorfozy, ale także za pomocą kilku trików potrafią odmienić każde wnętrze. Podpowiadamy jakie akcesoria wprowadzą do Twojego mieszkania subtelny klimat.
Suplementy diety dla wegan i wegetarian

Suplementy diety dla wegan i wegetarian

Grono osób, które rezygnuje z ryb, mięsa i produktów odzwierzęcych stale się powiększa, niemal każdego dnia ktoś przechodzi na „jasną stronę mocy”. Wystarczy kilka dni bez mięsa, aby przekonać się, że dieta jarska jest niesamowicie różnorodna, a przede wszystkim smaczna! A czy jest zdrowa? Czy potrzebne są dodatkowe minerały i witaminy dla wegan i wegetarian?
Recepta na tabletki antykoncepcyjne online

Recepta na tabletki antykoncepcyjne online

Twoja dawka tabletek antykoncepcyjnych powoli dobiega końca, a twój ginekolog jest akurat na urlopie? Z pomocą przychodzi telemedycyna i nowoczesna platforma haloDoctor.pl, za pośrednictwem której lekarze udzielają konsultacji wraz z wystawieniem e-Recepty, również na antykoncepcję hormonalną. W jaki sposób można je przedłużać?
Sildenafil i jego działanie oraz możliwe skutki uboczne

Sildenafil i jego działanie oraz możliwe skutki uboczne

Sildenafil to celebryta wśród substancji wykorzystywanych w produkcji leków. Ten związek chemiczny zawdzięcza swoją popularność małej niebieskiej tabletce, która pomogła wielu mężczyznom na całym świecie uporać się z problemem impotencji. Choć jest on bohaterem dowcipów i przyjacielem w intymnej potrzebie, bywa też niebezpieczny i nie warto z nim zadzierać!
Alergia skórna - objawy i leczenie

Alergia skórna - objawy i leczenie

Alergie to plaga naszych czasów. Choroba ta może mieć różne oblicza, bardzo często manifestuje się na naszej skórze. Alergia skórna na twarzy i rękach to bardzo częsty widok nie tylko u dorosłych, ale i u dzieci. Co zrobić, gdy zmiany skórne i towarzyszący im świąd nie dają normalnie funkcjonować? Jakie są skuteczne leki na alergie, które można kupić bez recepty?
Guzki Schmorla - czym są, jak uśmierzyć ból?

Guzki Schmorla - czym są, jak uśmierzyć ból?

Guzki Schmorla to zmiany patologiczne zlokalizowane najczęściej w piersiowym i lędźwiowym odcinku kręgosłupa, które zostały odkryte przez niemieckiego lekarza Christiana Georga Schmorla i w celu upamiętnienia nazwane tak na jego część. Jednym z częstych objawów tych zmian jest ból kręgosłupa o charakterze napadowym, który można zredukować w beztabletkowy sposób, za pomocą terapii TRU+.
Test na koronawirusa. Rodzaje testów i sposób ich wykonywania.

Test na koronawirusa. Rodzaje testów i sposób ich wykonywania.

Od początku trwania pandemii jednym z głównych tematów są testy na Covid-19. Test na koronawirusa można kupić niemal wszędzie w dodatku w kilku rodzajach. Stąd pytanie, który test wybrać? Lepszy będzie test RT-PCR, test antygenowy czy test na przeciwciała? Który z nich pozwoli określić, czy zakażenie jest aktywne, a który – czy przeszliśmy chorobę bezobjawowo?
Amantadyna - co to jest i co leczy?

Amantadyna - co to jest i co leczy?

Amantadyna to lek dostępny na rynku od lat, jednak dopiero w ostatnich miesiącach zrobiło się o nim bardzo głośno. Oto kilku polskich lekarzy ogłosiło, że z powodzeniem wykorzystują ją w leczeniu Covid-19! Jak działa amantadyna? Dlaczego mimo naprawdę obiecujących danych amantadyna jest ignorowana w zalecanych przez Ministerstwo Zdrowia procedurach postępowania z pacjentami zakażonymi SARS-CoV-2?
Kwas hialuronowy - właściwości, źródła

Kwas hialuronowy - właściwości, źródła

Kwas hialuronowy to substancja, która w ostatnich latach znalazła szczególnie uznanie w branży kosmetycznej. Czym dokładnie jest kwas hialuronowy i czemu zawdzięcza swoją sławę?
Niedoczynność tarczycy - objawy i leczenie

Niedoczynność tarczycy - objawy i leczenie

Niedoczynność tarczycy to poważne schorzenie, które dotyka przede wszystkim osób dorosłych, co ciekawe aż 5 razy częściej diagnozuje się je u kobiet! Do niedoczynności gruczołu tarczowego dochodzi wskutek niedoboru produkowanych przez niego hormonów. Objawy niedoczynności tarczycy są bardzo zróżnicowane i obejmują wiele narządów i układów! Jakie są przyczyny niedoczynność tarczycy? Na czym polega leczenie tego schorzenia? Czym grozi nieleczona tarczyca?
Jak dbać o jelita?

Jak dbać o jelita?

Zdrowe jelita to gwarancja utrzymania prawidłowego funkcjonowania organizmu! Niestety obecny rytm życia, a przede wszystkim stres, używki i wysoko przetworzona żywność znacząco utrudniają ich pracę! Co zrobić, aby jelita nie cierpiały z powodu naszych błędów? Jak prawidłowo i skutecznie dbać o jelita?
Teleporady - dlaczego warto z nich korzystać?

Teleporady - dlaczego warto z nich korzystać?

W dobie pandemii coraz więcej osób docenia takie rozwiązania, jak teleporady, które zapewniają zachowanie właściwego dystansu społecznego i zmniejszają rozprzestrzenianie się koronawirusa. Jakie są inne powody, dla których warto wybierać usługi telemedyczne?
    pixel