Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Blog o zdrowiu i-Apteka.pl

Najnowsze wpisy

Pozostałe wpisy

Krem na worki pod oczami – GARISELL EYE

Krem na worki pod oczami – GARISELL EYE

Krem na worki pod oczami musi posiadać szerokie spektrum działania, aby przynosił skuteczne efekty. Nieestetycznie wyglądające worki pod oczami mogą pojawiać się nie tylko po nieprzespanej nocy, wśród przyczyn ich powstawania można wymienić także starzenie się skóry, czy uczulające składniki kosmetyków. Na szczęście istnieją sposoby, które z powodzeniem przywracają zdrowy wygląd okolic oczu, jak dobry krem na worki pod oczami Garisell Eye.
Zapalenie pęcherza moczowego - czym leczyć?

Zapalenie pęcherza moczowego - czym leczyć?

Zapalenie pęcherza moczowego to uciążliwa dolegliwość, która objawia się szeregiem nieprzyjemnych dolegliwości, takich jak: ból podbrzusza, osłabienie oraz pieczenie podczas oddawania moczu. Najczęstszą przyczyną wystąpienia zapalenia jest bakteria E.Coli, która dostaje się do układu moczowego drogą wstępującą, czyli poprzez cewkę moczową. Jak wyglądają pozostałe objawy zapalenia pęcherza i co przyjmować w przypadku dolegliwości?
Ashwagandha - czym jest i jak działa?

Ashwagandha - czym jest i jak działa?

Ashwagandha to ziele z ajurwedyjskim rodowodem, które szturmem zdobyło serca, tych co chcą żyć zdrowo, szczęśliwie i długo... Jaką wyjątkową moc posiada Ashwagandha i czy faktycznie może być remedium na dobre zdrowie fizyczne i psychiczne człowieka?
Maślan sodu - właściwości i działanie

Maślan sodu - właściwości i działanie

Maślan sodu, czyli kwas masłowy należy do grupy krótkołańcuchowych kwasów tłuszczowych, które są głównym źródłem energii dla kolonocytów, czyli komórek nabłonka jelit. Związek wytwarzany jest w jelicie grubym przez bakterie jelitowe, jednakże w niektórych przypadkach jego produkcja może być zmniejszona, co może doprowadzić do wszelkiego rodzaju dolegliwości jelitowych. W takiej sytuacji niezbędna może okazać się suplementacja maślanem sodu – jakie są jego właściwości i działanie, w jakich preparatach występuje?
Jak zacząć odchudzanie ?

Jak zacząć odchudzanie ?

Proces odchudzania ma na celu utratę wagi, jednak warto robić to z głową. Wszystko musi ze sobą odpowiednio współgrać, dlatego do odchudzania należy się solidnie przygotować. W takiej sytuacji opłaca się nawiązać współpracę z dietetykiem lub też porozmawiać z osobami, które mają na swoim koncie sukcesy związane z uatrakcyjnieniem własnej sylwetki. Istnieje kilka skutecznych metod, dzięki którym odchudzanie może zakończyć się stuprocentową satysfakcją.
Szczepionka na grypę 2020 - krótki przewodnik

Szczepionka na grypę 2020 - krótki przewodnik

Szczepionka na grypę 2020 jest jednym z najbardziej poszukiwanych produktów dostępnych w aptekach. O ile do tej pory Polacy nie szczepili się zbyt chętnie, o tyle obecnie sytuacja uległa zmianie – stały wzrost zachorowań na Covid-19 sprawił, iż pacjenci niemalże szturmują apteki w poszukiwaniu szczepionki. Jakie rodzaje szczepionek dostępne są w sezonie 2020/2021, jaki jest koszt szczepionki i komu przysługuje ona bezpłatnie?
Prawoślaz w syropie i tabletkach - na co i kiedy?

Prawoślaz w syropie i tabletkach - na co i kiedy?

Prawoślaz lekarski to ceniona od setek lat roślina, która wykazuje szereg właściwości leczniczych. Działanie prawoślazu znajduje głównie zastosowanie w leczeniu dolegliwościach górnych dróg oddechowych, stąd też najbardziej popularny jest prawoślaz w syropie oraz prawoślaz w tabletkach do ssania. Ziele można również zaparzyć i przygotować zdrowy napar. Jak dokładnie działa cenione przez specjalistów roślina, kiedy ją zastosować?
Maski antysmogowe - co warto o nich wiedzieć?

Maski antysmogowe - co warto o nich wiedzieć?

W naszym życiu pojawia się coraz więcej zagrożeń, związanych z zanieczyszczonym powietrzem zarówno przez to czym pali się w piecach, z rozwojem miast ale także przeróżnymi wirusami jak i bakteriami, które otaczają nas na co dzień. Maski antysmogowe mają swoich przeciwników, jak i zwolenników. Są to produkty, których zadaniem jest chronić właśnie ludzkie życie przed czynnikami z zewnątrz. Wydaje się, że w naszych czasach są one niestety koniecznością. Niektórzy uważają, że maski to pogoń za modą i może dla poszczególnych osób tak. Jednak w przypadku większości ludzi są one po prostu skuteczną ochroną.
    pixel