Nasz poradnik

2021-11-27

Zwrotnik Raka – portal onkologiczny niosący nadzieję

Zwrotnik Raka – portal onkologiczny niosący nadzieję
Nowotwory to globalny problem, który dotyka ludzi niezależnie od ich wieku, płci czy statusu materialnego. Według Krajowego Rejestru Nowotworów każdego roku diagnozuje się raka u prawie 170 tys. Polaków. Dlatego właśnie powstał portal onkologiczny Zwrotnik Raka, który stanowi obszerną bazę wiedzy na temat wszystkich chorób nowotworowych.
2021-11-24

Gastroskopia - wszystko, co musisz wiedzieć o tym badaniu!

Gastroskopia - wszystko, co musisz wiedzieć o tym badaniu!
Gastroskopia jest jednym z najważniejszych badań diagnostycznych wykorzystywanych w rozpoznawaniu chorób układu pokarmowego takich jak np. wrzody żołądka czy też rak przełyku i żołądka. Ponadto w trakcie gastroskopii można dokonać drobnych „napraw” np. zatamować krwawienie w przełyku lub wyciąć polipy. Jakie są wskazania do wykonania badania gastroskopowego? Jak się do niego przygotować? Czy badanie jest refundowane przez NFZ?
2021-11-16

Przygotowanie do kolonoskopii

Przygotowanie do kolonoskopii
Kolonoskopia to badanie polegające na wprowadzeniu przez odbyt specjalistycznego wziernika i obejrzeniu całego jelita grubego. Jest to podstawowe badanie służące do rozpoznania wszelkich nieprawidłowości oraz chorób jelita grubego. Przed wykonaniem badania jelito powinno być dokładnie oczyszczone, dlatego też niezbędne jest przestrzeganie zaleceń ogólnych. Jak wygląda prawidłowe przygotowanie do kolonoskopii i jak powinna wyglądać dieta przed wykonaniem badania?
2021-11-12

Zaburzenia erekcji – powody, objawy, leczenie

Zaburzenia erekcji – powody, objawy, leczenie
Mimo stałego nagłaśniania problemu większość mężczyzn cierpiących na zaburzenia erekcj traktuje to jako temat tabu, zapominając zupełnie, że szukanie przyczyn oraz ewentualne wdrożenie leczenia nie musi być krępujące. Podstawą w osiągnięciu satysfakcji seksualnej jest zwiększenie świadomości oraz umiejętne zweryfikowanie przyczyny wystąpienia przypadłości, w czym pomóc może jedynie urolog. Jakie są zatem powody zaburzeń wzwodu, jak wygląda leczenie oraz jak działają preparaty, które pomagają uzyskać erekcję, tj. Maxon Forte czy Inventum?
2021-11-12

Witaminy z grupy B - funkcje i objawy niedoboru

Witaminy z grupy B - funkcje i objawy niedoboru
Witaminy z grupy B to spora grupa związków, pełniących w organizmie wiele niezwykle ważnych ról. Odpowiadają one za niemal wszystkie procesy życiowe i zapobiegają powstaniu wielu groźnych chorób. Są rozpuszczalne w wodzie i na bieżąco usuwane, dlatego tak ważne jest uwzględnianie produktów bogatych w te związki w codziennej diecie. Dowiedz się, jakie funkcje pełnią i jak wyglądają objawy niedoboru witamin z grupy B.
2021-11-06

Suplementy i leki łagodzące zgagę i refluks

Suplementy i leki łagodzące zgagę i refluks
Pali, piecze, mdli i odbiera apetyt na ulubione smakołyki? To może być zgaga! Ta nieprzyjemna reakcja układu pokarmowego, to efekt cofanie się treści żołądkowej do przełyku, który pozostawia kwaśny lub słony posmak w gardle i powoduje trudności w przełykaniu. Jakie leki na zgagę najszybciej pomogą zlikwidowaniu dolegliwości i czy refluks żołądkowo-przełykowy można wyleczyć na zawsze?
    pixel