Blog o zdrowiu i-Apteka.pl

Najnowsze wpisy

Pozostałe wpisy

Jak bezpiecznie opalać się na słońcu?

Jak bezpiecznie opalać się na słońcu?

Od kilku lat stale rośnie nasza świadomość względem stosowania ochrony przeciwsłonecznej. Ochrona skóry w czasie opalania staje się normą nie tylko na egzotycznych plażach, ale nad Bałtykiem, na górskich ścieżkach i w miejskich parkach. A czy Ty znasz zasady bezpiecznego korzystania ze słońca? Może nadal nie wiesz, jaki filtr przeciwsłoneczny wybrać? Oto, co musisz wiedzieć przed rozpoczynającym się sezonem wakacyjnym!
Diosmina potrzebna na wiosnę?

Diosmina potrzebna na wiosnę?

W końcu nadeszły do nas ciepłe, wiosenne dni, a co za tym idzie – sukieneczki, spódniczki i gołe nogi! Zapewne większości z nas zależy na efekcie WOW, lecz niestety w wielu przypadkach moment zmiany garderoby na letnią to zmora – popękane naczynka, żylaki i nieszczęsne pajączki. Żylaki kończyn dolnych wywołane są problemami z krążeniem, jak można je zminimalizować i jak wybrać lek na żylaki, aby cieszyć się zadbanymi nogami? Zapewne niejednokrotnie wśród koleżanek słyszałaś o Diosminex Max czy Diohespan Max? - to właśnie one królują wśród preparatów na żylaki – wszystko dzięki diosminie – naszemu sprzymierzeńcowi w walce ze zmianami kończyn dolnych.
Jak wzmocnić kości i stawy?

Jak wzmocnić kości i stawy?

Kości i stawy to części ciała, które są na co dzień mocno eksploatowane, nic dziwnego, że wraz z wiekiem bardzo szybko się „zużywają”. Dodatkowo nie służy im ani siedzący tryb życia, ani nadmierna lub niedostosowana do własnych możliwości aktywność fizyczna, a także niezdrowa dieta i nadwaga! Jak dbać o stawy i kości? Co jeść, jakie suplementy diety stosować, jakie ćwiczenia na stawy wykonywać?
Jak przebiega cykl miesiączkowy?

Jak przebiega cykl miesiączkowy?

Cykle miesiączkowy to regularnie powtarzające się zmiany, które zachodzą w organizmie kobiety i są wywołane działaniem hormonów. Głównym objawem miesiączki jest krwawienie z dróg rodnych, które wiąże się ze złuszczaniem fragmentów błony śluzowej macicy. Długość cyklu miesiączkowego liczy się od pierwszego dnia krwawienia do ostatniego dnia przed kolejnym krwawieniem. Zwykle jest to około 28 dni. Warto wiedzieć jak dokładnie przebiega cykl miesiączkowy kobiety.
Inventum Max - nowa, silniejsza dawka

Inventum Max - nowa, silniejsza dawka

W sieci krążą setki dowcipów i memów z Viagrą w roli głównej i choć niektóre są faktycznie śmieszne, to problem impotencji zdecydowanie nie jest zabawny! Odkładając żarty na bok, wiemy dobrze, że sildenafil – substancja czynna Viagry i jej odpowiedników np. Inventum i Inventum Max faktycznie działa i pomaga zwalczyć zaburzenia erekcji u mężczyzn.
Kobieca higiena miejsc intymnych - jak o nią właściwie dbać?

Kobieca higiena miejsc intymnych - jak o nią właściwie dbać?

Choć prawidłowa higiena intymna jest ogromnie istotna, to nie każda kobieta podchodzi do tematu z należytym zaangażowaniem oraz rozwagą. Czasem podmywa się przesadnie, czasem niedokładnie, a przecież sekretem zachowania komfortu i zdrowia stref intymnych jest po prostu umiar! Ponadto ważne jest stosowanie wyłącznie kosmetyków, które nie niszczą naturalnej flory bakteryjnej i nie zaburzają pH pochwy. W jaki sposób prawidłowo dbać o higienę intymną? Jaki płyn do higieny intymnej wybrać?
    pixel